שתף קטע נבחר

דני רופ תובע את איכילוב: 'הרגתם את אבי'

דני רופ, חזאי ערוץ 10 תובע את ביה"ח איכילוב לאחר שלטענתו לא מנע ולא טיפל כיאות באביו, שלקה בזיהום לאחר ניתוח ומת. רופ: "חבל שלא השתמשתי ביותר פרוטקציה". איכילוב: "ביה"ח שמח על ההזדמנות להסביר את עמדתו".

מאשים את בית החולים במות אביו ותובע. "בית החולים איכילוב גרם למותו של אבי", כך טוען חזאי ערוץ 10 דני רופ, שהגיש תביעה ברשלנות רפואית נגד בית החולים,  בטענה כי זה לא מנע ולא טיפל כיאות באביו החולה, שלקה בזיהום ממנו נפטר. את התביעה הגיש עו"ד יאיר סקלסקי לבית משפט השלום בירושלים.

  

 • את אפליקציית הבריאות לסמארטפון כבר הורדת? הורידו לאייפון או לאנדרואיד

   

  אביו של רופ, בן 75, גיאולוג במקצועו, פנה בשנת 2011 לחדר המיון, עקב חשד לדלקת בכיס המרה. בדיקת אולטרסאונד ובדיקות דם שבוצעו בבית החולים אכן הראו סימנים של דלקת. הוא אושפז תחת טיפול שמרני, וזומן כשבועיים לאחר שחרורו לביצוע ניתוח לכריתת כיס המרה.

     

  עוד חדשות בריאות

  ישראל - במקום הכמעט אחרון במחקרי בריאות

  דו"ח חושף: 1 מתוך 4 נשים בישראל - שמנה

  שוויון בבריאות? העשירים בישראל מקבלים יותר

  במהלך הניתוח הוצא כיס המרה הדלקתי והוא הועבר להמשך אשפוז במחלקה הכירורגית. לטענת המשפחה, לאחר קבלתו למחלקה, הבחינו בני המשפחה כי הוא מקיא דם. הם פנו לצוות הרפואי אך לדבריהם לרק לאחר זמן רב איש צוות סיעודי הגיע לאב, חיבר צינורית לקיבתו שהראתה כי קיים דימום בדרכי העיכול העליונות.

    

  "הטיפול באב היה רשלני"

  בכתב התביעה טוענים בני המשפחה כי התריעו על מצבו בפני הרופאים, אך נדחו "בכעס" לטענתם על ידי הרופאים, שטענו כי אין להם יכולת להגיע אליו מאחר שרופא אחד אחראי על כ-200 מיטות.

   

  כיומיים לאחר הניתוח הוא הועבר להוצאת אבני מרה, ובצהרי היום החל לעלות חום גופו. הופיעו צמרמורות, רעידות וקצב לב מוגבר. במהלך הלילה מצבו המשיך להידרדר, ובהתייעצות קרדיולוג נקבע כי הוא סובל מזיהום כללי (ספסיס) על רקע זיהום בדרכי מרה.

    

  למחרת, המשיך מצבו להידרדר והוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם. בתרבית הדם שלו נמצא חיידק בשם "אצינטובקטר באומני" וחיידק נוסף – סטאפילוקוק. יומיים אחר כך כשמצבו ממשיך להידרדר עד לכשל רב מערכתי, הוא נפטר.

    

  בכתב התביעה טוענת המשפחה כי "הטיפול באב היה רשלני, וכי הייתה התעלמות של הצוות הרפואי מבדיקות הדם תוך בחירת שיטת ניתוח שהובילה להידרדרות במצבו".

   

  עוד נכתב כי הטיפול הזיהומי בו במהלך האשפוז לטענתם, לווה בבחירות שגויות, והפעולות שנעשו להצלתו היו מאוחרות מדי. עוד הם טוענים כי הצוות הרפואי זלזל בהם, ולא נתן הסברים מספקים על מצבו של האב.

   

  "בדיעבד הייתי צריך להפעיל את קשריי"

  לאחר הגשת התביעה נמסר מבית החולים איכילוב כי "בית החולים נמנע עד כה מלהגיב להאשמותיו של דני רופ. אנחנו שמחים על ההזדמנות שתינתן לנו להגיב לבית המשפט". 

   

  ואילו דני רופ אמר כי "העניינים הרפואיים והעובדתיים יתבררו בבית משפט". הוא הוסיף ואמר כי תגובת בית החולים, מעבר לכך שהיא חוטאת לאמת ואינה קשורה למקרה, מהווה עבירה על החוק מקום בו בית החולים מפרסם פרטים רפואיים מתיק החולה. "בית החולים ממשיך באותו קו של טיפול במקרה בלי להכיר את העובדות", הוא אמר.

    

  דנ רופ, לאחר המקרה צוטטת בתקשורת שאמרת "מבין את האלימות נגד רופאים".

  "העיסוק באלימות נגד רופאים הנה הוצאת דברים מהקשרם. צריך לזכור שלמערכת היחסים הסבוכה הזו שבין רופא לחולה, החולה מגיע בחוסר רצון מוחלט ואם הרופא מזלזל ומתנשא זה מעורר אמוציות חזקות מאוד אצל כל חולה. מכאן ועד עידוד לאלימות הדרך רחוקה. אינני מעודד לאלימות ואני חושב שרופאים צריכים להבין איזו שליטה וכמה כח יש להם על התנהגות החולה". 

    

  נטען כי הסתייעת בפרוטקציה מאנשי הערוץ בו אתה עובד. 

  "כאשר בני המשפחה נוכחו להבין שמתעלמים מהם ולא מטפלים כראוי באביהם, הם פנו לכל עזרה אפשרית אך זה היה כבר מאוחר מדי. בדיעבד הייתי צריך להפעיל את קשריי הרבה קודם אולי עוד באשפוז הראשון ואולי כך היתי מונע את מותו של אבי. לצערי לא השתמשתי מספיק בקשריי ובשמי כי האמנתי שבמערכת הבריאות הציבורית כולם מקבלים יחס הוגן ושווה ללא הבדל".

   

    •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג
  דני רופ. "חבל שלא השתמשתי במעמדי"
  צילום: ענת מוסברג
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים