שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גילויים חדשים ב"פרשת הרימון": העולם התחתון מנסה לסחוט את אלי טביב
  החשד: סחיטה בעקבות רכישת בית"ר ירושלים. הסכום: מאות אלפי דולרים. הערכה: טביב אוים גם בפגישה פנים מול פנים פנים. מהחקירה עולה כי הרימון היה ממולכד והיה אמור להתפוצץ עם פתיחת שער ביתו של טביב. בעלי בית"ר שמסר את גרסתו במשטרה, אמר בתגובה ל-ynet ספורט: "סומך על המשטרה שתעשה את עבודתה על הצד הטוב ביותר"

  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט - המשטרה מאשרת: בעולם התחתון מנסים לסחוט את אלי טביב בעקבות רכישת בית"ר ירושלים. הסכום: מאות אלפי דולרים. שבועיים לאחר שנחשף כאן כי כיוון החקירה של הנחת הרימון ליד ביתו של טביב קשור לגורמים עבריינים, בעלי הקבוצה מהבירה נמצא במשטרה, מוסר עדות ושומע לראשונה את החשדות שיש למשטרה בפרשה. ההערכה היא שהוא ספג איומים גם בפגישה פנים מול פנים.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  כזכור, לפני כחודש וחצי התגלה רימון בסמוך לביתו של של טביב בכפר שמריהו. כוחות גדולים של משטרה וחבלנים הגיעו למקום וגילו כי מדובר ברימון רסס. בתחילה עלה החשד כי יש קשר לענייני הכדורגל של טביב אחרי רכישת בית"ר והאש הופנתה לאוהדי הפועל ת"א, עימם היה מסוכסך בעבר.

   

  צפו: המשטרה ליד ביתו של טביב    (צילום: יובל חן)

  צפו: המשטרה ליד ביתו של טביב    (צילום: יובל חן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אלא שבמרחב ירקון הוקם צוות חקירה מיוחד בראשותו של רפ"ק רונה פינגלאי. במהלך השבועות האחרונים

  אספה המשטרה ראיות וגבתה עדויות מגורמים שונים הקשורים לפרשה. המסקנה החד משמעית של החוקרים הייתה שהאירוע עצמו לא קשור לאוהדים, אלא מדובר, ככל הנראה, בגורמים עבריינים. הידיעה נחשפה ב-ynet ספורט ואולם טביב מיהר שוב להתכחש לה וטען כי לא ידוע לו על כך דבר.

   

  אלא שכעת הופכים החשדות למעשיים יותר. הבוקר זומן טביב למשרדי החקירות של מרחב ירקון, שם הציגו בפניו החוקרים את הראיות שברשותם וביקשו לקבל גם את גירסתו לאירועים.

   

  על פי החשד, במהלך עסקת רכישת בית"ר מגאידמק, החל טביב לקבל את האיומים, גם במפגש פנים מול פנים, וגם באמצעות מסרים. הוא עצמו התעלם מכך ועל כן חושדים במשטרה כי הונח רימון הרסס.

   

  השוטרים ליד ביתו של טביב ביום הנחת הרימון (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  השוטרים ליד ביתו של טביב ביום הנחת הרימון(צילום: יובל חן)

   

  מפרטי החקירה עד כה עולה כי האיומים על טביב החלו רגע לאחר סגירת העסקה עם גאידמק. לטענת החוקרים, הרימון שהונח בביתו של טביב לא היה למטרות אזהרה בלבד.

   

  מהממצאים בשטח, עולה כי הרימון היה ממולכד לשער הבית של טביב והיה אמור להתפוצץ מיד לאחר ששער הבית נפתח. אלא שבעיה שהייתה בתוך הרימון, גרמה לכך שהוא לא התפוצץ בסופו של דבר. "הרימון עצמו היה ממולכד והיה אמור להתפוצץ", אמר רפ"ק פינגלאי, "זה שהניח את הרימון לא ידע שהייתה לו תקלה ומבחינתו הוא היה אמור להתפוצץ".

   

  רפ"ק פינגלאי: "הרימון היה אמור להתפוצץ" (צילום: אלי סניור) (צילום: אלי סניור)
  רפ"ק פינגלאי: "הרימון היה אמור להתפוצץ"(צילום: אלי סניור)

   

  גורמים במשטרה אמרו כי חלה התפתחות בחקירה וכי בימים הקרובים צפויים מעצרים של חשודים בפרשה.

   

  אלי טביב מסר בתגובה: ״אני סומך על המשטרה שתעשה את עבודתה על הצד הטוב ביותר״.

   

  הלם בבית"ר: "אין לנו רגע של שקט"

  אנשי בית"ר קיבלו את הידיעה בהלם כשנודע להם כי יש חשד שטביב נדרש לשלם כסף לעבריינים בכירים בעקסת הרכישה. "אין רגע של שקט אצלנו במועדון", אמר אחד מאנשי הקבוצה.

   

  הרימון לא התפוצץ. טביב בשער ביתו (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  הרימון לא התפוצץ. טביב בשער ביתו(צילום: יובל חן)

   

  טביב הביע עניין ברכישת בית"ר כבר בעונה שעברה, אך העסקה לא הבשילה, בין היתר, כי גאידמק לא רצה למכור את המועדון באותו זמן. לאחר מכן חודש המו"מ שידע עליות ומורדות עד שהגיעה ההכרעה מבית המשפט, שקבע כי בית"ר לעבור לידיו של טביב וזה ייקח עליו את חובות המועדון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים