שתף קטע נבחר

ראש מעצמה בת 2,000 אברכים. הרב החשוד

הרב יורם אברג'ל, שנחשד בסחיטה באיומים ונשזר למעצר דומרני, מחזיק בהשפעה רבה על המתרחש בנתיבות ובסביבתה. "הוא בעל ההשפעה התורנית הגדולה ביותר. ל'רנטגן' מגיעים חילונים. הדתיים רוצים את אברג'ל"

הרב יורם אברג'ל, שחשוד בסחיטה באיומים בפרשה שבה נעצר גם ראש ארגון הפשע הדרומי שלום דומרני, הוא דמות מעט פחות ידועה בציבור החילוני, ודאי בהשוואה לרב יעקב איפרגן ("הרנטגן"). גורמים המעורים בפוליטיקה הפנימית בנתיבות מתארים דמות סמכותית ובקיאה בהלכה, ובעלת השפעה פוליטית גדולה, שמתבססת על כ-2,000 אברכים הנתונים לסמכותו.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

נפטר אמרי רון, שיאן העולם עם לב מלאכותי

סטטוס של מצוקה: לזהות את התלמיד הנזקק

 

הרב, על פי גורם הבקי בחצרות הרבנים בעיר, חי חיים צנועים יחסית, גר בדירת שיכון בת שלושה חדרים ומקבל מדי בוקר תלמידים בכולל שלו. "הוא נוסע בוואן משפחתי, ולרבנים אחרים יש מרצדס", הוסיף. "בנתיבות הוא בעל ההשפעה התורנית הגדולה ביותר. אצל אחרים, דוגמת 'הרנטגן', מגיעים חילונים. הדתיים רוצים את אברג'ל".

 

המשטרה מייחסת לרב עבירות של סחיטה באיומים והפרעה לבחירות. לטענתה, במהלך הבחירות האחרונות לראשות העיר, אברג'ל ואחרים סחטו באיומים כמה אנשים שפעלו עבור המועמד אייל מסיקה.

 

אברג'ל אכן נחשב לתומך מובהק של יחיאל זוהר, אך אנשיו דוחים את החשדות נגדו. "בניגוד לבאבות בחצרות אחרות, הוא נחשב בקי בהלכה, ובבחירות האחרונות החסידים שלו הלכו בית-בית ושכנעו להצביע לזוהר", הסביר תושב האזור. "הרי צריך לכבד את ההוראה של הרב".

 

גורם פוליטי נוסף הגדיר את הרב כ"אחד הרבנים היותר משמעותיים בעיר, מבחינת הכוללים שלו וכמות האברכים והאנשים שמגיעים אליו". לדבריו, "הרבה אנשים מגיעים מבחוץ לנתיבות בשבילו. באים לקבל ברכות ועצות. יש לו קבלת קהל גדולה מאוד. הוא די מעצמה. הוא יצא מגדרו בבחירות האלה כדי לעזור לזוהר, ואפילו הוציא פשקוויל שקורא לבחור בו ואמר שהוא קיבל אות משמיים שהוא יהיה ראש העיר. הוא גם הבטיח בריאות ופרנסה למי שמצביע. זה מעבר לפשקוויל. זה לא דבר של מה בכך שרב מתבטא בצורה כזו". 


פורסם לראשונה 10/11/2013 23:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהודה חסון, חדשות 24
הרב יורם אברג'ל
צילום: יהודה חסון, חדשות 24
מומלצים