שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: גברים שורפים יותר קלוריות בסקס

  מחקר שנערך באוניברסיטה בקנדה מצא כי בעת מגע מיני, גברים שורפים 46% יותר קלוריות מנשים. עם זאת, כשזה מגיע לסוגיה האם סשן מין ארוך יכול להיחשב לאימון כושר לכל דבר – הדעות כבר חלוקות

  אפתח בתיאור סיטואציה שודאי תהיה מוכרת לנשים רבות: באמצע הסקס, תוך כדי ההנאה, אתן מעבירות את ידיכן לאורך גבו של בן הזוג שלכן ונתקלות בלחות קלה המצביעה על תחילתה של הזעה. כעבור דקה הלחות כבר לא כל כך קלה ולפתע מתארכת ידו של המזיע לעבר השלט של המזגן כי חם לו, כשלכן בכלל עדיין קצת קר.

   

  עוד בנושא:

  להפוך סקס סביר לשכרון חושים מסחרר

  ההודים? לא עושים סקס. מי עושה הכי הרבה?

  סקר: ישראלים יוצאים יחד חודש עד הסקס הראשון

   

  האקט נגמר ואתם נשכבים על המיטה מיוזעים (או לא, תודות למזגן). שתי דקות של כפיות לאחר מכן את כבר שומעת אותו נוחר, בדיוק כשהתחלת לספר לו את הרכילות האחרונה על ההיא מהעבודה. נשמע מוכר? קצת לא נעים להודות בזה אבל, האם יתכן והם מזיעים יותר במשך הסקס ונרדמים מהר יותר אחריו, מהסיבה הפשוטה שהם פשוט מתאמצים יותר? כך בכל אופן, עולה ממחקר שפורסם השבוע בקנדה.

   

   

  חמישה חוקרים מאוניברסיטת קיובק הקנדית בחנו 21 זוגות הטרוסקסואלים בגילאי 18-35. המחקר בוצע באופן הבא: לשני בני הזוג ניתן מכשיר למדידת שריפת קלוריות ויחידות עוצמה (Metabolic Equivalent of Task), שחובר לידיהם. תחילה, היה עליהם ללכת 30 דקות על הליכון בקצב בינוני. לאחר מכן נשלחו לבתיהם כאשר המכשיר עוד מחובר לידיהם עם שיעורי בית מהנים במיוחד - לעשות סקס!

   

  לא צוין אם הם קיבלו על כך נקודת זכות או לא, אבל אין ספק שהם נהנו מהדרך: ממוצע הסשנים עמד על 25 דקות, כאשר הקצר ביותר היה 10 דקות, והארוך ביותר ארך כמעט שעה (!). ועל זה יש לומר: גו קנדה!

   

  התוצאות הראו כי גברים שרפו 46% קלוריות יותר מנשים: בממוצע שרפו הגברים 101 קלוריות בעת האקט (השווים ל-4.2 קלוריות לדקה), בעוד שהנשים שרפו רק 69 קלוריות בממוצע, השוות ערך ל-3.1 לדקה.

   

  איזה מין אימון

  החוקרים החליטו לבחון האם ניתן להשתמש בסקס כתחליף לאימון כושר, או כפי שנקראת הסוגיה באנגלית – תיאורית ה"Sexercise". היינו רוצים שהתשובה לשאלה הזאת תהיה חיובית באופן מוחלט, אבל האמת, לצערי, קצת יותר מורכבת מזה. לכן התשובה הנכונה לשאלה הזו היא – תלוי.

   

  תלוי לעומת איזה סוג של אימון ותלוי מה מין המתאמן. לטענת החוקרים, אנו מתאמצים בסקס יותר מאשר הליכה בקצב של 4.8 קמ"ש למשל, אך פחות מאשר הליכה מהירה יותר או אפילו ריצה קלה בקצב של 8 קמ"ש. האימון שנמדד במחקר היה בקצב יחסית גבוה, ולכן באופן ממוצע שני המינים שרפו יותר בעת האימון מאשר בעת קיום יחסי המין - גברים שרפו בממוצע 276 קלוריות ונשים 213. גם כאן שרפו הגברים מעט יותר מהנשים, אם כי לא בהפרש גבוה כפי שנמדד בפעילות המינית.

   

  מותק הפעם אני אעשה את רוב העבודה. לא ייתכן שתשרוף יותר קלוריות ממני (shutterstock) (shutterstock)
  מותק הפעם אני אעשה את רוב העבודה. לא ייתכן שתשרוף יותר קלוריות ממני(shutterstock)

   

  נתון מעניין נוסף הוא שהערך הגבוה ביותר שנמדד אצל גבר בעת הסקס היה 306 קלוריות, ערך גבוה מ-276 הממוצעים ששורפים בהליכה. לכן, לטענת החוקרים, ניתן לומר כי לגברים פוטנציאל לשרוף יותר קלוריות בסקס מאשר באימון שכזה. אצל נשים אגב, לא כך הדבר. כאשר השוו את יחידות המאמץ יצא, כי עבור שני המינים הערכים הגבוהים שנמדדו בסקס גבוהים מהממוצעים שנמדדו באימון (אצל גברים 9.2 METS בסקס לעומת 8.5 באימון ואצל נשים 9.6 לעומת 8.4 METS לאימון). לכן לטענת החוקרים, יתכן וניתן לראות באקט המיני כאימון ראוי לכל דבר.

   

   

  מחקר נוסף שבחן את תיאורית ה-"Sexercise" שבוצע באוניברסיטת אלבמה שבבירינגהם אנגליה, ופורסם מוקדם יותר השנה ב-New England Journal of Medicine, מצא כי יחסי מין אכן מסוגלים להוות תחליף לאימון, אך הבעיה האמיתית היא משך האקט. שם נמצא כי הסקס הממוצע אורך רק 6 דקות, ולכן באקט ממוצע נשרפות רק כ-20 קלוריות, השוות קצת פחות מפריכית אורז אחת.

   

  לכן חברים, אם ברצונכם להישאר בבית ולעשות סקס במקום ללכת לחדר כושר, עליכם לדאוג שימשך חצי שעה לפחות. איך לעשות זאת? הרי לכם אתגר מהנה לסוף השבוע.

   

  בהצלחה!

   

  בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

   

   

  ל"ערה?" – דף הפייסבוק של עדי רם 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  shutterstock
  הו בייבי, הסקס איתך יותר טוב מאימון בחדר כושר
  shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים