שתף קטע נבחר

"רויאל שף": סוס מנצח לא מחליפים

הריאליטי החדש "רויאל שף" נעשה לפי הנוסחה של "לה לה לנד": מטבח באנגליה במקום במה בהוליווד, חילבה במקום גיטרה ומתמודדים עממיים וחינניים שאפשר לצחוק איתם ועליהם. הבונוס: המבטא של אייל ברקוביץ'

בוקר טוב. בזמן שבזירה המדינית העולם משלב ידיים ומשאיר אותנו מאחור, להתרפק על ימים רעים יותר, בטלוויזיה שלכם דווקא מנסים להתערות בעולם ולהעביר אותו לצד שלנו. ואם זה לא יעבוד דרך הראש, נעשה את זה דרך הקיבה.

 

ביקורות טלוויזיה נוספות:

"מקימי": אבודים בשנות ה-90

מסכנים הקיבוצניקים האלה, בואו נעבור הלאה

"אמריקאים במיטה": לא נורא, יש ויברטור  

 

מי שצפה ב"רויאל שף", הדוקו ריאליטי הקומי החדש של yes שעלה אתמול (א', yes comedy ,20:30), זיהה מיד את הגנים של משפחת המקור. "רויאל שף" מהודקת אחד לאחד לפי הנוסחה של "חי בלה לה לנד", רק שבמקום זמרים יש פה בשלנים, ובמקום אמריקנים מנומסים וצייתנים קיבלתם את תושבי הממלכה הקרירים והציניים, קפיצת מדרגה מסקרנת. את הכורסא של רון פייר, קיסר ההפקות, תופס השף אלבר רו, אחד השפים החביבים, מסתבר, על המלכה האם. לנעליים של אורי פסטר נכנס (בלי ממש למלא אותן, כמו שזה נראה מפה) גנאדי, מנטור המזון, וכדי שלא נישאר חסרים בשוקת הקאלט, הוליד הפורמט תפקיד חדש – מנג'ר, שמאייש הכדורגלן, הפרשן והקריזה, אייל ברקוביץ'.

אלבר רו. הבחירה של המלכה (צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)
אלבר רו. הבחירה של המלכה(צילום: באדיבות yes)
 

למצבת המתמודדים צוותו בשלנים מוכרים יותר או פחות, שמחזיקים עסקי מזון. ד"ר שקשוקה (בינו גבסו), נתן כהן מבאר שבע והתאומות שני ומירב מ"דוד חביב ובניו" (שייקראו מעכשיו "האחיות קובה"), מאיישים את משבצת המזרחי המבדר והפרובינציאלי. כיוון שהטריק הזה כבר עם רגל אחת בקבר, גיוונו בהפקה עם לירן - מה ישראלי בעיניך? אני - גבאי, הפלאפליסט מתל אביב, שכבר מפלרטט אגרסיבית עם מריה פיסנץ, רוסיה יפת מראה (משום מה הוא מאמין שלקרוא לה מרינה יעשה את העבודה). האחרון הוא חנוך סטמקר, שיצטרך למכור מזג אוויר גרוע לבריטים עם האוכל ההודי שלו.

 

ברית בין שקע ותקע 

הליהוק נותן עבודה. בעיקר נתן כהן, שאין ספק בכלל שהוא המנצח של העונה הזאת, ואני לא מתכוונת לזוכה בפרס (הכנסת מנה לתפריט של מסעדה בעלת שלושה כוכבי מישלן. יה רייט). כהן הוא תימני, וזה כבר נותן לו יתרון עצום על המתמודדים האחרים שאינם תימנים. אבל גם בלי הייחוס העדתי, כהן הוא חלומו הרטוב של כל מלהק. מצחיק, חכם ולא ממאיס את עצמו, והחן הטבעי שלו גונב את ההצגה (וזה לא רק כי תימנים הם קמצנים, מנג'ר ברקוביץ'). על הדרך הוא גם יכין אוכל מעולה. לפעמים, אגב, הוא יכין גם משהו שאינו חילבה.

