שתף קטע נבחר

סימולציה איראנית: טילים על נתב"ג ועזריאלי

בזמן שהשיחות בין טהרן למעצמות מתקדמות להסכם, הציגה הטלוויזיה האיראנית סרטון שבו נראה ירי טילי סג'יל לדימונה, לצריפין ולקרייה. צפו

הסכם בין איראן למעצמות נראה קרוב מתמיד , אבל במקביל למתקפת החיוכים מאיימת טהרן גם במתקפת טילים. הטלוויזיה הממלכתית באיראן פרסמה השבוע תוכנית דוקומנטרית בת שעה לגבי יכולות הטילים האיראניים והאפשרות שלהם להתמודד עם איומים חיצוניים. באותה תוכנית הוצג גם סרטון המחשה, המדמה את תגובת הרפובליקה האיסלאמית לתקיפה ישראלית של מתקני הגרעין של איראן. צפו בסרטון:

 

עדכונים נוספים בחדשות ynet:

הבית הלבן: שוקלים הקלה בסנקציות

צנטריפוגות ופלוטוניום: כל הטענות והפרטים

 

בסרטון נראה שיגור טילי סג'יל איראניים לטווח ארוך. באנימציה נראות סוללות ההגנה האווירית של ישראל מיירטות כמה מהטילים, בזמן שאחרים חודרים את מעטפת ההגנה ופוגעים במטרות אסטרטגיות שונות בארץ.

 

בין המטרות שהוצגו - מגדלי עזריאלי והקרייה בתל אביב, בסיס צריפין במרכז, אתר שיגור טילים, נמל התעופה בן גוריון וכן הכור בדימונה. בסרטון, הלא ממש מציאותי, נראים פיצוצים עזים במרכז תל אביב, בטרמינל בנתב"ג וכן בכיפת הכור. כל אותם יעדים סומנו בעיגול בעזרת google maps. לאנימציה הוספו בסיומה גם תמונות אמת של הרוגים ממלחמת לבנון השנייה.

 

בשנה האחרונה איים מנהיגה העליון של איראן, אייתוללה עלי חמינאי, בהשמדת תל אביב וחיפה - כחלק מהרטוריקה המוכרת של מנהיגי איראן. "לעתים המשטר הציוני מאיים בתקיפה צבאית, אבל הם בעצמם יודעים כי אם יעשו את הטעות הקטנה ביותר, הרפובליקה האיסלאמית תשמיד לחלוטין את תל אביב וחיפה", אמר חמינאי במרס האחרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים