שתף קטע נבחר

רימון רסס נמצא מתחת לרכבו של אלי טביב

בעלי בית"ר ירושלים שוב מאוים: הוא החל לנסוע ברכבו, רימון שהוטמן בו נפל ושכן הסב את תשומת לבו לכך. המשטרה הוזעקה וחבלנים פירקו את הרימון. טביב: "אני בהלם, נחצו הקווים האדומים. תנו למשטרה לעשות את עבודתה, לאוהדים אין מה לדאוג". בית"ר: "מישהו איבד פרופורציות"

רימון רסס צה"לי התגלה בצהריים (ה') מתחת למכוניתו של בעלי בית"ר ירושלים, אלי טביב. הרימון לא התפוצץ וחבלנים של מחוז תל אביב פירקו אותו, העבירו אותו למקום בטוח ופתחו את הרחוב בו טביב מתגורר. במקביל, כלבי גישוש סרקו את האיזור.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בשלב זה לא ברור כיצד הגיע הרימון לאיזור החנייה של טביב. מפקד מרחב ירקון, תנ"צ יהודה דהן, וחוקריו הגיעו אף הם לזירת האירוע, תיחקרו את טביב ואת שכנו וכאמור, סגרו את הרחוב על מנת לטפל ברימון. אחרי שעתיים הוא נפתח לתנועה. דהן העביר את החקירה לצח"מ ירקון.

 

מקורב לטביב סיפר על השתלשלות האירועים: "טביב עמד לצאת עם בנו מביתו לקראת שעות הצהריים וברגע האחרון החליט להשאיר את בנו בבית ולנסוע לבדו. טביב החל בנסיעה ואחד השכנים הבחין כי הרימון שהוצמד לרכב, נפל והתגלגל על הכביש. הוא צעק והסב את תשומת ליבו של טביב לכך, מה שהוביל להזעקת המשטרה למקום".

 

טביב בכניסה לביתו (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
טביב בכניסה לביתו(צילום: יובל חן)

 

טביב עצמו אמר למקורביו לאחר המקרה: "אני בהלם. אני לא מאמין שדברים כאלה יכולים להתרחש בספורט הישראלי. זה מפחיד, זה מוגזם, נחצו כל הקווים האדומים". בשעות הצהריים טביב יצא מביתו, נשאל האם הוא חושד במישהו ואמר לתקשורת: "תנו למשטרה לעשות את עבודתה". על בית"ר הוא אמר: "לאוהדים אין מה לדאוג, הכל יהיה בסדר".

 

החבלנים ליד ביתו של אלי טביב, היום בצהריים (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
החבלנים ליד ביתו של אלי טביב, היום בצהריים(צילום: יובל חן)

 

אחת הערכות הראשוניות היא שייתכן כי מדובר באזהרה לטביב, אולם במשטרה לא שוללים גם אופציות אחרות, לפיהן הרימון לא קשור לטביב. המשטרה תבדוק את צילומי מצלמות האבטחה ומנסה גם לאתר עדים על מנת לגבות מהם עדויות שאולי יביאו לתפיסת החשוד או החשודים בהנחת הרימון.

 

חבלנים וכלב גישוש בביתו של טביב (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
חבלנים וכלב גישוש בביתו של טביב(צילום: יובל חן)

 

בית"ר: "מישהו כאן איבד פרופורציות"

מבית"ר ירושלים נמסר: "לאלי טביב אין שום עסק בישראל, פרט לבעלות על מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים. חשוב שכולם יזכרו כי מדובר אך ורק בספורט, למרות כל האמוציות העוטפות את המשחק. אם מגיעים למצב של הנחת רימון מתחת לרכבו של בעלים של מועדון כדורגל, שום הישג ספורטיבי לא שווה".

 

"לא מתקבל על הדעת שאדם היוצא עם ילדיו הקטנים מביתו ייאלץ לבדוק את רכבו. מישהו כאן איבד פרופורציות ובמצב שכזה החשק להיות שייך לתחום אובד כלא היה קיים. אנו בטוחים כי משטרת ישראל תעשה עבודתה נאמנה ותתפוס את האחראיים לדבר".

 

טביב היום בביתו: "תנו למשטרה לעשות את עבודתה" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
טביב היום בביתו: "תנו למשטרה לעשות את עבודתה"(צילום: יובל חן)

 

אחראי השיווק בבית"ר, אבנר קופל, שוחח עם טביב מספר פעמים בצהריים, ואמר: "טביב מרגיש מתוסכל מאוד מהאירוע המזעזע. זה כבר עניין של דיני נפשות ואסור לעבור על זה לסדר היום. נחצו פה קווים והשאלה היא האם אנשים רוצים מגרשים מלאים באוהדים או אלימות מחרידה כפי שהייתה היום. אנו בטוחים שמשטרת ישראל תעשה הכל בכל האמצעים העומדים לרשותה לתפוס את מי שאחראי למעשה החמור".

 

הרחוב בו מתגורר טביב, היום בצהריים. נפתח לתנועה לאחר כשעתיים (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
הרחוב בו מתגורר טביב, היום בצהריים. נפתח לתנועה לאחר כשעתיים(צילום: יובל חן)

 

זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לטביב. לפני כמעט שנתיים אלמונים השליכו רימון הלם לעבר ביתו של בעלי בית"ר ירושלים בשעת לילה מאוחרת וגרמו לבהלה בסביבת מגוריו. טביב הגיש אז תלונה במשטרה וניסה לשמור את הסיפור בסוד, אבל זה דלף בסופו של דבר לתקשורת.

 

בהכנת הכתבה השתתפו: אלי סניור, רענן בן צור, דוד בן שימול וזאב גולדשמיט

 


פורסם לראשונה 24/10/2013 13:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים