שתף קטע נבחר

לוזון: "אף יו"ר לא עשה ויעשה מה שאני עשיתי"

יו"ר ההתאחדות סיכם עם נציגי הטוטו על חוזה לשנתיים עם אופציה לשנה נוספת ויצא מהפגישה מחובק עם פישביין. אחד הנוכחים: "רק היה חסר שהם יתנשקו". לוזון הוסיף: "הייתי היו"ר הטוב ביותר, אני שלם עם עצמי". יו"ר הטוטו: "הוא תרם הרבה לענף"

יש פשרה בהסכם השיווק. יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, ונציגי הטוטו - היו"ר צחי פישביין והמנכ"ל יצחק לארי - הגיעו הערב (א') לעמק השווה: החוזה יהיה לשנתיים עם אופציה לשנה נוספת.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

הצדדים הגיעו להסכמה בתום מו"מ ארוך ופגישה סוערת בשל המחלוקת בנוגע לאורך החוזה. פישביין ולארי הביעו נכונות לחתום לשלוש שנים, אולם התעקשו להכניס סעיף יציאה אחרי שנה אחת בלבד במטרה לראות מי יהיה יו"ר ההתאחדות ביולי 2014. אם זה יהיה שוב לוזון, בטוטו ירצו להעלות את ההסכם שוב לדיון.

 

הושגה פשרה. לוזון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
הושגה פשרה. לוזון(צילום: ראובן שוורץ)

 

מנגד, נציגי הקבוצות - בהם יעקב שחר ממכבי חיפה, משה דמאיו מבני יהודה וג'ק אנגלידיס ממכבי ת"א, אליו התלווה עו"ד מורן מאירי שהתעמת במהלך הפגישה עם לוזון - דרשו לחתום לשלוש שנים. כשהם הבינו כי פישביין מתעקש לכלול סעיף יציאה בתום שנה אחת, שחר ודמאיו נטשו בזעם את הישיבה, במחאה על ההתעקשות של פישביין ולארי.

 

נשיא חיפה, מנכ"ל בני יהודה ואגלידיס טענו כי הקבוצות הקטנות עלולות להיפגע אם החוזה יפוג לאחר שנה, ועו"ד מאירי איים כי מכבי לא תחתום על ההסכם.

 

נטש את הפגישה. שחר (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
נטש את הפגישה. שחר(צילום: ראובן שוורץ )

 

אחרי שהצדדים הגיעו להסכמה בנוגע לאורך החוזה, היתה מחלוקת נוספת: סכום הקנס אותו ישלמו הקבוצות אם לא יפרסמו כראוי את הטוטו. מועצת ההימורים דרשה להיות הגוף שיחליט מה יהיה גובה הקנס, כאשר הקבוצות רצו למנות גורם שלישי שיקבע בסוגיה.

 

בשלב זה, פישביין יצטרך להביא את ההסכם, אשר העונה יסתכם ב-56 מיליון שקל, לאישור דירקטוריון הטוטו וינסה להסביר שזו ההצעה הטובה בותר שיוכלו לקבל. לוזון, מצידו, יצטרך לשכנע את ראשי הקבוצות כי הסכם מראש לשנתיים מספיק בכדי לשמור על האינטרסים של הליגה, כולל הקבוצות הקטנות.

 

לצטרך להביא את ההסכם לאישור דירקטוריון הטוטו. פישביין (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
לצטרך להביא את ההסכם לאישור דירקטוריון הטוטו. פישביין(צילום: ראובן שוורץ)

 

לוזון: "אני שלם עם עצמי"

הפשרה בין ההתאחדות לטוטו הגיעה בסיומו של מו"מ קדחתני שכלל איומים, "דם רע" והטחת האשמות בין לוזון לפישביין, שנראו מחוייכים ברגע שהיתה הסכמה ויצאו מהפגישה מחובקים. אחד מהנוכחים העיר: "ימות המשיח הגיעו וגר זאב עם כבש. היה חסר רק שהם יתנשקו".

 

לוזון אמר בין השאר: "אני אדם של פשרות וסליחה, אז קודם כל אני מצטער ומתנצל אם מישהו, כולל פישביין, נפגע. מעולם לא התכוונתי לפגוע באיש או בתדמיתו, רק רציתי לשמור על האינטרס של ההתאחדות והקבוצות. הייתי היו"ר הטוב ביותר, גם אם זה יישמע לכם שחצני. כשאני מסתכל במראה בבוקר, אני שלם עם עצמי. שום יו"ר לפניי לא עשה מה שאני עשיתי, ואיש אחריי גם לא יעשה מה שעשיתי. הלוואי שאתבדה".

 

לוזון: "לא התכוונתי לפגוע באיש" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
לוזון: "לא התכוונתי לפגוע באיש"(צילום: אורן אהרוני)

 

פישביין חילק מחמאות ואמר: "יש ללוזון תפקיד אדיר בכדורגל. את דעתי על מה צריך לעשות ואיך, תמיד אמרתי לו בארבע עיניים, כי אני מנהל את הטוטו ולא את הכדורגל. אני חושב שאבי תרם הרבה מאוד לענף. אני לא יודע מה הוא יעשה בעתיד, אני לא מחליט מי יהיה יו"ר ההתאחדות. אבי לוזון עוזר לי מאוד, יש לו עבר, הווה ולדעתי גם עתיד בענף, אבל באיזה צורה - זו החלטה שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אבי לוזון
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים