שתף קטע נבחר

מתאים לי וג'אמפ למכירה; חנויות נסגרו

אבי מלכה ויתר על רשת מתאים לי וג'אמפ. במכתב ששלח לעובדים שלא קיבלו את שכר אוקטובר, כתב כי ישלם להם את המשכורות מכספו וכי חברות האשראי, המפרק של אופיס דיפו והבנקים "אשמים בנסיבות אליהן הגענו". החנויות בקניוני עזריאלי נסגרו, חנויות רחוב ומרכזי קניות אחרים עדיין פתוחות

אחרי שכ-60 מעובדי מתאים לי פנו הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי מרכז וביקשו להצטרף להליך פירוק הקבוצה ולמנות לה מפרק זמני, ואחרי שבחודש שעבר הוגשו לבית המשפט שתי בקשות לפירוקה של מתאים לי, אבי מלכה, הבעלים הודיע לעובדים במכתב - שהוא מוותר על החברה.

 

 • בקשת פירוק נגד מפעילת רשתות ml וג'אמפ
 • אופיס דיפו: הסניפים נסגרו
 • הסדר נושים ב-ml וג'אמפ; אופיס דיפו בבוץ
 • אבי שומר החליט לא לרכוש את אופיס דיפו

   

  במקביל, קבוצות הקניונים מליסרון ועזריאלי ביקשו בשבועיים האחרונים לפנות את החנויות ממתחמיהן. לפי ההסכם של אבי מלכה עם קניוני עזריאלי, החנויות היו אמורות להישאר פתוחות עד 10 בנובמבר, ונראה שכל החנויות בקניוני עזריאלי כבר נסגרו. מתאים לי עדיין לא קרסה שכן חנויות שאינן ממוקמות בקניוני עזריאלי - פתוחות. כך החנויות שממוקמות ברחוב, בקניונים שאינם שייכים לקבוצות עזריאלי, במרכזי ביג ובמתחמי G - כולן פתוחות לצרכנים. מוכרים בחנויות האלה אמרו ל-ynet:

   

  חנות מתאים לי שנסגרה בקניון איילון ברמת גן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  חנות מתאים לי שנסגרה בקניון איילון ברמת גן(צילום: מוטי קמחי)

   


 • "בכאב גדול, אני נאלץ לשים את עצמי בחוץ"

  "אחרי 22 של עשייה במפעל משפחתי, שהפך מעסק קטן למפעל חיים שפרנס אלפי משפחות בישראל, מגיע היום שהעסק לא מסוגל לשלם משכורות לעובדים", כתב היום מלכה במכתבו לעובדים. "ביקשתי ממשפחתי שיתנו לעובדים מכספם וביחד עם ביטוח לאומי, נשלם את משכורת אוקטובר. תשלום המקדמה ישולם מכספי המשפחה שהייתם חלק ממנה 22 שנים".

   

  עוד כתב מלכה כי "...בקושי רב ובכאב גדול, אני נאלץ לשים את עצמי בחוץ. אני באופן אישי הכנסתי את כל כספי וכל רכושי להצלת בחברות ולכן ביקשתי ממשפחתי לממן חלק מהשכר של העובדים ביחד עם ביטוח לאומי ולהוציא את החברות למכירה. כל רוכש שיקנה את החברה יקבל ממני שיתוף פעולה מלא. אני מאמין בחברות שלנו, הן רווחיות ויש להן מקום בשוק האופנה. יש לנו כוח אדם מדהים שזה אתם ואני מאמין שצריך לאפשר לחברות להמשיך ולפעול".

   

  "ישראכרט אישרה - ויזה כאל סירבה"

  לטענת מלכה, הבקשה להקפאת הליכים באופיס דיפו שבבעלותו, היא שהובילה למפולת בעסקיו האחרים, אם כי הטענה הרווחת היא שהשקעה באופיס דיפו היתה בגדר סיכון והיא זו שמוטטה את ml וג'אמפ. "הנסיבות אליהן הגענו ברורות. הטלטלה שישראל בכר ובנק מזרחי גרמו לספינה הזאת הובילה את אופיס דיפו להקפאת הליכים רק בשל יצר נקמנות – הם האשמים", כתב.

   

  "ההשפעה על האופנה הייתה בלתי נמנעת, בשל התגובה של הבנקים כלפי מסגרות האשראי של החברה. לאחר שהצלחתי לקבל אישור סופי מחברת האשראי ישראכרט ביום חמישי האחרון, חשבתי שהמשבר מאחורינו וראיתי לנגד עיני איך אנחנו משלמים משכורות.

   

  "ויזה כאל סירבה לשחרר כספים לטובת המשכורות של העובדים למרות מלחמה עיקשת שלי ושל כל המערכת, כולל תחנונים, מיילים, הודעות סמס ואף איומים. הניסיונות לא צלחו".

   

  מויזה כאל נמסר בתגובה: "במהלך הימים האחרונים התנהל מו"מ בין Cal לבין אבי מלכה, אשר במהלכו הסכמנו להעביר כסף לטובת תשלום שכר לעובדי הקבוצה. ביקשנו לוודא כי הסכום יועבר לטובת העובדים ולא לטובת מטרות אחרות, וכן, כי הסדר זה יקבל את ברכת בית המשפט לצורך הבטחת יישומו. גם היום, כאשר פנתה אלינו עוה"ד ליזה חדש, המייצגת את העובדים, הגבנו באותו האופן". 

   

  עו"ד ישראל בכר מסר בתגובה: "אין לי עניין לתפוס את האיש בשעת צערו. צר לי שמר מלכה עדיין מוצא לנכון להטיח האשמות לכל עבר ולא בודק את עצמו ואת התנהלותו בחברות שבבעלותו".

   

  "חשש שהמלאי ייבזז על-ידי נושי החברה"

  בכלכליסט פורסם היום (ב') כי העובדים טענו שמלכה חייב להם 5 מיליון שקל, בנוסף למשכורות. בבקשה שהוגשה הבוקר באמצעות עו"ד ליזה חדש, העובדים מבקשים להצטרף כצד לפירוק וכן להורות על מינוי רו"ח בועז גזית כמפרק זמני לחברה. "כל זאת", כך נכתב, "במטרה ברורה להפעיל את החברה כ'עסק חי' ולפעול לצורך מכירתה לצד שלישי שימשיך את פעילות החברה ובכך גם יישמרו מקומות העבודה של העובדים".    

  העובדים מפרטים את הסדר הנושים שהגישה לאחרונה מתאים לי כאשר לדבריהם, "לא עלה בידי החברה להגיע להסדר אל מול הנושים ובעיקר אל מול הנושים המובטחים". עוד כתבו כי "הבקשה למינוי מפרק זמני מוגשת מן הנימוק שהחברה חדלת פירעון, כמו גם חברות נוספות בקבוצת החברות אשר הגישו הצעות להסדר נושים, הצעות אשר לא צלחו, וכי היה ולא ימונה לחברה מפרק זמני להפעיל את החברה כעסק חי עד למכירת פעילותה לגוף שלישי, קיים חשש כבד ומוחשי, כי הציוד והמלאי אשר בבעלות החברה ייבזז על ידי נושי החברה. עובדה זו תוביל את החברה לעברי פי פחת, שאז שווייה יצנח ואף ייעלם כליל, ובכך ייגרם לחברה, לעובדים ולנושים נזק בלתי הפיך".


  פורסם לראשונה 11/11/2013 11:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: ענר גרין
  אבי מלכה
  צילום: ענר גרין
  צילום: מוטי קמחי
  חנות מתאים לי שנסגרה בקניון איילון ברמת גן
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים