שתף קטע נבחר

מפקד חדש לשייטת 13: זוכה פרס הרמטכ"ל

סא"ל ג', שגדל ביחידת הקומנדו של חיל הים, יועלה לדרגת אלוף משנה ויחליף את אל"מ ר'. במבצע "עופרת יצוקה" פיקד ג' על גדוד באחת מחטיבות החי"ר

מפקד חדש ליחידת העילית של חיל הים: סא"ל ג', המכהן בתפקיד בכיר בשייטת 13, יועלה לדגת אלוף משנה וישמש כמפקד הבא של היחידה. כך החליט מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג.

 

המינוי טעון את אישור שר הביטחון משה (בוגי) יעלון וצפוי להיכנס לתוקפו בשנה הבא. סא"ל ג' יחליף בתפקידו את אל"מ ר'. בנוסף אושר מינויו של אל"מ עידו בן משה לתפקיד מפקד בסיס אשדוד הבא ומינויו של אל"מ ש' לתפקיד ראש מחלקת מבצעים של החיל.

 

המפקד הבא של שייטת 13 גדל ביחידת הקומנדו של חיל הים, שירת בה כלוחם, מפקד צוות וסגן מפקד יחידה. בתפקידו האחרון הוא היה מפקד פלגת הדרכה. בנוסף, מחוץ לחיל, הוא פיקד על גדוד של אחת מחטיבות החי"ר במהלך מבצע עופרת יצוקה ועל פועלו במבצע קיבל את פרס הרמטכ"ל ליחידות מבצעיות לשנת 2009.

 

ג' צפוי להמשיך בהובלת היחידה כחלק מהגברת הפעילות המבצעית הכללית של שייטות חיל הים בשנתיים האחרונות, בפעולות חשאיות תחת מה שמכונה בצבא המערכה שבין המלחמות: סיכול ועצירת התחמשות ארגוני הטרור במזרח התיכון.

 

גם ביחידות השדה החליט גנץ על כמה מינויים. מפקד חטיבת גבעתי הקודם, אל"מ עופר לוי, מונה לראש מחלקת תכנון בחטיבת המבצעים. אל"מ דוד זיני מונה לקצין המבצעים של פיקוד מרכז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
טקס חילופי המפקדים הקודם בשייטת 13
צילום: דובר צה"ל
מומלצים