שתף קטע נבחר

המתלונן נגד דומרני: אחד מאנשי "הרנטגן"

הרב יעקב איפרגן הודיע כי הוא לא חש מאוים, אולם ל-ynet נודע כי בידי המשטרה תלונה של אחד מאנשיו שנכח בפגישה שקיים הרב מול מי שלפי החשד סחט אותו, שלום דומרני. בחקירה עלה כי קווי הטלפון בבית הרב נותקו לפני הפגישה. גורמים במשטרה: "מאוימים מפחדים להעיד"

התפתחות בפרשת החשד לסחיטה ואיומים בנתיבות: המשטרה מחזיקה בתלונה שהגיש אחד מאנשיו של הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן") נגד העבריין שלום דומרני. כך נודע ל-ynet. הרב עצמו, שלטענת המשטרה היה קורבן לסחיטה מצד דומרני ואנשיו וכן מצד הרב יורם אברג'ל, הכחיש חד-משמעית כי התלונן על איומים ואף פרסם הודעה שלפיה הוא אינו חש מאוים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

יעלון: רוחאני נבחר כדי להיות הפנים היפות

בנט ולבני הפיצו טיוטת חוק: רב ראשי אחד

 

דומרני והרב אברג'ל נעצרו במוצאי שבת בחשד שאיימו על כמה רבנים ובכללם הרב איפרגן, עקב תמיכתם בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות במועמד אייל מסיקה. אברג'ל תמך בבחירות בראש העיר הוותיק

יחיאל זוהר. מעצרו של דומרני הוארך אתמול בשמונה ימים ומעצרו של הרב אברג'ל הוארך בארבעה ימים.

 

לפי המשטרה, מסכת האיומים הגיעה לשיאה בפגישה שקיים הרב איפרגן בביתו עם דומרני. במשטרה חושדים כי עוד לפני הפגישה נותקו קווי הטלפון בבית הרב וזאת כדי ליצור יסודות להפחדה. דומרני ואנשיו טענו כי לא איימו על "הרנטגן", וגם הרב עצמו שלל כאמור הגשת תלונה בנושא, אולם ליחידת להב 433 שחוקרת את הפרשה, הגיעה תלונה של אחד מאנשי הרב.

 (צילום: צפריר אביוב, מוטי קמחי, טל שחר-ידיעות אחרונות, אלכס קולמויסקי) (צילום: צפריר אביוב, מוטי קמחי, טל שחר-ידיעות אחרונות, אלכס קולמויסקי)
(צילום: צפריר אביוב, מוטי קמחי, טל שחר-ידיעות אחרונות, אלכס קולמויסקי)

המתלונן שנכח בבית הרב בעת הפגישה בין איפרגן לדומרני חש כי הרב מאוים ובשל כך החליט ככל הנראה לפנות למשטרה. בידי החוקרים גם עדות שלפיה מאבטחים של הרב ששהו בחוץ נכנסו לתוך הבית במהלך הפגישה.

 

גורמים במשטרה ציינו כי הם "לא מתרגשים" מהודעת ההכחשה שיצאה

מחצרו של "הרנטגן". לדבריהם, "בלא מעט מקרים אנשים מאוימים מפחדים להעיד על כך, אבל יש לנו ראיות תומכות לאיומים".

 

מקורבי הרב איפרגן אמרו אתמול כי "הרב עוסק בלימודי קודש ובפגישות עם אזרחים המבקשים את ברכתו ללא קשר לעברם או לעיסוקם. הוא לא בקי ברקע של כל אדם המגיע לקבל את ברכתו. אף אחד לא איים עליו מעולם והוא לא מרגיש מאוים".

 

בדיון בהארכת מעצרו של דומרני אתמול נודע כי במהלך החקירה הסמויה הקליטו החוקרים שיחה בין דומרני לרבנית ברוריה זבולוני, אחותו של הרב איפרגן, שבה נשמע דומרני אומר: "לא צריך ללכת למשטרה כדי שלא יראו את הריב בין חצרות הרבנים". עוד צוין כי אחותו של איפרגן התקשרה לדומרני ושאלה אותו: "אתה רוצה להרוג את הרב?" ועל כך השיב דומרני: "על מה את מדברת? חס וחלילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בן קלמר, טל שחר "ידיעות אחרונות"
הרב איפרגן ודומרני
צילום: בן קלמר, טל שחר "ידיעות אחרונות"
מומלצים