שתף קטע נבחר

מתקשה למצוא זוגיות? יש לכך 5 סיבות

אם תביטי סביב תיווכחי שאלו שנמצאות בזוגיות אינן טובות ממך בדבר - רובן אינן יפות ממך, נבונות ממך או חיות טוב יותר עם עצמן. ובכל זאת, ישנם מספר דברים שמבחינים בינך לבינן

1. בררנות יתר

פעמים רבות תמצאי את עצמך אומרת על בן-זוגן של אחיותייך/חברותייך: "אני בחיים לא הייתי יוצאת איתו". אך גם כשאת שופטת אותן בסתר לבך את עדיין מקנאה בהן וכועסת על עצמך על שאת לא מתפשרת כמותן.

 

 

הפתרון: בררנות נובעת משתי סיבות עיקריות - האחת: קושי להשלים עם סממנים חיצוניים של בן-הזוג הפוטנציאלי (מראה, מוצא או תחום עיסוק), מחשש שמא 'חסרונותיו' יהוו עדות לפחיתותך. בכדי להתמודד עם מכשול זה עליך לטפל בתחושת חוסר הערך שבתוכך. כאשר תחושי שלמה עם עצמך תוכלי לבחון את פנימיותו של האדם שמולך ולא להתייחס אליו כאל אביזר אופנתי שמעיד על ערכך.

 

הסיבה השניה לבררנות נובעת ממעין מצפן פנימי ששומר עליך מלעשות טעויות הרות גורל שיסתיימו בנישואים אומללים בתוכם תגדלי ילדים אומללים עוד יותר (כפי שעושים רבים מדי בימינו). בכדי להפוך מכשול זה לעוצמה, אל תתפתי להתפשר - להפך, הפסיקי להילחם בעצמך והקשיבי לאינטואיציה שמתעקשת להגיד: "הוא לא בשבילך!".

 

2. קושי לקבל אהבה

מחד, אינך מסוגלת לשאת את אלו שרוצים בך, ולא אחת הם מעוררים בך דחייה של ממש. מאידך, את כמהה דווקא לאלו שאמנם מכרכרים סביבך אך לעולם אינם בוחרים בך כבת-זוג מן השורה, או לאחיהם שמתפשרים עליך כעל בת-זוג אך אינם רואים בך מועמדת ראויה להקמת משפחה.

 

הפתרון: כאשר את מוצאת את עצמך נרתעת מכל מי שרוצה בך באמת, הדבר מרמז על שנאה עצמית של ממש. גם המעורבות החוזרת ונשנית עם גברים שאינם בוחרים בך מעידה, יותר מכל, על חוסר אהבה לעצמך. הדרך לאהבה עצמית אינה פשוטה, אך היא מתחילה בצעד קטן שמביא עמו שינוי גדול - החלי לנהוג בסובבים בצורה בה היית רוצה שינהגו בך. זה לא אומר שאת צריכה לאהוב את כולם, 'לבלוע' הכל ולחייך כל הזמן. זה אומר להקפיד להיות הוגנת ומכבדת גם כשאת בקריזה ונדמה לך שיותר מכל את זקוקה לפורקן.

 

3. תחושה שאת לא מספיק טובה

למרות שבמובנים רבים את מעריכה את עצמך ורואה את עצמך כטובה מאחרים, בסופו של יום את תמיד מרגישה פחותה ממישהי אחרת ובעצם, פשוט לא מספיק טובה.

 

הפתרון: ניסיון אינסופי למנות את הישגייך ומעלותייך לא יעזור. קודם כל עליך להודות בתחושת חוסר הערך שעדיין מקננת בתוכך. לאחר מכן, ישנם שני צעדים משמעותיים בהם תוכלי לנקוט בכדי לשפר את מצבך:

 

א. הפסיקי להתייעץ עם כל העולם על כל דבר קטן. ההתייעצות שמה אותך בעמדה של ילדה חסרת אונים, וילדה שכזו אינה יכולה לחוש בעלת עוצמה וביטחון עצמי.

 

ב. הפסיקי לזלזל באחרים, להאשים, להתלונן להשפיל ולצחוק על חשבונם בכדי לחוש טובה מהם. כאשר את עושה זאת את משדרת לעצמך מסר ניצח שאומר: "עלי לרומם את עצמי משום שבעצם אינני שווה דבר". נדמה לך שאם תפסיקי לעשות זאת לא תוכלי לשאת את התחושה, אך באופן פרדוקסלי זהו הדבר היחיד שיאפשר לך לחוש בעלת ערך ושלמה.

 

4. מרירות

מרירות אינה נובעת מהנסיבות, אלא מחוסר הסכמה לקבל את המצב כפי שהוא עד שלא ינתן לך הדבר בו את רוצה. כמו ילדה שרוקעת ברגליים עד שאמא תקנה לה את הצעצוע החדש, את מתבכיינת וכועסת בתקווה שמישהו שם למעלה יבין שטעה ויתקן עבורך את המצב.

 

הפתרון: מנגנון הבכי והכעס הוא מנגנון ילדי שבתרבותנו נעשה בו שימוש מעוות אצל מבוגרים ובפרט אצל נשים. התינוק שאינו יודע לבטא את עצמו במילים, משתמש בבכי ובכעס בכדי להסביר למבוגרים את צרכיו. אך את כבר אינך ילדה ואף אחד אינו עומד לתקן את המצב עבורך, מלבדך. כשאת מקטרת, זועמת ובוכה, את רק ממלאת את עצמך באנרגיה קשה שמבריחה ממך את הזוגיות הרצויה.

 

 

5. ביקורת עצמית מוגזמת

את מפנה ביקורתיות מוגזמת כלפי גופך והופעתך ובמצבים מסוימים ממש מתביישת בעצמך. את מלינה על-כך באוזניי חברותייך ו'יורדת' על עצמך מול המראה.

 

הפתרון: בכדי שתהיה לך זוגיות מאושרת אינך צריכה לאהוב כל חלק בגופך, אך בכדי לחוש מושכת את חייבת להפסיק לרדת על עצמך. אם ניתן לעשות משהו לשיפור המצב עשי זאת, אם לא - קבלי את מה שיש ללא תלונה.

 

אם את מספרת לעצמך שבגלל ירכיים רחבות, קפל בבטן או חזה קטן אף אחד לא ירצה בך -הביטי סביבך והיזכרי לרגע בניסיון עברך, מהר מאוד יהיה עליך להודות שתלונותייך הקשות לאמת אינן נאמנות.

 

בהצלחה!

 

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

 

שרון שחף היא מאמנת אישית, מומחית לאימון רגשי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
נמאס לי לישון באלכסון
צילום: shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים