שתף קטע נבחר

צה"ל: מזל"ט ישראלי התרסק ברצועת עזה

מזל"ט מסוג "רוכב שמיים" התרסק בשטחי רצועת עזה במהלך פעילות מבצעית. מדובר צה"ל נמסר כי ההתרסקות אירעה עקב תקלה טכנית והאירוע מתוחקר. הפלסטינים דיווחו כי מחבלים השתלטו על כלי הטיס

מזל"ט מסוג "רוכב שמיים" התרסק בצהריים (יום א') בשטחי רצועת עזה במהלך פעילות מבצעית. מצה"ל נמסר כי ההתרסקות אירעה עקב תקלה טכנית והאירוע מתוחקר. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח מפי מקורות ברצועה כי מחבלים השתלטו על כלי הטיס צפונית למחנה הפליטים ג'בליה בצפון הרצועה. יצוין כי מדובר בכלי הטיס הקטן ביותר שיש ברשות צה"ל. הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה בעמוד הפייסבוק של הארגון תמונה שבה מוצג לכאורה המזל"ט שהופל:

חמאס טוען: זה כלי הטיס שהופל ()
חמאס טוען: זה כלי הטיס שהופל
 

ההתרסקות ארעה בערך קילומטר בתוך שטחה הצפוני של הרצועה. לפני שהתרסק עסק המזל"ט בפעילות איסוף מודיעין עבור כוחות קרקעיים בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה. המזל"ט "רוכב שמיים", הקטן בצה"ל ששייך לחיל התותחנים, מיועד לליווי פעילות מבצעית ומופעל לטובת דרגים טקטיים כמו מפקדי גדודים וחטיבות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מעקב ה-NSA: 'רוצים לדעת אם נפעל באיראן'

אחיות "הדסה" הפגינו: "שכרנו לא הפקר"

 

בשנים האחרונות אירעו תקריות דומות של התרסקות כלי טיס בלתי מאוישים של צה"ל. במאי השנה התרסק מל"ט מסוג "הרמס 450" בים, בין פלמחים לאשקלון. במאי השנה נרשם אירוע דומה, כאשר מל"ט של חיל האוויר סבל מתקלה והופל לים באופן יזום מול חופי נתניה. הפעם, בניגוד לכך, ההתרסקות לא התרחשה בעקבות הוראה ממפעילי המל"ט.

עוד תקלה במערך (ארכיון) (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
עוד תקלה במערך (ארכיון)(צילום: ירון ברנר)

מלבד שני מקרים אלו נרשמו בשנה האחרונה כמה מקרים שבהם מל"טים ומזל"טים הונחתו וניזוקו על הקרקע בשל תקלות.

באוקטובר בשנה שעברה נחת מזל"ט צבאי מסוג "רוכב שמיים" על הקרקע בעת פעילות סמוך להר ברכה שליד שכם. נזק קל נגרם אז לכלי הטיס, שנאסף על ידי כוחות הצבא.

 

מערך המל"טים הפך משמעותי מאוד בשנים האחרונות בשל מגוון משימות לשלל טווחים, כולל למרחק רב כגון סודאן או איראן, שאליהן יכול להגיע מל"ט "איתן" החדיש. למעשה, מרבית שעות הטיסה המבצעיות של חיל האוויר בכלל הגזרות הן של כלים בלתי מאוישים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על פי חמאס: זה המזל"ו שהופל
מומלצים