שתף קטע נבחר

גיל הנישואים בדרך לעלות ל-18: מי מסתייג?

הצעת החוק שאמורה למנוע נישואי קטינים תעלה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת, אבל השרה לבני שוקלת להתיר לבתי דין רבניים לחתן גם בנות 16. ח"כ גלאון: "מקווה שלבני לא תתעקש". יריב לוין: "החלטה היסטורית"

הצעת החוק להעלאת גיל הנישואים ל-18 בדרך לקריאה שנייה ושלישית בכנסת: בתום דיון סוער אישרה הבוקר (ד') ועדת חוקה, חוק ומשפט את ההצעה שמקודמת על ידי חברי כנסת מכל סיעות הבית. מדובר בשיתוף פעולה בין ח"כ יריב לוין (הליכוד ביתנו), יו"ר מרצ זהבה גלאון, דב חנין (חד"ש) ועוד. בהמשך תעלה ההצעה לקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי החוק רשאים בני זוג להתחתן כבר בגיל 17. אולם חברי הכנסת המקדמים את החוק טוענים שבישראל נישאים נערים ונערות צעירים אפילו יותר בשל תכתיבים חברתיים הקשורים בקהילה שממנה הם באים או בארץ המוצא. לטענת הח"כים,

רוב הבנות הנישאות בגיל צעיר לא מודעות להשלכות הדבר.

 

אלא שלמרות ההסכמה בין רוב הסיעות, נציגים ממשרד המשפטים הבהירו שהשרה ציפי לבני שוקלת להגיש הסתייגות, ולפיה לבתי דין רבניים יינתן היתר לאשר נישואים בין גיל 16 ל-18 - בניגוד להצעת החוק.

 

ח"כ גלאון אמרה שהיא מצפה שהשרה לא תתעקש על ההסתייגות, ו"שלא תיתן לניסיונות של הממסד הרבני-דתי להיות מסלול עוקף לבתי המשפט. אחד הדברים שלמדנו הם שיש קבוצות רבות - גם דתיות וגם אחרות - שמשיאות בגילאי 16-15. האם מישהי בגיל הזה באמת יודעת שזה מה שהיא רוצה?".

 

ח"כ לוין הוסיף: "ועדת החוקה קיבלה החלטה היסטורית. בכך מיישרת ישראל קו עם המדינות המתקדמות בעולם ושמה סוף לנישואי קטינות בכפייה בגיל צעיר. אני מקווה שמדינת ישראל יוצאת לדרך חדשה בתחום זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים