שתף קטע נבחר

מחאה על קברים: "בשבילנו מותך היה לשווא"

לקראת שחרורם של 26 מחבלים פלסטינים מהכלא הישראלי, הניחו חברי קבוצה שנקראת "סליחה ששכחנו" שלטי מחאה סמוך לעשרות מצבות של חללי צה"ל בהר הרצל. "נמאס להם מעצימת העיניים של הממשלה". יו"ר "יד לבנים": "זאת פגיעה בזכרם של הנופלים"

עוד מחאה נגד שחרור המחבלים הפלסטינים : חברים בקבוצת "סליחה ששכחנו" הניחו הלילה (יום ג') שלטים לצד עשרות מצבות של חללי צה"ל בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. על השלטים נכתב: "סליחה ששכחנו - בשבילנו מותך היה לשווא" וחתומה עליהם "ממשלת ישראל". השלטים הקטנים הוסרו אחרי שצולמו.

 

חברי הקבוצה טוענים כי הם מבקשים ליצור דיאלוג ומתייחסים לקורבנות הטרור שלדבריהם "נשכחו על ידי הממשלה, שבחרה לשחרר את רוצחיהם".

 

גורמים בקבוצה אמרו הבוקר כי "מדובר בתנועה של אנשים משמאל, ימין ומרכז שנמאס להם מעצימת העיניים של ממשלת ישראל. הקבוצה פועלת ליצור שיח ציבורי, אנחנו יודעים שהצבת השלטים היא אקט שנועד לזעזע והשיג את מטרתו. השחרור כואב לכולנו ויש בינינו גם משפחות שכולות".

הר הרצל, הבוקר ()
הר הרצל, הבוקר

יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן-שם, טוען כי מדובר באקט לא לגיטימי. לדבריו, "אני חושב שמדובר במעשה פחדנות. זה אירוע חמור, נחצו כאן קווים אדומים והכניסו את משפחת השכול למאבק הזה. זאת בושה ופגיעה בזכרם של הנופלים וחילול הקברים שלהם".

 

בן-שם ציין כי עוד כי נעשתה פנייה למפכ"ל המשטרה. "אנו מבקשים לחקור את חילול הקברים שעליו יש עונש מאסר. הגיע הזמן להעמיד את זה במבחן המציאות. יש לעשות סוף לתופעה". במשטרת מחוז ירושלים אמרו כי הנושא נמצא בבדיקה.

 

יריב אופנהיימר, מזכ"ל "שלום עכשיו", פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להורות על פתיחת חקירה פלילית נגד מבצעי המעשה. "גיוס חללים וקורבנות טרור לקמפיין פוליטי הוא מעשה שפל וציני הפוגע פגיעה חמורה בכבוד המת. יש להעמידם לדין בגין כניסה ללא רשות למקום קבורה והחזק בזדון", הסביר.

 

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון הלילה תתבצע הפעימה השנייה במסגרת ההבנות שהושגו לקראת חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. 26 אסירים פלסטינים עם דם על הידיים ייצאו לחופשי מכלא עופר.

 

אמש התקיימה הפגנה שבה השתתפו 3,500 איש במחאה על שחרור הרוצחים. השר אורי אריאל, שנכח בהפגנה, אמר: "אנחנו נחזור ליהודה ושומרון, נחזור לבקעת הירדן, נבנה בירושלים ובשילה ובכל מקום אחר. אין מי שיכול לגרש את העם היהודי מארצו. ועדת שמגר המליצה שלא לשחרר מחבלים. למה הממשלה לא מאמצת את הדו"ח? שחרור מחבלים הוא לא מוסר יהודי".

 

אריאל הוסיף: "אנו אומרים מפה לעולם: בין הירדן לים תהיה רק מדינה אחת, ישראל. אנו נילחם כדי שיהיה ביטחון מלא ושלא ישוחררו מחבלים. מגיע לעם הזה שלא תיזרק אפילו אבן אחת בירושלים. די לטרור, די לשחרור מחבלים".

 

בהכנת הידיעה השתתף איתמר פליישמן

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הקבוצה פועלת לשיח ציבורי". אחד השלטים שהונחו בהר הרצל
מומלצים