שתף קטע נבחר

"כבי מנוע וכנסי בי". האזינו לדרמה בלי בלמים

במהלך נסיעה בכביש 6 גילתה נהגת שאיבדה את הבלמים והתקשרה נסערת לאגף התנועה. שני מתנדבים בניידת שוחחו איתה, עקפו אותה ובלמו את המכונית. "תקשיבי לנו, אין לך סיכוי אחר", הם צעקו לה. הדרמה הוקלטה במלואה

דרמה בכביש 6 : נהגת מכונית פרטית גילתה תוך כדי נסיעה שהבלמים לא עובדים ואין באפשרותה לעצור. היא התקשרה לאגף התנועה ובמהלך השיחה הגיעה אליה ניידת ובה שני מתנדבים, שהצליחו לבלום אותה וככל הנראה להציל את חייה. השיחה בין הנהגת לבין המתנדבים שסייעו לה הוקלטה במלואה. האזינו לאירוע:

 

האירוע התרחש ביום שלישי ב-22:00. אם לארבעה נהגה במכוניתה בכביש 6 לכיוון צפון כשהבינה לפתע שאין באפשרותה להאט או לעצור. אחרי שהתקשרה נסערת לאגף התנועה יצר איתה קשר המתנדב ירון גנור, שנמצא לא הרחק בניידת עם שותפו שלמה הלוי. הם הדריכו אותה לאורך הנסיעה והמתינו לה ליד מחלף באקה אל גרבייה.

 

גנור הורה לה להפעיל את ארבעת אורות האיתות, עקף אותה ונסע לפניה. הוא ביקש ממנה לכבות את המנוע, אולם בתחילה היא סירבה מחשש שתגרום לתאונה.

 

גנור: אני רוצה שתכבי את האוטו, או.קיי? ואני אהיה במהירות מספיקה ולא יקרה שום דבר. אני אהיה במהירות שלך בדיוק ואני אבלום אותך.

נהגת: "מה פתאום".

 

גנור: תקשיבי, אנחנו ניצמד, את חייבת לעשות את זה, תקשיבי לי טוב. 

נהגת: "לא, לא, לא".

 

האזינו לגרסה המקוצרת של האירוע:

חייבת להם את חייה. גנור והלוי (צילום: אגף התנועה) (צילום: אגף התנועה)
חייבת להם את חייה. גנור והלוי(צילום: אגף התנועה)

גנור: תקשיבי לי, אין לך סיכוי אחר. כביש 6 עומד להיגמר, תקשיבי לי טוב. את חייבת להאמין לי, אין לך צ'אנס אחר. אני לא יכול להוציא אותך מפה עם תאונה, לא במשמרת שלי,

לא במשמרת שלי, זה לא יקרה.

נהגת: "אני מפחדת". 

 

גנור: "תכבי את האוטו ותיכנסי בי, לא, אני לא מרשה לך לעקוף אותי, תכבי את האוטו".

 

המתנדבים הבינו שהכביש מתקרב לנקודת היציאה האחרונה, ואחרי דין ודברים הצליחו לשכנע את הנהגת הנסערת. היא כיבתה את המנוע ומכוניתה פגעה בניידת, שהצליחה להאט את הנסיעה ולבסוף לעצור אותה לחלוטין. באגף התנועה שיבחו את גנור והלוי על פעולותיהם, שכנראה מנעו תאונת דרכים ואסון כבד. "המתנדבים לא איבדו את התושייה שלהם, פעלו נכון תוך סיכון חייהם והביאו לכך שהאירוע הסתיים ללא נפגעים", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אגף התנועה
המתנדבים שלמה הלוי וירון גנור
צילום: אגף התנועה
מומלצים