שתף קטע נבחר

פרשת מצגר: 'הרב צולם והוקלט מבצע עבירות'

מסתבכת פרשת השחיתות של הרב הראשי לשעבר: ל-ynet נודע שהמשטרה הפעילה סוכן שתיעד את מצגר מפליל את עצמו. מאז אתמול אותרו מאות אלפי שקלים בין היתר בספריית קודש ואצל מקורבים לו. החקירה מתמקדת גם בנסיעה רשמית שלו לגטו בפולין, שבמהלכה גייס תרומות לעמותות שלו

התיק שבונה המשטרה נגד הרב הראשי לשעבר יונה מצגר מתבסס והולך: מלבד עד המדינה שגויס בפרשה, ל-ynet נודע היום (ג') שהמשטרה הפעילה סוכן שהקליט וצילם את הרב, ועל ידי כך תיעד אותו מנסה לשבש לכאורה מהלכי חקירה, מתאם גרסאות, מפליל את עצמו בחשדות שמיוחסים לו ומשלים לחוקרים את הפאזל לכדי תמונת שחיתות גדולה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בעת הארכת מעצרו של הרב מצגר אתמול הציג ראש הצוות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), רב-פקד אסף וולפיש, רק חלק מהחומר לעיניו של השופט מנחם מזרחי. צילומים והקלטות שעשויים לבסס את החשדות עדיין לא נחשפו על ידי המשטרה.

הרב בבית המשפט. מעצרו הוארך בתשעה ימים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרב בבית המשפט. מעצרו הוארך בתשעה ימים(צילום: מוטי קמחי)

הרב חשוד בלקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון, שיבוש הליכי חקירה והדחת עדים.

המשטרה, רשות המסים ופרקליטות מחוז ירושלים חושדות שהיקף הסכומים שנקשרו בעבירות המיוחסות לרב מצגר מסתכם במיליוני שקלים. מעצרו הוארך אתמול בתשעה ימים.

 

מהעדויות במשטרה עולה שהרב הפעיל שיטה מסודרת שבמסגרתה גייס תרומות לעמותות של נזקקים, ומהן היה גוזר נתח לטובתו. במקרים מסוימים, על פי החשד, הוא לקח חלק בנסיעות רשמיות של המדינה כרב ראשי, גייס שם תרומות לעמותות וקיבל תשלום בגין הופעתו.

 

נסיעה אחת שבה מתמקדים החוקרים היא נסיעה רשמית לגטו בפולין, שם על פי החשד הוא קיבל וגייס תרומות לעמותות שבהן שלט.

 

מעצרו של הרב מצגר הוא תולדה של התפתחות בחקירה שהפכה גלויה ביוני האחרון. הוא היה מודע לכך שמאז המשיכה המשטרה לחקור,

אבל לא תיאר לעצמו שהוא תחת מעקב צמוד ומתועד.

 

במקביל ממשיכים בלשי יאח"ה במרדף אחר הכסף של מצגר. מאז מעצרו אתמול ב-7:00 בבוקר אותרו מאות אלפי שקלים במזומן שהוסלקו בין היתר בספריית ספרי קודש, מאות אלפי שקלים אצל משפחה בצפון שהייתה שעמה היה הרב בקשר וכן 200 אלף שקל בתוך כספת פרטית.

 

הפרשה הנוכחית של הרב מצגר התפוצצה לראשונה לפני חמישה חודשים. הוא נחקר בחשד לקבלת שוחד מרמה והפרת אמונים, ואולם לאחר מכן שוחרר בתנאים מגבילים. יחד עמו נחקרו אנשים נוספים. אם עד אתמול נראתה החקירה של המשטרה מנומנמת משהו, הרי שהמעצר טרף את הקלפים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרב יונה מצגר
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
רב פקד אסף וולפיש
צילום: מוטי קמחי
מומלצים