שתף קטע נבחר

ליסינג: מה זה ומה מתאים לך באמת?

מצד אחד המצב הכלכלי לא משהו, רבים חווים חוסר ביטחון תעסוקתי, ויוקר המחיה ממשיך לעלות. מצד שני המשכורות נשארות קבועות, במקרה הטוב, ו"האדם הממוצע" – צעירים בעלי משפחות, ובפרט בעלי עסקים קטנים, נתונים במלחמת הישרדות יומית. במצב הזה, רכישת רכב חדש, או אפילו רכב מיד שנייה, אבל שיהיה כמובן נוח, אמין ובטיחותי, בלי שיצטרך "לראות" כל יום מוסך, היא הוצאה כמעט בלתי אפשרית. פתרון? יש. בדיוק מסיבה זו קיימים שירותי ליסינג

מה זה בדיוק ליסינג?

ליסינג היא למעשה שיטת מימון המאפשרת, בדרך כלל, לרכוש רכב בלי הכורח לגייס את ההון הדרוש לשם הרכישה.

 

קיימים שלושה סוגי ליסינג עיקריים: ליסינג מימוני, ליסינג פרטי וליסינג תפעולי. נפרט:

 

 ( )

 

ליסינג מימוני

בליסינג מימוני, הלקוח למעשה מקבל הלוואה, על מנת לרכוש רכב חדש. בתהליך הליסינג המימוני, הלקוח שוכר את הרכב מחברת הליסינג לזמן נתון מראש בין 60 ל-36 חודשים.

 

בליסינג מימוני, כל הוצאות הטיפולים, התחזוקה והביטוחים, הן באחריות הלקוח. חשוב רק שבפוליסה, חברת הליסינג תהיה רשומה כמוטב. רק אחרי ששילם הלקוח את כל התשלומים ואת היתרה יירשם הרכב על שמו.

 

ליסינג פרטי

למעשה זוהי נגזרת של ליסינג מימוני. העיקרון המנחה בליסינג למגזר הפרטי הוא, שרכב חדש שקונים מאבד מערכו עם הזמן, ולכן הוא אינו נחשב כנכס להשקעה, בניגוד לדירה, למשל.

 

המשמעות של הרכב מתבטאת בעיקר בתועלת שהוא מביא לבעליו בתקופת השימוש בו, כלומר בהווה. משום כך, חשוב שהרכב יהיה בטיחותי, אמין, ברמה גבוהה, נוח, ושגם העלויות החודשיות שלו יהיו נמוכות ונוחות ככל האפשר.

 

איך מתבצע ליסינג פרטי?

בשלב הראשון, משלם הלקוח סכום חלקי כמקדמה, לפי יכולתו ורצונו. בשלב השני, הוא משלם תשלומים חודשיים לתקופה קבועה מראש, שלרוב נעה בין 36-12 חודשים.

 

משנסתיימה תקופת התשלומים, ניצבות לפני הלקוח שתי ברירות: הראשונה: לשדרג לרכב חדש יותר. השנייה: להמשיך ולשלם על הרכב הנוכחי. כלומר לשלם את יתרת המחיר ולרכוש את הרכב באופן סופי.

 

ליסינג תפעולי

עסקה שמיועדת בעיקר לחברות ובעלי עסקים קטנים - כשחברה, או בעל עסק עצמאי בוחרים בליסינג תפעולי, הם בוחרים למעשה בשירות שהוא בסופו של דבר משתלם וכלכלי הרבה יותר מקניית ואחזקת רכבים באופן עצמאי. ליסינג תפעולי מאפשר לחברות, לספק רכבים לעובדיהן, בלי לרכוש, לטפל ולתחזק כמות גדולה של רכבים, וזאת בתשלום חודשי קבוע ויציב.

 

לליסינג תפעולי יש יתרונות רבים: חוסן פיננסי ואמינות, הכרה כהוצאה מוכרת והטבות מס, חסכון בהוצאות ובעלויות, בדיוק כמו הוצאות משרד, שעות עובדים וכך הלאה, ובזמן. תזרים מזומנים קבוע, שירות אישי ומקצועי, זמינות ע"י מוקד טלפוני 24 שעות ביממה, תחזוקה שוטפת בפריסה ארצית, כיסוי ביטוחי, ושירותי דרך (חילוץ, גרירה ורכב חליפי). נשמע טוב.

 

חברת LEAS4U (מקבוצת קרסו מוטורוס) מתמחה בליסינג שמותאם באופן אישי לכל לקוח ובבניית מסלול תשלומים התפור למידותיו, לרצונותיו וליכולתו הפיננסית. מוקד השירות של החברה פועל 24 שעות ביממה, והצוות המקצועי המאייש אותו, נכון לפתור כל בעיה, בכל יום ובכל שעה.

 

זה למעלה מעשרים שנה שחברת LEAS4U עוסקת בתחום הליסינג, ומנהלי תיק הלקוחות שלה ידועים באמינותם, ביחסם האישי ובמענה המדויק שהם נותנים לכל לקוח משלב ביצוע העסקה ועד לסיומה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים