שתף קטע נבחר

צילום: נועם מושקוביץ, וואלה

נתניהו לליברמן: "שמח על שובך לממשלה"

שרי הממשלה מחכים לשובו של ליברמן ומותחים ביקורת חריפה על פרקליטות המדינה. שר הפנים סער באולפן ynet: "היה ניסיון של התביעה למתוח לאינסוף את עבירת המרמה והפרת האמונים, טוב שהניסיון הזה כשל. נדרש בדק בית". השר בנט: "היה עינוי דין"

כמעט שנה אחרי עזיבתו את שולחן הממשלה, אביגדור ליברמן צפוי לשוב אליו - ולאחד התפקידים החשובים ביותר. שרי הממשלה כבר מחכים לחזרתו של יו"ר ישראל ביתנו, שזוכה פה אחד על ידי שלושת שופטי בית המשפט השלום בירושלים. ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם ליברמן לאחר זיכויו ואמר לו: "אני מברך אותך על הזיכוי פה אחד ושמח על שובך לממשלת ישראל כדי שנמשיך לעבוד יחד לטובת עם ישראל".

 

לצפייה בהכרעת הדין המלאה - לחצו כאן

 

ליברמן זוכה - דיווחים נוספים ב-ynet:

דרמה פוליטית: השופטים זיכו את ליברמן

ליברמן: הסתיימו 17 שנה. פרק זה מאחוריי

 

שר הפנים גדעון סער בירך אף הוא את ליברמן ואמר כי גם לפני הבחירות כינה את כתב האישום "מיותר". בראיון באולפן ynet, דקות לאחר הזיכוי, אמר סער: "בפרקליטות המדינה צריך להתקיים בדק בית איך יכול להיות שבתום תקופה כל כך ארוכה יושבים שלושה שופטים ואין מחלוקת ביניהם שצריך לזכות את ליברמן".

 

לדברי שר הפנים, "בשנים האחרונות היה ניסיון של התביעה הכללית למתוח ולהרחיב עד אינסוף את עבירת המרמה והפרת האמונים. הדרך הזו נחלה כישלון וטוב שכך". סער הזכיר כי "עוד בתקופת מני מזוז היה ניסיון לעשות שינוי בסעיף הזה, ובהחלט צריך לעשות שינוי בסעיף הזה. כתב אישום פלילי צריך להיות מוגש במקרים של סטייה חריפה מהנורמה והעובדה שהתוצאה היום כל כך מהדהדת מלמדת שלא זו הייתה הדרך במקרה הזה".

 (צילום: אמיל סלמן, הארץ) (צילום: אמיל סלמן, הארץ)
(צילום: אמיל סלמן, הארץ)

זוכה. ליברמן בבית המשפט, הבוקר (צילום: נועם מושקוביץ, וואלה) (צילום: נועם מושקוביץ, וואלה)
זוכה. ליברמן בבית המשפט, הבוקר(צילום: נועם מושקוביץ, וואלה)

סער העריך כי ליברמן יחזור למשרד החוץ, וגם יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, סבור כי זו התחנה הבאה של ליברמן. "אני מברך את ליברמן על הזיכוי המוחלט. הזיכוי בא אחרי עינוי דין של שנים רבות מדי. אני שמח שליברמן יחזור למשרד החוץ, שנוכל לשתף פעולה ושהוא ישוב לתרום מיכולותיו למען עם ישראל".

 

ברכה נוספת הגיעה מיו"ר ש"ס, אריה דרעי: "אני שמח בשמחתו של ידידי ליברמן ומברך אותו ואת בני משפחתו על הזיכוי המוחלט לאחר הסבל הרב שעברו בשנים האחרונות". יו"ר "יש עתיד", השר יאיר לפיד אמר כי הוא "מברך בחום את ח"כ אביגדור ליברמן על זיכויו בבית המשפט".

 

אהרונוביץ': "צריך להחליט אם להיפרד מהליכוד"

השר יצחק אהרונוביץ' מישראל ביתנו התייחס לכינוס המפלגה בחודש הקרוב: "אנחנו צריכים לכנס את המרכז ולהחליט אם אנחנו נשארים עם הליכוד או נפרדים. החיבור הזה לא עשה טוב לישראל ביתנו". שרת המשפטים ציפי לבני בירכה אף היא את ליברמן ואמרה: "אני שמחה בשבילו באופן אישי, אני מכבדת את הכרעת בית המשפט ונותנת אמון מלא במערכת המשפט ואכיפת החוק".

ברכות בימין, הסתייגויות בשמאל. ליברמן בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ברכות בימין, הסתייגויות בשמאל. ליברמן בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)

מנגד, יו"ר מרצ זהבה גלאון ביקשה "לבדוק את התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין". לדבריה, "יש לכבד את הכרעת בית המשפט. זיכויו של ח"כ אביגדור ליברמן היום מחייב לבדוק את התנהלותו של וינשטיין, שבניגוד לעמדת פרקליט המדינה ופרקליטים בכירים אחרים, העדיף להגיש נגד ליברמן כתב אישום בעניין שולי יחסית, ולסגור את תיק השחיתות החמור נגדו".

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה בעקבות זיכויו של ליברמן: "אני מאמינה בכל לבי ששופטי בית משפט השלום בירושלים עשו את עבודתם נאמנה ופסקו על פי חומר הראיות שבפניהם. אבל לא ייתכן שאדם

ששיבש חקירה מעבר לים, חקירה שהושקעו בה מיליונים, לא גילה לשום גורם שמקורבו, שאותו גם קידם, שיבש את אחת החקירות החשובות והיקרות בישראל. ממילא סעיף האישום נראה על פניו כמו טיפה בים אחרי פרשת חברות הקש, שבה עד אחד נפטר בנסיבות מסתוריות, עד אחד התאבד ועדה נוספת איבדה את זיכרונה".

 

יחימוביץ' אמרה עוד כי "יש להדגיש כי שחיתות ציבורית אינה נופלת מחומרתה של שחיתות פלילית וכאן מדובר באדם מושחת. אני קוראת ליועץ המשפטי בממשלה להורות לפרקליטות להגיש ערעור. אסור להשאיר פרשה כה חמורה בלא שנהפכה בה אבן על אבן ובמיוחד שעה שעל העובדות הקשות אין מחלוקת. טענותיו של ליברמן כי נטפלים אליו הן זעקת הקוזאק הנגזל. מי שעבר עינוי דין היו המשטרה, הפרקליטות, ובתי המשפט שבהם התעלל במשך שנים ארוכות ורדף את חוקריהם הטובים ביותר". יחימוביץ' אף קראה לנתניהו שלא לאפשר לליברמן לחזור לתיק החוץ.

 

בהכנת הכתבה השתתף קובי נחשוני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ליברמן. בדרך חזרה למשרד החוץ
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים