שתף קטע נבחר

בית שמש נגד ראש העיר: "תטפל בעצמך"

כ-300 תושבי העיר מחו לצד אנשי הקהילה הגאה על דברי ראש העיר משה אבוטבול שאמר כי המשטרה ומשרד הבריאות צריכים לטפל בגייז. ח"כ ניצן הורוביץ: "נשים סוף לקיצוניות שלו". אבוטבול: "אני ראש עיר של כולם"

כ-300 מתושבי בית שמש הפגינו הערב (יום ה') לצד אנשי הקהילה הגאה במחאה על תוצאות הבחירות וגם נגד אמירותיו של ראש העיר, משה אבוטבול, שהתבטא נגד הקהילה ואמר כי "על המשטרה ומשרד הבריאות לטפל בגייז".

 

עוד כתבות בערוץ החדשות:

הזמר הידוע מכחיש: "לא יודע על מה מדובר"

סבא"א: איראן עצרה הרחבת תוכנית הגרעין

זוכה מעבירות פדופיליה, אבל יורחק מביתו

 

המפגינים נשאו דגלי גאווה ושלטים עליהם נכתב: "לא מוותרים על בית שמש" ו"הומופוביה היא מחלה - תטפל בעצמך".

 

"הומופוביה מחלה - תטפל בעצמך". מפגינים בבית שמש, הערב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"הומופוביה מחלה - תטפל בעצמך". מפגינים בבית שמש, הערב(צילום: גיל יוחנן)

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הגיע לכינוס ותקף בחריפות את אבוטבול: "בית שמש היא חלק ממדינה ישראל ולכן חלים בה חוקי המדינה. לא נפקיר עיר שלמה בארץ הזו", אמר הורוביץ והוסיף: "כהונתו הנוכחית של אבוטבול עוד לא התחילה וכבר מתגלים חשדות לזיופי קולות המוניים. במקביל לזה מתבטא ראש העיר בבורות ושנאה נגד הקהילה הגאה".

 

הורוביץ, חבר הקהילה הגאה בעצמו, המשיך לתקוף את אבוטבול: "הקיצוניות בדבריו של ראש העיר כלפי הקהילה היא אותה קיצוניות שמובילה ליריקה על ילדה קטנה בדרכה לבית הספר ואנו נשים לזה סוף. אבוטבול לא ראוי לכהן כראש עיר ועליו להתפטר".

 

 

"נשים סוף לקיצוניות של אבוטבול", הורוביץ הערב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"נשים סוף לקיצוניות של אבוטבול", הורוביץ הערב(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

גם מנכ"ל תנועת ישראל חופשית, מיקי גיצין, השתתף בהפגנה, שלדבריו הייתה אחת המגוונות ביותר: "דתיים וחילוניים, נשים וגברים, גאים וסטרייטים באו לצאת יחד נגד הפגיעה בדמוקרטיה שמוביל ראש העיר. אמירותיו הן פגיעה חמורה ועלבון כלפי קבוצות אוכלוסייה שונות", אמר גיצין.

 

ארגוני הלהט"ב יעבירו ימי עיון לעיריית בית שמש

הארגונים הגאים היו אמורים להשתתף בהפגנה, אך בבוקר הודיעו כי לא יקחו בה חלק לאחר שהגיעו להסכמות עם ראש העיר בנושא. בין השאר נקבע כי יתקיים יום עיון מיוחד לעובדי אגפי הרווחה והחינוך בעירייה בתחום הלהט"ב, שיועבר על ידי חוש"ן (מרכז החינוך של קהילת הלהט"ב בישראל).

 

בנוסף, יתקיים פאנל של ארגוני הקהילה שבמהלכו יוצג לעובדי העירייה את מכלול השירותים שהם מספקים. כמו כן, סוכם שהעירייה תקצה תקציב עבור עובד סוציאלי מטעם האגודה וזה יפעל בעיר לשם סיוע ותמיכה לתושבים הגאים.

 

גיצין בירך על הסיכום שהשיגו ארגוני הלהט"ב מול אבוטבול ואמר: "חבל שהם לא נמצאים כאן ושאין תמיכה רשמית, אבל יש הרבה נציגים מהקהילה הגאה".

 

מוקדם יותר היום שיגרה שרת הבריאות יעל גרמן מכתב חריף לראש העיר אבוטבול שבו כתבה: "הזדעזעתי למשמע דבריך מהם משתמע כי תפקיד הנשים מצטמצם לחינוך ילדים ולא מעבר לכך וכן התבטאותך המקוממת כנגד הקהילה הגאה".

 

גרמן הדגישה במכתבה לאבוטבול כי "להתבטאותך אין מקום במדינה דמוקרטית וסובלנית הפועלת לשמירה על זכויות היסוד של אזרחיה והכלת הקבוצות השונות החיות בה".

 

גרמן התייחסה במכתבה לראש העיר של בית שמש לניסיון שרכשה בתפקידה הקודם כראש העיר הרצליה: "כאישה בפוליטיקה וכראשת עיר לשעבר, אני מאמינה שחובתו של ראש עיר היא לפעול לטובתם של כלל תושבי עירו, ללא הבחנה, ולקדם סובלנות בעירו. כשרת בריאות אני מודיעה לך שאיני מוצאת שום בעיה הדורשת טיפול בקהילה הגאה בכלל ובפרט בבית שמש מלבד ההומופוביה המופנית כלפיה".

 

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, מסר בתגובה: "דברי הוצאו מהקשרם והתייחסו לתופעה של פדופליה ופדופילים – תופעה אשר מגונה בחברה הישראלית ובכל מדינה תרבותית. אני עומד בראש עיר שחיות בה קהילות רבות. אני מכיר בכל אחת ואחת מהן, ואני רואה עצמי כראש העיר של כולם. צר לי שגורמים פוליטיים, מקומיים ואינטרסנטים, שלא מקבלים את הכרעת הבוחר ואת תוצאות הבחירות, מנסים להתסיס אי הבנה זו ולהפוך אותה לכלי ניגוח".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מפגינים בבית שמש
צילום: גיל יוחנן
צילום: אוהד צויגנברג
ראש העיר משה אבוטבול
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים