שתף קטע נבחר

רק על השוד: רוצח דרק רוט יוסגר בקרוב לארץ

משה בן-איבגי, שרצח את נהג המונית, סיים את ריצוי מאסרו בארגנטינה והוצא מהכלא לצורך הסגרה. אבל ההסגרה לא תחול על עבירת הרצח, והוא צפוי לרצות רק 5 שנות מאסר - העונש שקיבל בגין שוד מזוין שביצע בחופשה

משה בן-איבגי, אחד מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט, צפוי להיות מוסגר לישראל בקרוב - כך נודע ל-ynet. על פי דיווח בארגנטינה בן-איבגי כבר נפרד מחבריו בכלא והועבר לבואנוס איירס. בעקבות החלטת בית המשפט בארגנטינה מהשנה שעברה, ולמורת רוחה של הפרקליטות בישראל, הוא יוסגר רק בגין הרשעתו בשוד ולא בגין הרצח, מה שיוביל לכליאתו לכחמש שנות מאסר בלבד.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בן-איבגי וחברו ארבל אלוני הורשעו ברצח נהג המונית ב-1994 ונידונו ל-16 שנות מאסר. ב-1998 יצאו שניהם לחופשה מהכלא וביצעו יחד שוד אלים. בשל כך נגזרו על בן-איבגי חמש שנות מאסר נוספות. במהלך חופשה ב-2004 הוא ברח לארגנטינה, ולאחר שנעצר שם ביקשה ישראל להסגירו בגין הרצח, השוד וההימלטות.

 

בית משפט מחוזי בארגנטינה קבע ב-2007 שבן-איבגי בר הסגרה בגין עבירת השוד בלבד – מאחר שגיל האחריות הפלילית בארגנטינה הוא 16, והרצח בוצע כשהיה בן 14. המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה ערערה על ההחלטה, ובן-איבגי ערער על ההחלטה להסגירו.

 

ב-2009 הוא ברח ממעצרו בארגנטינה, נתפס ונידון לשלוש שנות מאסר בגין עבירות אחרות שביצע במדינה - עונש שאמור להסתיים בימים אלה.

 

במהלך סוף השנה שעברה נדחו הערערים של המדינה ושל בן-איבגי על עילת ההסגרה וההסגרה בכלל, ובית משפט העליון בארגנטינה הכריז עליו "בר הסגרה" לישראל בגין עבירת השוד בלבד. לפיכך, הוא אמור לרצות עונש מופחת על השוד ולא להמשיך לרצות את העונש בגין הרצח.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים