שתף קטע נבחר

איך למצוא את הסמארטפון שנעלם

למי שעדיין לא מכיר - יישומים של אפל ושל אנדרואיד מאפשרים למצוא את הסמארטפון או הטאבלט שאבד. לא בטוח שתחזירו את הגניבה, אבל אפשר למחוק את הנתונים על המכשיר ולראות איפה הוא

זה קורה וזה לא נעים, ואז מפיצים על זה הודעה בפייסבוק ומבקשים עזרה מהחברים - הסמארטפון או הטאבלט נעלמים או נגנבים. למי שעדיין לא מכיר, ישנם יישומים שמאפשרים לאתר את האבידה, לנעול את הסמארטפון בסיסמה, למחוק את המכשיר מרחוק, או לגרום לו לצלצל. גם לאנדרואיד וגם לאייפון.  

 

 

באייפון או אייפד יש להתקין את אפליקצית Find My iPhone. לאחר מכן, אם המכשיר נעלם, אתם יכולים להכנס לחשבון ה-iCloud שלכם, לבחור ב-Find My iPhone, ואז תראו על המסך מפה ובה תראו האייפון שלכם - תוכלו ללחוץ עליו ולעדכן, בשביל לראות בכל רגע איפה הוא נמצא במקרה שהוא בתנועה, ובטווח טעות של כמה מטרים (כלומר, יתכן שהוא בצד השני של הכביש). בעזרת הכפתורים בצד תוכלו לגרום לו לצלצל גם אם הוא על שקט, לנעול אותו, או למחוק את כל המידע שעליו - כל זאת מרחוק. במכשירים פרוצים ובעזרת אפליקציות חיצוניות, אפשר גם לצלם את הגנב אם הוא מנסה לפתוח את המכשיר.

 

 

באנרואיד המצב די דומה. לא צריך להתקין אפליקציה, אבל כן צריך לאשר בהגדרות גישה מרחוק. מפעילים את יישום Google Settings באנדרואיד, גולשים ל-Android Device Manager ומוודאים שהכל מופעל. אם הסמארטפון אבד או נגנב, אפשר להיכנס לאתר של Device Manager מכל סמארטפון, מחשב או טאבלט ושם לראות מפה מאוד דומה לזו שקיימת באייפון. אפשר לעדכן בכל שלב את המכשיר בשביל לראות איפה הוא נמצא (או בטווח של כמה מטרים איפה הוא נמצא), למחוק את המידע מרחוק, לנעול את המכשיר או לגרום לו לצלצל - תכונה שאפשר להשתשמש בה גם אם סתם הוא נפל לכם מתחת לכריות של הספה.

 

 (צילום: אהוד קינן) (צילום: אהוד קינן)
(צילום: אהוד קינן)
 

 

אפליקציה כמו android lost וארות מאפשרות גם לצלם את הגנב, למשוך את רשימת המספרים שהוא חייג אליהם ולקבל עד מידע. גם זה לא תמיד עובד בזמן אמת, כי צריך לוודא שהגנב אכן מחזיק את המצלמה מול הפנים, אבל לעתים זה יכול לעזור.

  

חשוב להגיד: על מנת שהאפליקציות הללו יעבדו המכשיר צריך להיות דולק ומחובר לאינטרנט. אם הסמארטפון שלכם נגנב, יש סיכוי גבוה שהגנב יכבה אותו, יאפס אותו, יוציא את הסים וימכור אותו לחלפים או לכל מטרה אחרת. במקרים אלו אין כל כך איך למצוא אותו, אלא אם הוא בטעות הדליק אותו שוב. עם זאת, אם שכחתם את הסמארטפון במונית או במקום אחר שהייתם בו, ואתם יודעים שהמוצא הישר רוצה להחזיר לכם אותו - אפשר בהחלט להעזר באפליקציות הללו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהוד קינן
השבת אבידה
צילום: אהוד קינן
מומלצים