שתף קטע נבחר

החרדים מחכים למעשר מהאקזיט של בנט

אישה תמהונית ששהגיעה לבית הרב עובדיה הכריעה את קרב הירושה. קריקטורה שהמשילה את האדמו"ר מבעלז למאבטח שנרדם בשמירה, עוררה סערה רבתי - ויוזמה חדשה מבקשת לחייב את אברכי בני ברק לקרוא רק את העיתונים "הנכונים". כל מה שקורה במגזר - ב"נייעס"

1.

מוחמד והחזיר – OUT, ניר ברקת וחסידי בעלז – IN: קריקטורה מבית היוצר של הביטאון הליטאי "יתד נאמן", ובה ביקורת על החרדים שתמכו במועמד החילוני לראשות העיר ירושלים - הסעירה השבוע את המגזר. החסידים טענו כי יש היא פוגעת ברגשותיהם הדתיים בכך שהיא שמה ללעג את האדמו"רים שהורו על הצבעה לברקת – והעיתון שפרסם את האיור נאלץ להתנצל.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

2.

"בחירה חופשית" היא ערך יהודי חשוב, אבל אצל החרדים היא רק מצטמצמת: יוזמה חדשה בבני ברק: החתמה של כל אברכי הכוללים על התחייבות להצביע יהדות התורה ולקרוא רק את העיתונים ה"נכונים", זאת בעקבות פרישת הפלג הירושלמי מתוך הזרם הליטאי המרכזי בבחירות המקומיות. ועל כך אמרו השבוע: לחרדים אין זכות בחירה – רק זכות הצבעה. 

 

3.

פחות מחודש לפטירת הרב עובדיה, יש מי שכבר הכריע את מאבק הירושה ? אישה – ספק תמימה ספק תימהונית – הגיעה לבית המפורסם ברחוב הקבלן בירושלים, וביקשה להיכנס אל הרב ולקבל את ברכתו. כשאמרו לה שהוא נפטר, ענתה מיד: כן, אני יודעת. התכוונתי לרב עמאר. שמעתי שהוא המחליף.

 

4.

האם לצד האֶבל, מותר גם לשמוח מעט על מות הרב עובדיה יוסף , כי בגללו נגרם פילוג בעם? תשובת הרב שלמה אבינר לשואל שפנה אליו ב-SMS: אתה משוגע, וזה משום שאני דן אותך לכף זכות.

 

5.

לא רק נפתלי בנט מצפה לשמוע כמה ירוויח מהאקזיט הטרי של חברת סולטו שניהל. גם החרדים משתעשעים בעניין, ומקווים כי את ה"מעשר" מההכנסה הצדדית הזו יתרום יו"ר הבית היהודי ל... מוסדות התורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיתון נאלץ להתנצל. האדמו"ר מבעלז כמאבטח
מומלצים