שתף קטע נבחר

דואט במשקפיים: אבי בללי וסמדר אקראי

בסינגל השני מתוך פרויקט "המשקפיים של נויפלד", משתפים פעולה המוזיקאי אבי בללי והזמרת סמדר אקראי אשר שרים יחד את "בדיוק אותו דבר", שכתב מאיר גולדברג. "סשן השירה באולפן, היה מרגש עבור כל מי שנכח שם". האזינו לו כאן בבכורה

"המשקפיים של נויפלד" הוא פרויקט רב משתתפים בניצוחו של שמוליק נויפלד, מלחין ומפיק ותיק בתעשיית המוזיקה הישראלית. במהלך השנה וחצי האחרונות עבד נויפלד עם יוצרים שונים, איתם הרכיב אלבום שלם, בו מתארחים בין היתר: ערן צור,שלמה גרוניך, מירי מסיקה, ריקי גל, שמעון בוסקילה, דנה ברגר, ורבים אחרים. הסינגל הראשון שיצא מהאלבום היה "נסיעת חינם" של ערן צור - והיום (א') מוציא נויפלד את "בדיוק אותו דבר", דואט משותף לסולן נקמת הטרקטור אבי בללי ולזמרת הצעירה סמדר אקראי.

 

"כשביקשתי ממאיר גולדברג לכתוב את מילות השיר 'בדיוק אותו דבר', חיפשתי שיר שהמילים שלו משקפות את מילותיה של מאיה בתי, לו היתה שרה לי על החיים ועל הקשר בינינו היום. אלא שהשיר כתוב מנקודת מבטה של אישה בוגרת ולא נערה צעירה כפי שהיא היום", מספר נויפלד על תהליך כתיבה השיר ובחירת מבצעיו. "ידעתי שסמדר היא זו שתגלם את קולה של מאיה ושהיא תוכל להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי, משום שמי שהיא כבן אדם, וקולה המרגש, החצי דיבורי והמוגש בבהירות, הוא קול תמידי של ילדה - שקופה אבל בעלת עמדה, בדיוק כמו קולה של מאיה".

 

אבי בללי וסמדר אקראי. דואט מרגש (צילום: נועם יוסף) (צילום: נועם יוסף)
אבי בללי וסמדר אקראי. דואט מרגש(צילום: נועם יוסף)

לגבי הבחירה בבללי לתפקיד קול האב, מסביר נויפלד: "לוּ הייתי יכול, הייתי רוצה לדעת לשיר בדיוק כמו אבי בללי, עם קול עבה וחם, עם כבוד לכל מילה והגשה מן הלב. סשן השירה באולפן, בו אבי הרגיש שהוא שר את השיר לבתו היה מרגש עבור כל מי שנכח שם". את דבריו של נויפלד מחזק בללי עצמו: "אני, ביחסים שלי עם אבא שלי, לא הרגשתי את המקום הזה של לתמוך בילד שלך, וזה נורא פגע בי. זה לא סוד גדול שאני נורא שונה מעולם המוזיקה שאני שר בפרויקט הזה. אבל אני מוצא את עצמי בתוך הדבר הזה בצורה הכי טבעית".

 

בדיוק אותו דבר/ מאיר גולדברג

ופתאום, עכשיו

שום דבר כבר לא פשוט,

ושוב משהו בי קם

אולי זה זמן להרגיע

כלום לא ישתנה

כל דבר יגיע, אם הוא שם

ואת יפה עכשיו כמו פרח, שעל שפת אגם

גם הנוף הזה יפה לך, כמו כל העולם

רואה איך ש...גדלת ונדהם

 

ואומר לך כמו תמיד, בדיוק אותו דבר

בסופו של יום מוכן לבוא ... מחר

ועוד רגע כבר נרגיש, בדיוק אותו דבר

את יודעת שהאושר שוב חזר

 

ופתאום, עכשיו

מגלה שזה פשוט

לשוט, ולהיות קלה

זה סיפור מסגרת

בו כל יום הוא התחלה

אני רוצה להיות אחרת

המקום הזה שומר על השמחה שלך

ותדעי שיש לך כאן מי שתמיד

אוהב אותך ומקבל אותך כמו שאת, ומחבק אותך

 

ואומר לך כמו תמיד, בדיוק אותו דבר

בסופו של יום מוכן לבוא ... מחר

בקרוב מאוד נרגיש, בדיוק אותו דבר

איך אמרתי לך, האושר שוב חזר

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם יוסף
אבי בללי וסמדר אקראי. כמו אבא ובת
צילום: נועם יוסף
לאתר ההטבות
מומלצים