שתף קטע נבחר

בדרך למבצעיות: ניסוי מוצלח ל'שרביט קסמים'

בחיל האוויר מגדירים את הניסוי בדרום הארץ של מערכת יירוט הטילים כ"אבן דרך משמעותית וקריטית" בדרך להפיכת המערכת למבצעית. הניסוי נערך על ידי משרד הביטחון

ניסוי מוצלח למערכת היירוט החדשה של חיל האוויר: משרד הביטחון קיים הבוקר (יום ד') בדרום הארץ ניסוי למערכת היירוט "שרביט קסמים", במה שמוגדר בחיל האוויר כאבן דרך משמעותית וקריטית בדרך להפיכת המערכת למבצעית בתוך כשנה. ממשרד הביטחון נמסר כי הניסוי הוגדר כמוצלח והמערכת עמדה ביעדיה.

 

עוד דיווחים בחדשות ynet:

תעלומה: הלגונה הזוהרת הפסיקה לזהור

פיטורים מדן ועד אילת: "יהיה יותר גרוע"

 

מדובר בניסוי היירוט השני של "שרביט קסמים", וניסוי ראשון של כלל מרכיבי המערכת. הוא בוצע בהובלת חברת רפאל משדה ניסויים בדרום הארץ, נגד מטרה בליסטית קצרת טווח.  

 

בניסוי נבחנו היכולות והביצועים של המערכת, הנחשבת לחדשנית ומהפכנית במשפחת המיירטים בעולם ההגנה מפני טילים. מערכת זו, כחלק ממערך ההגנה הרב שכבתית, הכוללת את מערכות ה"חץ", "שרביט קסמים" ו"כיפת ברזל", תאפשר בעתיד הקרוב להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים על מדינת ישראל. 

 

לאחר שיגור טיל המטרה של התעשייה הצבאית גילה אותו מכ"מ ה-MMR, והעביר את נתוניו למרכז ניהול הירי, שחישב את תוכנית ההגנה נגדו. מיירט "שרביט קסמים" שוגר בהצלחה, ביצע את כל שלבי הטיסה והשמיד את המטרה כמתוכנן.  

 

בניסוי השתתפו נציגי משרד הביטחון וחיל האוויר, וכן נציגי משרד ההגנה האמריקני והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק. 

 

מענה לירי רקטות ארוכות טווח

מערכת "שרביט קסמים" מהווה חלק מתפיסת ההגנה הרב שכבתית של מערך ההגנה האווירית בצה"ל ואמורה לתת את

המענה לרקטת כבדות וארוכת טווח, לטילים ולמטוסים ללא טייס, עמם צה"ל יצטרך להתמודד בעיקר בזירה הצפונית מול מערך האש של חיזבאללה וסוריה.

 

בשנה האחרונה צה"ל כבר גייס גרעין ראשון של לוחמים ומפקדים, שיהוו כוח האחראי על המערכת.

 

לפני כשבועיים גילה מפקד כנף הגנה אקטיבית בחיל האוויר, אלוף משנה צביקה חיימוביץ', כי במצב של הסלמה ביטחונית בחודשים הקרובים צה"ל נערך לקליטה מיידית והפעלה מבצעית לפחות של חלקים ממערכת שרביט קסמים, בדומה להפעלה מיידית של הסוללה החמישית של כיפת ברזל בגוש דן במהלך מבצע עמוד ענן.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משרד הביטחון
ניסוי קודם של "שרביט קסמים"
באדיבות משרד הביטחון
מומלצים