הליהוק נותן עבודה (צילום: ישי בוטבול, באדיבות yes) (צילום: ישי בוטבול, באדיבות yes)
הליהוק נותן עבודה(צילום: ישי בוטבול, באדיבות yes)
 

בינתיים כהן וגבסו כבר חתמו על ברית זוגיות מרגשת, במסגרתה השקשוקה מזיל דמעה בתדירות גבוהה (מה שמסתמן כגג המבדר של העונה) וכהן הורג אותו ברכות. ברור כבר עכשיו שהיחסים של שקע ותקע יהיו הלחם והחמאה של העונה. כיוון שבתוך עמם הם יושבים ושניהם מודעים לערך האלקטורלי של הפשטות, הם כבר הספיקו לנהל את הוויכוח על מי מהם פרימיטיבי יותר, וכל אחד מהם טוען לכתר. לשניהם, מתברר, אין ויזה, ושניהם לא ביקרו בסניף בנק מאז קרב ווטרלו. שקשוקה סגר את הוויכוח עם הטיעון המנצח – אני לא יודע להדליק שום דבר. מה שהיה להוכיח.

 

סוס מנצח לא מחליפים, והגישה הקלילה שאפיינה את "חי בלה לה לנד" הושתלה גם ב-DNA של "רויאל שף". זאת אותה גישה שתפרנס גם הפעם את הוויכוח הנצחי "האם אנחנו לועגים להם או צוחקים איתם". התשובה היא גם וגם. יחסים הם עניין מורכב, ויחסים עם דמויות בריאליטי לא יוצאי דופן במקרה הזה. אם זה מפריע לכם ליהנות, כנראה אתם זקוקים לחיזון ארוך עם נתן. אני בטוחה שהוא יארגן אתכם על כמה אלומות של גת חבשי. הבנאדם בקושי נחת באנגליה וכבר יש לו בספיד דייל את הבת-אדם.

"רויאל שף". פאן משויף (צילום: ישי בוטבול, באדיבות yes) (צילום: ישי בוטבול, באדיבות yes)
"רויאל שף". פאן משויף(צילום: ישי בוטבול, באדיבות yes)
 

הנעלם היחיד ב"רויאל שף" הוא כנראה ברקוביץ' עצמו, מי שלוהק על תקן החוליה המקשרת (#סליחה) בין ההגנה האנגלית להתקפה הישראלית, בזכות השנים הארוכות שבהן שיחק בממלכה ואתגר את הלסת של עצמו ואת העצבים של הילידים. אחרי עשור באנגליה ברקוביץ' עדיין שובר את השיניים על האנגלית, והעריכה לא מנסה להסוות את זה, ואני לא מתחילה אפילו לדבר על העובדה שהמנג'ר לא מחמיץ (#סליחה 2) שום הזדמנות לטעות בשפת האם שלו. ייתכן שההפקה צירפה את ברקוביץ' לנבחרת הטעויות המבדרות של המתמודדים עצמם, מה שבטח גורם לאחרונים להרגיש בנוח.

אייל ברקוביץ'. לא מחמיץ שום הזדמנות לטעות (צילום: אווה גז, באדיבות yes) (צילום: אווה גז, באדיבות yes)
אייל ברקוביץ'. לא מחמיץ שום הזדמנות לטעות(צילום: אווה גז, באדיבות yes)
 

עוד לא ברור אם הנוכחות של ברקוביץ' מעלה את המניה של "רויאל שף". החוצפה והטירוף שלו עוד לא באים לידי ביטוי בטקסטים שהוא מדקלם. נקווה שבהמשך הוא יצדיק את התואר שלו כאביר הא-פוליטיקלי קורקט, ויצא קצת משליטה (ואם לא, תמיד אפשר לנסות להביא את מוטלה שפיגלר). עד שברקוביץ' יזרח, תוכלו להעביר את הזמן בנעימים מול הפאן המשויף שהוא "רויאל שף", ולהתפנק על המבטא.

 

בקטנה: אז מה נסגר עם עובד מהסביח? האם גם הוא הבריז מושיק עפיה סטייל ועכשיו מחפשים לו עלילה?

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישי בוטבול, באדיבות yes
"רויאל שף". גישה קלילה
צילום: ישי בוטבול, באדיבות yes
לאתר ההטבות
מומלצים