שתף קטע נבחר

פוטין מהדק אחיזה: סגר כלי תקשורת מרכזיים

בצעד מפתיע הכריז הקרמלין על סגירת סוכנות הידיעות הממלכתית "ריה נובוסטי", שנחשבה למאוזנת יחסית. במקומה תוקם סוכנות חדשה מבית "רוסיה היום", שופר הנשיא. יוביל אותה שמרן קיצוני שהביע עמדות גזעניות

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הודיע היום (ב') על סגירת סוכנות הידיעות הממלכתית "ריה נובוסטי", צעד מפתיע שבאופוזיציה הרוסית חוששים כי מרמז על ניסיון של פוטין לחזק עוד יותר את שלטונו ולפקח באופן הדוק עוד יותר על התכנים בערוצי החדשות ברוסיה, כך שיתאימו לעמדותיו של הקרמלין.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

בהודעה מטעם לשכת הנשיאות מסר פוטין כי סוכנות הידיעות "ריה נובוסטי" תוחלף בסוכנות ידיעות חדשה, ששמה יהיה "רוסיה היום" ("Russia Today"). מדובר באותו מותג שלו שייך ערוץ הטלוויזיה "רוסיה היום", שמתנגדי פוטין רואים בו שופר של המשטר. ערוץ זה בוחר בקפידה את ידיעותיו, והסיקור בו מוטה בבירור לטובת הקרמלין.

 

נשיא רוסיה פוטין. האופוזיציה חושדת בכוונותיו (צילום: AP) (צילום: AP)
נשיא רוסיה פוטין. האופוזיציה חושדת בכוונותיו(צילום: AP)

 

בהודעת פוטין נמסר כי סגירתה של "ריה נובוסטי", שנחשבה לסוכנות העניינית והמאוזנת ביותר מבין כלי התקשורת הממלכתיים ברוסיה, נכנסת לתוקף מיד. במקביל נמסר כי גם תחנת הרדיו הממלכתית "קול רוסיה" נסגרת.

 

בהודעת פוטין נמסר כי בראש סוכנות הידיעות החדשה "רוסיה היום" יעמוד דמיטרי קיסליוב, מגיש חדשות שנוי במחלוקת הידוע בעמדותיו הקיצוניות והשמרניות. באוגוסט השנה, באחת התוכניות שהנחה, הוא אמר כי לדעתו אבריהם של הומואים אינם מתאימים להשתלות ויש

לשרוף אותם. דבריו באו כשברקע החקיקה ברוסיה נגד הומואים, שנועדה למנוע בין השאר קיום מצעדי גאווה והבעת חיבה של בני זוג מאותו מין זה כלפי זה בפומבי.

 

סרגיי איבנוב מהקרמלין הסביר לעיתונאים כי סגירת "ריה נובוסטי" ו"קול רוסיה" והקמתה של הסוכנות החדשה נעשות כחלק מבנייה מחדש של מערך התקשורת הממלכתית, שנועדה לייעל אותה מבחינה כלכלית ולהגביר את החשיפה לה. הוא הסביר כי יש לנהל את סוכנות הידיעות תוך "שימוש הגיוני יותר בכספי ציבור" וכי עליה להיות בעלת השפעה רבה יותר. את אנשי האופוזיציה ומבקריו של פוטין במערב ההסבר הזה לא צפוי לשכנע, והם מתייחסים אליו בחשדנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נשיא רוסיה פוטין. ההסבר: "צריך להתייעל כלכלית"
צילום: AP
מומלצים