שתף קטע נבחר

הרב יורם אברג'ל משוחרר למעצר בית

לאחר תשעה ימים במעצר החליטה המשטרה שלא לבקש להאריך את מעצרו של הרב יורם אברג'ל מנתיבות, שנחשד בסחיטה באיומים במהלך הבחירות בעיר. המשטרה אסרה עליו להגיע לעירו. בהמשך יובא שלום דומרני, שנעצר גם הוא בפרשה, לבית המשפט

הרב משתחרר: הרב יורם אברג'ל, שנעצר בחשד לסחיטה באיומים במהלך תקופת הבחירות לראשות העירייה בנתיבות, ישתחרר היום (א') למעצר בית. במסגרת אותה פרשה נעצרו גם שלום דומרני ושישה חשודים נוספים, וכן עוזרו של הרב. הרב ישהה במעצר בית בגבעת שמואל.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

נפטר יחיאל קדישאי, שהיה יד ימינו של בגין

מדוע כוסו קברים בנורבגיה בשקיות שחורות?

 

במשטרה אמרו כי אברג'ל ישוחרר בתנאים מגבילים ויאסר עליו להגיע לעירו נתיבות. לפני ההחלטה לשחרור הייתה מחלוקת בין המשטרה לבין עורכי דינו של הרב סביב דרישת המשטרה להרחיק את הרב מנתיבות למשך 15 יום. "חבל מאוד שהשחרור לא נעשה עוד ביום חמישי", אמר פרקליטו של אברג'ל, עו"ד מנחם רובינשטיין. "מלכתחילה לא האמנתי שהרב מעורב בחשדות שייחסו לו, וגם עכשיו אני בטוח בכך". את הרב מייצג גם עו"ד תמיר סננס.

 

המשטרה מייחסת לרב עבירות של סחיטה באיומים והפרעה לבחירות. לטענתה, במהלך הבחירות האחרונות לראשות העיר, אברג'ל ואחרים סחטו באיומים כמה אנשים שפעלו עבור המועמד אייל מסיקה. לטענת המשטרה, היא יירטה שיחה בין עוזרו של הרב לבין דומרני, ובה הועבר המסר לאיים על הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן").

 

בשבוע שעבר החליט בית משפט השלום בראשון לציון לשחרר את אברג'ל למעצר בית, אולם בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את ערעור המשטרה והשיבו למעצר. ההחלטה הובילה למחאת תומכי הרב ותלמידיו, שהפגינו בכמה מוקדים ברחבי הארץ. 28 מהם נעצרו במהלך הפגנה מעין זו שהתקיימה בירושלים.

 

"במשך שנים הרב עמד לצדנו, קיבל אותנו, בירך אותנו והתפלל למעננו. זה הזמן שלנו לעשות משהו למענו ברגעים קשים אלו", אמר אחיינו של הרב, מאיר אברג'ל, במהלך הפגנה באשקלון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהודה חסון, חדשות 24
הרב יורם אברג'ל
צילום: יהודה חסון, חדשות 24
מומלצים