שתף קטע נבחר

מתוח בגולן: פצמ"ר וירי לעבר כוח צה"ל

על רקע המשך הקרבות בין צבאו של בשאר אסד לכוחות המורדים בצפון הרמה הסורית נפלה פצצת מרגמה סמוך למג'דל שמס. ליד קוניטרה נפתחה אש לעבר כוח צה"ל. בשני האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

נמשכת זליגת מלחמת האזרחים בסוריה לצדו הישראלי של הגבול: כוח צה"ל איתר הבוקר (יום ב') סמוך למג'דל שמס רסיסים של פצצת מרגמה שנורתה מסוריה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הכוח הוקפץ למקום הנפילה בעקבות דיווח של אזרח. אחד הרסיסים פגע במתחם תחנת דלק באזור מבלי לגרום לנזק.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הפרדה בשביל שילוב: קורס צה"לי ליוצאי אתיופיה

המשטרה לתקשורת: מסרו תיעוד מהומות הבדואים

 

כמה שעות לאחר מכן נורו יריות בנשק קל לעבר כוח סיור של צה"ל שנע ליד מעבר קוניטרה, סמוך לגבול הסורי. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הכוח השיב באש לעבר מקורות הירי.

 

מאז שעות הבוקר מתנהלים קרבות בין צבאו של בשאר אסד לכוחות המורדים במרחב הדרוזי אל-חאדר שבצפון הרמה הסורית. גורמי אופוזיציה סורים דיווחו הבוקר על הפגזות אינטנסיביות של כוחות המשטר

 הסורי בכמה מוקדים ברחבי קוניטרה. לפי הדיווחים, כמה סורים נפגעו בהפגזות.

 

במערכת הביטחון מעריכים כי אין קשר בין נפילת הפצמ"ר לירי שנפתח לעבר כוח צה"ל וששני האירועים נגרמו על רקע ירי תועה ולא מכוון. הלוחמים שלעברם נפתח ירי מנשק קל השביו אש לעבר חייל סורי וזיהו פגיעה בו. רמת הדריכות בגזרה עלתה בעקבות חידוש הלחימה הפנימית במרכז הרמה ובצפונה. לפי הערכות בישראל, המורדים מנסים להרחיב את שטחי השליטה שלהם ברמה הסורית, שבחלקים רבים ממנה עדיין שולט צבאו של אסד.

 

באוקטובר האחרון נפלו ליד תל פארס ברמת הגולן שתי פצצות מרגמה שנורו משטח סוריה. גם אז לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

השתתף בהכנת הידיעה רועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
ירי בגולן (ארכיון)
צילום: אביהו שפירא
מומלצים