שתף קטע נבחר

אישום: דומרני איים כדי לשבש את הבחירות

העבריין ושותף נוסף שלו מואשמים שהפעילו לחץ על הרב איפרגן כדי להפסיק את תמיכתו באחד המועמדים בנתיבות. כמו כן נאשם עוזר של יריבו של הרנטגן, יורם אברג'ל. הסנגורים: "מסתירים הקלטת שיחה שתוציא את דומרני זכאי"

כתב אישום בפרשת שלום דומרני והרב איפרגן על רקע הבחירות המקומיות בנתיבות: לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגשו הבוקר (א') כתבי אישום נגד דומרני ושותפו מומי קסנטיני, וכן נגד עוזרו של הרב יורם אברג'ל, עמנואל אלישע. פרקליטות מחוז דרום, באמצעות עו"ד סיגל דהן-הירש, מייחסת להם עבירות של סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, הפרעה בבחירות ושיבוש מהלכי משפט.

 

כתבות נוספות בנושא - ב-ynet:

 

הפרשה התנהלה על רקע הבחירות בעיר בין ראש העיר המכהן יחיאל זוהר, שבו תמך הרב יורם אברג'ל, לבין המועמד אייל מסיקה שבו תמך הרב יעקב איפרגן (הרנטגן). הפילוג בין חצרות הרבנים יצר מתיחות קשה ולפעמים אף אלימה לאורך מערכת הבחירות.

שלום דומרני, הבוקר בבית המשפט (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שלום דומרני, הבוקר בבית המשפט(צילום: הרצל יוסף)

על פי כתב האישום, בשל החשש שמסיקה עשוי לזכות בבחירות, ניצלו אנשיו של הרב אברג'ל את היכרותם עם דומרני כדי להרתיע את הרב איפרגן ואנשיו ובכך לפגוע בתמיכה במסיקה. העוזר אלישע מואשם שביקש מדומרני ואנשיו להגיע לביתו של הרב איפרגן ולאיים עליו במטרה למנוע מאנשיו את המשך הפעילות למען מסיקה.

 

ביום הבחירות, נטען, הגיעו דומרני וקסנטיני לבית הרב איפרגן יחד עם אנשיהם. מיד לאחר מכן המשיכו הנאשמים למוסדות החינוך של הרב איפרגן והטילו אימה על אנשיו. על פי כתב האישום, מפאת האימה חשש הרב לחייו ולחיי בני משפחתו, ושכר את שירותם של מאבטחים חמושים.

 

בפרקליטות ציינו שלא נעלמה מעיניהם העובדה שהרב איפרגן הכחיש שאוים על ידי דומרני, אבל טענו: "ניתוח מדוקדק של הראיות, ובהן גרסאות המתלונן הרב איפרגן, הרבנית ברוריה (אחותו של הרנטגן, א"ק), ומעל כולן גרסת עמנואל (עוזר הרב, א"ק), מוביל למסקנה אחת ויחידה כי המשיבים הגיעו... במטרה לשבש את מהלך יום הבחירות במטהו של מסיקה ובכך להעלות את סיכויי בחירתו של יחיאל זוהר".

 

עוזר הרב: "ראיתי את המוות בעיניים"

העוזר של הרנטגן שהעז להתלונן גולל בפני השוטרים את השתלשלות האירועים בין חצרות הרבנים בנתיבות. הוא תיאר כיצד "פשטו" בשעות הבוקר דומרני ואנשיו על מוסדות הרב. גם מאשתו של הרנטגן, הרבנית רוחמה, נגבתה עדות שתומכת לכאורה בעמדת הפרקליטות. הרבנית סיפרה למשטרה כי בעלה כעס על פעילותם של דומרני ואנשיו ביום הבחירות, ועל העובדה שהמחנה של אברג'יל מפעיל עבריינים. לפי עדותה, לאחר המפגש עם דומרני הרב איפרגן הביע חשש לחייהם ולחיי ילדיהם.

 

הרב איפרגן. הכחיש במשטרה שחש מאוים, סביבתו העידה אחרת (צילום: טל שחר, ידיעות אחרונות) (צילום: טל שחר, ידיעות אחרונות)
הרב איפרגן. הכחיש במשטרה שחש מאוים, סביבתו העידה אחרת(צילום: טל שחר, ידיעות אחרונות)

 

בכתב האישום נחשפות האזנות הסתר שביצעה המשטרה לדומרני ואנשיו, ובמרכזן שיחה שקיים עם הרבנית. דומרני ביקש להיפגש עם הרנטגן, ונענה תחילה בתשובה כועסת מצד רעייתו: "מי מביא כוחות כאלה? תגיד לרב יורם שלא עושים דברים כאלה", אך בהמשך סידרה את הפגישה.

 

בכתב האישום מפורטת הפגישה הגורלית שהולידה את כתב האישום. בפגישה עם הרנטגן בסלון ביתו, טען דומרני כי הרב, עוזרו ומנהל מוסדות הלימוד שלו פוגעים באברג'יל. "אתם פוגעים ברב יורם, ואנחנו פה כדי לסדר את העניינים של הרב יורם... אנחנו פה בשליחות הרב יורם", אמר דומרני. העוזר של הרנטגן סיפר בעדותו במשטרה כי חש שהוא "רואה את המוות בעיניים". 

 

דומרני ציין כי "הרב יורם חשוב לו (לקסנטיני) מאוד. הכבוד של הרב יורם מאוד חשוב לו. נשלחנו לטפל בזה ויש דרכים לטפל בזה... אם אתם לא עושים לו כלום, אז אני אשמור עליך". מיד לאחר מכן עזב עוזרו של הרנטגן את הבית. בגלל החשש לחייו וחיי בני משפחתו, שכר הרנטגן את שירותם של מאבטחים חמושים שאיבטחו את ביתו ביום הבחירות. בנוסף, בשל האימה, התפלל הרב איפרגן להצלחתו של יחיאל זוהר בבחירות ולכך שמסיקה לא יבחר.

 

ההגנה: "הפרקליטות הגישה יצירה ספרותית, ביאליק"

בדיון הופיעו סנגוריהם של דומרני וקסנטיני - עורכי הדין משה שרמן, מוטי בניטה, אהוד בן יהודה ורועי אטיאס - וסנגורו של אלישע, עו"ד שחר חצרוני.

הם מחו על כך שסעיף האישום נוגע לסחיטה באיומים, שנמצא בסמכות בית משפט שלום, אולם כתב האישום הוגש למחוזי. "הפרקליטות הגישה יצירה ספרותית, ביאליק", אמרו בלעג בדיון.

 

לטענתם, בידי המשטרה קיימת הקלטה של שיחה נוספת בין דומרני לבין הרב איפרגן, אולם היא לא הוצגה. "זאת שיחה בת שש דקות", אמרו. "אנו מבקשים את השיחה הזו... היא יכולה להוציא את שלום דומרני זכאי".

 

שרמן הוסיף לאחר מכן: "יש כעס על צורת הכנת כתב האישום. הוא מדבר יותר על הבנאדם מאשר על עובדות. מצוינים שם אירועים שקרו לרב איפרגן - אירועים שהוא עצמו לא סיפר עליהם. כתוב שהמוניטין של דומרני הוא סיבה לעצור אותו, ואוי למדינה שנוהגת כך".

 

עו"ד בן יהודה, המייצג את קסנטיני: "כתב אישום מתבסס על כרעי תרנגולת. מנסים להעמיד לדין אנשים שלא עשו דבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
שלום דומרני ועו"ד שרמן, היום בבית המשפט
צילום: הרצל יוסף
מומלצים