שתף קטע נבחר

הרב אבינר תומך ברב אלון: בית המשפט טעה

תמיכה פומבית ראשונה לרב מוטי אלון, לאחר שהורשע במעשים מגונים: הרב שלמה אבינר, מהבולטים שברבני הציונות הדתית, יוצא נגד פסיקת בית המשפט, וקובע כי "אי אפשר להרשיע אדם על פי התרשמות וללא הוכחות". הוא מוסיף: "הרב אלון חיבק ונישק מאות ואלפי אנשים בחיבה גדולה, וזו דרכו"

ערב גזר הדין במשפטו, זוכה הרב מוטי אלון לתמיכה רבנית פומבית ראשונה מאז הרשעתו. הרב שלמה אבינר, מהבולטים ברבני הציונות הדתית, טוען כי אסור היה לבית המשפט לקבוע כי החיבוקים והנשיקות של אלון את תלמידיו נשאו אופי מיני, מבלי שיהיו לכך הוכחות.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

 

הרב אבינר, ראש ישיבת "עטרת כהנים" ומרבני היישוב בית-אל, נשאל (בזה הנוסח): "במשפט, הרב מרדכי אלון הוא הודה שחיבק ונישק אבל אמר שזה היה מתוך אהבה, והשופטת פסקה על פי התרשמותה שזה היה מתוך תאוות עריות. למי להאמין?"

 

מתוך המדור של הרב אבינר ב"עולם קטן" ()
מתוך המדור של הרב אבינר ב"עולם קטן"

 

את תשובתו פרסם הרב במדורו, בשבועון "עולם קטן" המיועד לבני נוער דתיים, וכך כתב: "אם כדבריך, (הרי ש)אי אפשר להרשיע אדם על פי התרשמות ללא הוכחות, כי מה שיש בלבו רק הוא יודע וריבונו של עולם יודע. יתר על כן, הרב אלון חיבק ונישק מאות ואלפי אנשים בחיבה גדולה וזו דרכו, ואף אחד לא הרגיש דבר פסול חוץ משני מקרים בודדים".

 

תמך גם במשה קצב וברומן זדורוב

הרב שלמה אבינר הוא לא היחיד שמתייחס בסלחנות לרב אלון מאז הרשעתו. קדם לו הרב חיים דרוקמן, ממנהיגי הציונות הדתית, שהזמין את אלון ללמד תורה בישיבתו. עם זאת, זו הפעם הראשונה שבה נשמעת תמיכה פומבית ברב המורשע – כולל התייחסות עניינית לעבירות עצמן.

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה הרב אבינר תומך בעבריין מין מורשע. ב-2011 נחשף ב-ynet כי שיגר, יחד

עם רבנים בכירים נוספים, מכתב תמיכה לנשיא המדינה לשעבר, משה קצב, לאחר הרשעתו באונס. אז אמר הרב אבינר ל-ynet כי "חשבתי שיזכו אותו, והופתעתי. אני לא מבין את הכרעת הדין. לא מבין כלל את השיקולים שלהם. ראיתי את החומר, כולם יכולים לראות אותו". על השופטים אמר: "לפעמים אפשר לטעות. כל אחד יכול לטעות. אני יכול, אתה יכול, גם בית המשפט יכול". בהזדמנות אחרת יצא להגנת רומן זדורוב, לאחר קביעת בית המשפט כי הוא רוצח הילדה תאיר ראדה.

 

בחודש אוגוסט הורשע הרב אלון בביצוע מעשה בכוח בקטין, ולאחר ההרשעה התבקש המרכז להערכת מסוכנות להכין חוות דעת בעניינו של הרב לקראת גזר הדין. הרב אלון הכחיש לאורך כל הדרך את המעשים שיוחסו לו ושנחשפו על ידי "פורום תקנה" - הפורום למניעת הטרדות מיניות בציבור הדתי. הוא טען שאינו זוכר חלק מהמפגשים, אך ציין כי אם אכן התקיימו, לא היו למעשיו אופי מיני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
"למי להאמין?" הרב שלמה אבינר
צילום: גיל יוחנן
צילום: נועם מושקוביץ'
הרב מוטי אלון
צילום: נועם מושקוביץ'
מומלצים