שתף קטע נבחר

אולצה לעבור קיסרי ולקחו ממנה את התינוקת

אישה איטלקייה שסבלה ממניה דיפרסיה לקתה בהתקף חרדה במהלך שהותה בבריטניה אחרי שלא לקחה תרופות בצורה סדירה. הרשויות הכריחו אותה לעבור ניתוח קיסרי והעבירו את בתה לאימוץ. האם פתחה במאבק משפטי

הרשויות לקחו את התינוקת, אמהּ רוצה אותה בחזרה: שירותי הרווחה בבריטניה אילצו אישה הרה לעבור ניתוח קיסרי ואז לקחו ממנה את התינוקת שלה בטענה שהיא סובלת מהתמוטטות נפשית. העיתון "סאנדיי טלגרף" חשף היום (יום א') כי האישה, אזרחית איטליה, שהתה בבריטניה לצורכי עבודה ולטענתה איש לא אמר לה שהיא תעבור ניתוח קיסרי ושילדתה תילקח ממנה לאימוץ.

 

עוד חדשות בעולם :

נחשף הקוד לנשק הגרעיני: 00000000

ניאו-נאצים במבט ראשון, תפוחים בביס שני

דרמה בתאילנד: רה"מ חולצה מההמון הזועם

דיווח: "נסגרה חקירת רצח דיאנה ע"י חיילים"

 

הרשויות במחוז אסקס ביצעו את הניתוח הקיסרי רק לאחר שקיבלו צו מבית משפט שאישר להם לפעול בניגוד לרצון האישה. לאחר הניתוח אמרו עובדי רווחה מקומיים כי הם פעלו לטובת הבריאות של הילדה, כיום בת 15 חודשים. האם לא מוותרת בקלות והיא פתחה במאבק משפטי ומבקשת להשיב אליה את בתה אחרי שלטענתה עברה החלמה מלאה. אולם, הרשויות מסרבות לעשות כן.

 

"במשך 40 שנות עבודתי מעולם לא שמעתי על דבר כזה", אמר ברנדן פלמינג, עורך דינה הבריטי של האישה. "אני יכול להבין אם מישהו מאוד חולה עד כדי כך שאינו יכול לתת את הסכמתו לתהליך רפואי, אולם ניתוח קיסרי בכפייה הוא דבר חסר תקדים".

 

"אם היו חששות לגבי הטיפול של הילדה הזו על ידי האם האיטלקייה, אז הדבר הטוב ביותר היה צריך להיות שהרשויות כאן יעדכנו את שירותי הרווחה באיטליה ויעבירו את התינוקת לשם", אמר פרקליטה של האם.

 

לטענת קרוביה של האישה, היא לקתה בהתקף חרדה בזמן ששהתה בבית מלון בבריטניה אחרי שלא לקחה בצורה סדירה את התרופות למחלה שממנה היא סובלת, מניה דיפרסיה. היא צלצלה למשטרה ואז נלקחה לבית חולים פסיכיאטרי, ושם אילצו אותה לעבור ניתוח קיסרי ולקחו ממנה את בתה התינוקת.

 

הפרשה גרמה לסכסוך משפטי בין בריטניה לבין איטליה והאחרונה טוענת שלרשויות הרווחה הבריטיות לא הייתה כל סמכות לשמור על התינוקת בחזקתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים