שתף קטע נבחר

אמון הציבור: גלית אבישי פורשת

מירב כהן ממייסדי תנועת התעוררות, תחליף אותה בתפקיד המנכ"ל ואבישי תמשיך לכהן כיו"ר מוסדות הארגון. אמון הציבור נוסד ב-2005 כארגון ללא מטרות רווח במטרה לשנות את השיח בין צרכנים ועסקים ולקדם הגינות ושקיפות בקרב עסקים

מייסדת ומנכ"לית ארגון אמון הציבור, גלית אבישי, תסיים אחרי 8 שנים את תפקידה ותמשיך לכהן כיו"ר מוסדות הארגון. תחליף אותה בתפקיד, מירב כהן, לשעבר חברת מועצת העיר ירושלים, ממייסדי תנועת "התעוררות", דוברת כלכלית של משרד ראש הממשלה ועיתונאית כלכלית.

 

 

 

אבישי הקימה את אמון הציבור ב-2005, יחד עם קבוצה מצומצמת של אנשי מקצוע. זה ארגון ללא מטרות רווח, שנוסד במטרה לשנות את השיח בישראל בין צרכנים ועסקים ולקדם הגינות ושקיפות בקרב עסקים. כיום חברים בו למעלה מ-100 אלף צרכנים ומאות רבות של חברות שעברו תהליך בקרה וקבלו תו אמון הציבור, ביניהן פז, סטימצקי, סופרפארם, צומת ספרים, סונול, עמינח, דר' גב, הולנדיה, מטרנה, תדיראן, טמבור וקידום.

 

אמון הציבור הפך לגורם המשפיע על הרגולציה בענפי פעילות שונים, מגבש סטנדרטים להתנהלות תקינה של עסקים ומטפל בעשרות אלפי תלונות צרכנים בשנה. לפני כשנה, הקים הארגון מוסד ארצי ליישוב מחלוקות בין צרכנים לבתי עסק.

 

 

מחליפתה בתפקיד, מירב כהן, ניהלה מאבקים חברתיים ומהלכים ציבוריים כשינוי קריטריונים לזכאות לדיור במסגרת תכנית "מחיר למשתכן", השגת מענק ממשלתי לרוכשי דירות בירושלים, ארגון קבוצות רוכשים בתחום הדיור, תביעה ייצוגית כנגד מדיניות מתן דו"חות של חברת "סיטיפס" והיא ממובילי המחאה החברתית בעיר ירושלים.

  

גלית אבישי: "ארגון אמון הציבור הפך בזמן שיא מחלום פרוע לשחקן כבד משקל בזירה העסקית הישראלית. הצלחתו לא היתה מתאפשרת ללא הצוות המקצועי הנפלא והערכי המונה היום 28 עובדים וללא התמיכה של דירקטוריון הארגון ואנשי הציבור שליוו את פעילותו מיום הקמתו. בתקופה של מחאה חברתית וחוסר אמון בין צרכנים לעסקים סייענו לצרכנים לזהות מרחב עסקי בטוח יותר. תו אמון הציבור הפך למותג אשר מסמל קנייה בטוחה כשגוף חזק ומשפיע מכתיב ואוכף סטנדרטים של הוגנות.

 

"בנוסף, פיתחנו תו יישוב מחלוקות התורם רבות ליצירת שיח בונה בין צרכנים לעסקים, ללא הזדקקות לבית משפט. השנים בהן ייסדתי וניהלתי את ארגון אמון הציבור היו שנים מרתקות ומעצבות ואני נרגשת לקראת הדרך החדשה והפתוחה אליה אני יוצאת. בכוונתי להמשיך ולסייע לפעילות הארגון כיו"ר מוסדות הארגון במטרה להמשיך ולבסס את הארגון כשחקן מרכזי בהוויה הכלכלית והמשפטית בישראל. בחירתה של מירב, פעילה חברתית, צעירה ומקצועית מהווה צעד חשוב בביסוס הארגון בהוויה הציבורית כארגון שמטרתו לשכלל את השיח בין הציבור לעסקים".

 

מירב כהן: "אני גאה להיכנס לנעליה הגדולות של גלית אבישי, חלוצה אמיתית בשיח הצרכני והכלכלי בישראל. במחאה החברתית למדנו כולנו שאנחנו לא רק אזרחים אלא גם צרכנים ושיוקר המחייה והוגנות עסקית הם בעלי השפעה אדירה על חיינו. לא במקרה, מאבק צרכני מובהק כמו מחאת הקוטג' סימן את בוא המחאה ומאז נושאים כמו רפורמת הסלולר, מחירי הדיור המאמירים, הריכוזיות במשק ועוד ממשיכים ללוות אותנו. אני מתכוונת לעשות כל שביכולתי על מנת להוביל, יחד עם צוות העובדים המקצועי, את אמון הציבור בקביעת סדר יום צרכני- כלכלי בישראל, בתקופה מאתגרת וקשה עבור משקי בית רבים"  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: גבי מנשה
גלית אבישי
צילום: גבי מנשה
מומלצים