שתף קטע נבחר

הרשת מחפשת ומוצאת מי הזמר

תיבות הוואטסאפ והסטטוסים בפייסבוק מלאים באינפורמציה שהתקשורת עדיין לא יכולה לפרסם לגבי זהות הזמר, שהפך גם לפופולרי בחיפושים ברשת

זהותו של הזמר, שנבדק אם קיים יחסי מין אסורים עם קטינות, מעסיקה את הרשת. מאוד מעסיקה את הרשת. אלא שעל פי הטרנדים ברשת - חלק ניכר מהגולשים לא שואל ומנסה לברר, אלא כבר יודע במי מדובר ומחפש לראות אם התפרסם על כך מידע חדש. הסטטוסים בפייסבוק מלאים במידע, החיפושים המובילים בעברית ביממה האחרונה קשורים כולם לפרשה ולזמר, והתעבורה בוואטסאפ צמחה ב-20 אחוז, ככל הנראה גם במידע ותמונות שאנשים מעבירים אחד לשני בנוגע לזהותו.

 

 

 (צילום: איתי בלומנטל וגלעד מורג) (צילום: איתי בלומנטל וגלעד מורג)
(צילום: איתי בלומנטל וגלעד מורג)

 

וואטסאפ מתפוצץ

תיבות הוואטסאפ של ישראלים מתמלאות באינפורמציה לגבי זהותו של הזמר דרך אנשים שמעבירים אחד לשני ובקבוצות וואטסאפ שונות. חלק מהמידע שהועבר חסום לצפיה, אך מאוחר מדי - גולשים הספיקו לבצע צילומי מסך.

 

רשתות הסלולר מדווחות על עליה של 20 אחוזים בתנועה בוואטסאפ אתמול (ה') בהשוואה לימים אחרים, וגם בהשוואה ליום חמישי משבוע שעבר. באחת החברות מסבירים כי ישנם אלגוריתמים שיודעים להבדיל בין תנועה של וואטסאפ לתעבורת רשת של אפליקציות אחרות. עם זאת, ברשתות לא יכולים לגשת לתוכן. אך מהעניין הכולל בסיפור, ניתן לשער שיש לו חלק לא קטן אם לא מלא בעליה הזו.

 

פייסבוק מלא בממים ודאחקות

הרשת החברתית הגדולה בעולם, שאליה נכנסים יותר מ-2.7 מיליון ישראלים מוצפת אף היא במידע לגבי זהותו של הזמר. לא כל אחד בפייסבוק חבר של מישהו שיודע, אך סטטוסים בנוגע לזהותו מתפרסמים בעמודים פופולריים, והתפוצה גדלה עם אלפי שיתופים, תגובות ולייקים לכל סטטוס בנושא. אם עיתונאי חשף בטעות את שמו בשידור - גם זה כבר מופץ ברשתות.

 

אך מעבר לכך - השיח ברשת החברתית, בחלק גדול ממנו, לא עוסק בשאלה במי מדובר. הוא אפילו לא עוסק בשאלה האם יש צו איסור פרסום, מדוע יש צו כזה, והאם הוא רלוונטי. חלק ניכר מהסטטוסים שרצים בפייסבוק ובטוויטר כבר עברו לשלב הבא של בדיחות, ממים וקריקטורות.

 

 

תמונות מעובדות של הזמר עולות ומשותפות ברשת החברתית, כשלצידן התחכמויות ומשחקי מילים על שיריו המפורסמים. וכך גם עמודי המעריצים והעמוד הרשמי של הזמר עצמו מלאים בסטטוסים שתומכים בזמר או מגנים אותו.

 

החיפוש הכי חם

ומי נחשף למידע בכל האמצעים האלה - יתכן שנחשף אליו בחיפוש. המידע התפרסם בבלוג בידור ולאחר מכן הוסר ממנו, אך תוצאות במנועי החיפוש מציגות את שמו ואת הפרטים על הפרשה, מבלוגים ואתרים עצמאיים שחשפו את הפרטים.

 

לא רק זאת, אלא ששישה מתוך שבעת החיפושים הכי חמים של מיום חמישי הם שמו של הזמר עם עשרות אלפי חיפושים, ואחריו "מי הזמר", "זמר מפורסם", ועוד עם אלפי חיפושים לכל אחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביב מזרחי
הפרטים מגיעים לכיס
אביב מזרחי
מומלצים