שתף קטע נבחר

מהפכה: המטוס המריא? אל תכבו הטאבלט

רשות התעופה הפדרלית האמריקנית הציגה שינוי דרמטי בתקנות הבטיחות שלה: חברות התעופה יכולות לאשר לנוסעים להשתמש במכשירים אלקטרוניים בכל שלבי הטיסה במטוסים שמוגנים מפני הפרעות אלקטרוניות

בשורות טובות למכורים לטאבלטים ולספרים האלקטרוניים: הממשל האמריקני מבצע מהפכה בתקנות הבטיחות בתעופה . על פי המדיניות החדשה שפורסמה היום (יום ה'), חברות תעופה יאפשרו לנוסעים להשתמש במכשירים אלקטרוניים במהלך כל שלבי הטיסה.

 

עוד חדשות בעולם :

הג'וב הרוסי. החיים החדשים של סנואודן

"מפקד הגסטפו נקבר בבית עלמין יהודי"

נערות מסרסרות ילדות בשביל בלקברי וסמים

 

המדיניות החדשה תאפשר לנוסעים לקרוא, לעבוד, לשחק, לצפות בסרטים ולהאזין למוזיקה במכשירים אלקטרוניים גם בזמן המראה ונחיתה של מטוסים - בניגוד לעבר.

 

לפטופים עדיין מחוץ לתחום במהלך נחיתות והמראות (צילום: שאטרסטוק) (צילום: שאטרסטוק)
לפטופים עדיין מחוץ לתחום במהלך נחיתות והמראות(צילום: שאטרסטוק)

רשות התעופה הפדרלית האמריקנית מסרה כי חברות התעופה יכולות לאשר לנוסעים להשתמש במכשירים אלקטרוניים במהלך המראות ונחיתות רק במטוסים שעומדות בקריטריונים של ה-FAA ומותקנים בהם מערכות שחסינות מפני הפרעות של מכשירים אלקטרוניים.

 

אולם עדיין, חיבור לאינטרנט כדי לגלוש, לשלוח מיילים והודעות טקסט ולהוריד קבצים ייאסר מתחת לגובה של שלושה קילומטרים. מחשבים "כבדים" יותר כמו לפטופים יהיו חייבים להיות מאוחסנים ונוסעים יקבלו הודעה להעביר את הסמרטפונים, טאבלטים ומכשירים אחרים שלהם למצב טיסה ואז יוכלו להשתמש בהם. ומה לגבי שיחות סלולריות? לפי שעה, טלפונים ניידים עדיין מחוץ לתחום והשימוש בהם אסור על ידי רשות התעופה הפדרלית האמריקנית.

 

מנכ"ל רשות התעופה האמריקנית, מייקל אוארטה, מסר כי ה-FAA העביר לחברות התעופה הנחיות לגבי המדיניות החדשה. לדבריו, עד סוף השנה, חברות תעופה רבות צפויות להתאים את המערכות שלהן למדיניות החדשה של ה-FAA כדי לאפשר לנוסעיהן להשתמש במכשירים אלקטרוניים בכל שלבי הטיסה.

 

ה-FAA מסר כי קיבל את ההחלטה המהפכנית לאחר התייעצות עם קבוצה של מומחים שבהם נציגים של חברות תעופה, יצרניות מטוסים, טייסים בטיסות נוסעים, דיילים ודיילות ואנשים מתעשיית התקשורת הסלולרית.

 

קבוצת העבודה המשותפת לממשלה ולתעשייה בחנה שורה של נושאים וביצעה ניסויים שונים, ורק אחריהם קבעה אילו מהטכנולגיות החדישות בטוחות להפעלה בכלי טיס ומתי. רשות התעופה הפדרלית האמריקנית ההיא ארגון שעל פיו יישק דבר בכל הנוגע לתעופה עולמית, והיות וארה"ב היא יעד שרבים טסים אליו או עוברים דרכו, ישפיעו החלטות הארגון על עולם התעופה הגלובלי, לרבות ישראל.

 

"אנחנו מאמינים שההחלטה היום מכבדת גם את המחויבות שלנו לבטיחות וגם את הרצון ההולך וגדל בקרב צרכנים להשתמש במכשירים האלקטרוניים שלהם במהלך כל שלבי הטיסה", אמר שר התחבורה האמריקני אנתוני פוקס. "הנחיות אלה משקפות תגובות שקיבלנו מנוסעים, טייסים, יצרנים ודיילים ואני מצפה לראות את חברות התעופה מיישמות בעתיד הקרוב את רוב ההנחיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים