שתף קטע נבחר

תערוכת "עדות מקומית" נפתחה, ואלו הזוכים

במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב נפתחה תערוכת צילומי העיתונות "עדות מקומית", עם ההכרזה על הזוכים בקטגוריות השונות. התערוכה תוצג במקום עד 18 בינואר 2014. צפו בכמה מהתמונות הזוכות

תפילת נשות הכותל, מבצע עמוד ענן, ההכנות לאיחוד כוורת ומירוצי הסוסים של הבדואים - כל הנושאים הללו ועוד רבים מככבים בתמונות ובסדרות הזוכות של תערוכת צילומי העיתונות "עדות מקומית", שנחשפו הערב (ג') בטקס הפתיחה של התערוכה במוזיאון ארץ ישראל בתל-אביב.

 

תמונת השנה של מרים אלסטר (צילום: מרים אלסטר) (צילום: מרים אלסטר)
תמונת השנה של מרים אלסטר

בקטגוריית תמונת השנה זכתה במקום הראשון מרים אלסטר מסוכנות "פלאש 90", עם תמונה המציגה את תפילת ראש חודש תמוז של נשות הכותל בחסות המשטרה. בנימוקי השופטים נכתב: "מאבקים אזרחיים מובילים את תחושת אי השקט החברתית בישראל בשנים האחרונות. בתמונת השנה מצטיירת מציאות מיוחדת במערכה זו. במרכז התמונה מכונסות ומתפללות יחדיו נשות הכותל כשהן מוקפות בטבעת של חיילות משמר הגבול. לרגע הן משני צידי מתרס ולרגע נדמות כשותפות בשאלת מעמד האישה".

 

תמונת השנה בחדשות, של צלם ynet אוהד צויגנברג (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
תמונת השנה בחדשות, של צלם ynet אוהד צויגנברג

אוריאל סיני זכה בפרס לסדרת השנה עבור סדרת צילומים שערך עבור סוכנות גטי אימג'ס, ובה הוא מציג ישראלים בערים שונות בזמן מבצע "עמוד ענן". "הסדרה מצליחה להמחיש את הזווית האנושית של האירוע החדשותי המכונן של שנת 2012: המציאות המלחמתית שחדרה בלי התרעה לחיי תושבי הדרום והגיעה לראשונה עד תל אביב", כתבו השופטים. "התינוק בחדר המדרגות, הילדות במרחב המוגן והטנק ברמזור: הצילומים מתעדים כיצד הבית הפך לחזית בשדה הקרב וכיצד אנחנו, האזרחים, מתמודדים עם המציאות החדשה". סיני זכה בעוד מספר קטגוריות מרכזיות, ובהן גם המקום הראשון בקטגוריית החדשות, עם סדרת צילומים של אזרחים סורים שהובאו לטיפול רפואי בישראל.

 

תמונה נוספת של אוהד צויגנברג, בקטגוריית "אורבניזם" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
תמונה נוספת של אוהד צויגנברג, בקטגוריית "אורבניזם"

במקום הראשון בתחרות לתמונות בודדות בקטגוריה זו זכה צלם ynet אוהד צויגנברג, עם תמונה של חרדים מנטורי קרתא שהפגינו על תחילת עבודות הבנייה להקמת יחידות דיור לחרדים במתחם גולובנציץ שברמת בית שמש, משום שלטענתם נמצאות במקום מערות קבורה עתיקות. צויגנברג זכה גם במקום השני בקטגוריית האורבניזם עם צילום של בניין נטוש בהרי ירושלים, ובמקום השני בסדרות תרבות ואמנות, עם צילומים ממופעי האיחוד של "כוורת".

 

מתוך סדרת הצילומים של אוהד צויגנברג באיחוד "כוורת" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מתוך סדרת הצילומים של אוהד צויגנברג באיחוד "כוורת"

צוות השיפוט כלל השנה את מוחמד ג'באלי - עורך תוכן ומשורר; גליה גור זאב - צלמת, אוצרת וחברת מערכת "עדות מקומית"; ד"ר יערה גיל-גלזר - חוקרת ומרצה להיסטוריה של צילום ותרבות ויזואלית; דיאנה דלל - אוצרת; מנחם כהנא - צלם AFP; הדס להב - משנה לעורך ynet; דורון סולומונס - אמן וידאו, עורך וכתב ב"חדשות 2"; דוד סילברמן - צלם דוקומנטרי וסגנון חיים; מורן שוב - אוצרת "עדות מקומית 2013"; והאמנית טל שוחט.

 

תמונה של צלמת ynet אבישג שאר ישוב. מקום שלישי בקטגוריית קהילה, דת ואמונה (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
תמונה של צלמת ynet אבישג שאר ישוב. מקום שלישי בקטגוריית קהילה, דת ואמונה

התערוכה תוצג במוזיאון ארץ ישראל עד 18 בינואר 2014, וכוללת גם עבודות וידאו, ולצידה מוצגת גם תערוכת צילומי העיתונות העולמית "World Press Photo".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
גידי גוב באיחוד "כוורת"
צילום: אוהד צויגנברג
לאתר ההטבות
מומלצים