שתף קטע נבחר

בדרך לאירופה: 35 מהגרים מתו מצמא בסהרה

מקרה נוסף של הגירה אפריקנית שהסתיימה בטרגדיה: לפחות 35 מהגרים שעשו דרכם מניז'ר דרך מדבר סהרה לאלג'יריה ומשם לאירופה מתו מצמא ומהתייבשות. 20 הצליחו לחזור על עקבותיהם: "מדובר בסחר בבני אדם"

כ-35 מהגרים אפריקנים שככל הנראה ניסו להגיע לאירופה מתו מצמא ומהתייבשות במדבר סהרה לאחר שנתקעו עם רכביהם. כך מסר היום (יום ב') גורם בכיר בצפון ניז'ר.

 

עוד חדשות בעולם:

תִרמו להצלת הקרנפים וקבלו אישור לצוד אחד

ארה"ב: אוספים מידע כי צריך, לא כי יכולים

 

"הרשויות התוודעו רק עכשיו לטרגדיה שאירעה לפני שבועיים כשהניצולים הצליחו לעשות דרכם חזרה", אמר ריסא פלטו, ראש העיר ארליט שבצפו ניז'ר. "לצערי מדובר בסחר בבני אדם", אמר. "הם ככל הנראה היו בדרכם לים התיכון כדי להגיע לאירופה או לאלג'יריה כדי לעבוד".

 

לפי הרשויות, לפחות 60 בני אדם יצאו בסוף ספטמבר מארליט לעבר הגבול האלג'יראי. 

כ-20 בני אדם ניצלו ורק חמש גופות נמצאו עד כה, ולכן מניין ההרוגים עדיין לא סופי. ראש העיר ארליט מסר כי בהרוגים היו ילדים ונשים. "הם ניסו ללכת ברגל, אבל הם לא מכירים את המדבר", אמר. 

 

נתיב המהגרים ידוע כדרך של סוחרים בבני אדם להגיע לצפון אפריקה, שם הם יכולים להעלות מהגרים בסירות לכיוון אירופה. ההגירה האפריקנית בסירות בים התיכון עלתה לאחרונה לכותרות כשספינה מלאה במהגרים טבעה ליד האי למפדוזה בתחילת החודש. כ-365 מהגרים טבעו למוות. לפי דו"ח של האו"ם מ-2011, מהגרים מוכנים לשלם כ-3,000 דולרים בעבור לקיחתם במדבר מניז'ר לצפון אפריקה ומשם לאירופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"ניסו ללכת ברגל אבל הם לא מכירים את המדבר". סהרה
מומלצים