שתף קטע נבחר

"השינוי יאפשר לנו סוף סוף להפוך להורים"

סרטון מרגש אחד, בו ביקשו תמיכה כספית במטרה להביא ילד מפונדקאית בחו"ל, הפך את יובל ולירן כדורי-אלטמן לסמל של המאבק למען שינוי חוק הפונדקאות. כעת, כשהמטרה הושגה, הם סוף כל סוף יוכלו להביא לעולם ילד משלהם. "זה רק סימלי שעברו בדיוק תשעה חודשים מאז התחלנו את המאבק", הם אומרים ל-ynet

עבור יובל ולירן כדורי-אלטמן, שבחודשים האחרונים היו הפנים של המאבק למען אישור פונדקאות לחד-מיניים בישראל, מדובר על יום חג של ממש. "זה באמת בוקר מאושר", אומר ל-ynet יובל, בהתייחסו להחלטת שרת הבריאות יעל גרמן לשנות את חוק הפונדקות, כך שגם זוגות חד מיניים יוכלו להביא ילד בישראל. "כבר תקופה שאנחנו שומעים שאולי זה יקרה, אבל שום דבר לא היה סגור. עכשיו, כשזה הופך להיות רשמי, אנחנו פשוט מאושרים. אני לא מפסיק לחייך. מבחינתנו השינוי הזה אומר שנוכל להפוך להורים לילד".

 

<<כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים >>

 

המאבק למען פונדקאות להומואים :

עתירה לבג"ץ: אשרו גם להומואים פונדקאית

תביעת תקדים מהראל: שלמו פונדקאות להומואים

מאבק ביוטיוב: למען פונדקאות לזוגות חד-מיניים 

 

סיפורם של בני הזוג כדורי-אלטמן נחשף לראשונה ב-ynet בדיוק לפני תשעה חודשים, בסרטון מרגש שהעלו ליוטיוב ובו ביקשו לאסוף כספים שיעזרו להם לפנות להלך פונדקאות בחו"ל במטרה להפוך להורים. בסרטון סיפרו השניים כי אחרי שערכו חתונה גדולה לפני שבע שנים הם החליטו שהם רוצים ילד, אבל כיוון שבישראל אין לזוג גברים אפשרות לאמץ או לפנות לפונדקאית - הם עברו את ההליך בחו"ל פעמיים. העלות: 120 אלף דולרים, שהגיעו מחסכונות, הלוואות ומההורים. 

 

 

 

מהר מאוד איסוף הכספים למען התינק הפך לאיסוף כספים לקמפיין שמטרתו שינוי חוק הפונדקאות בישראל. "אספנו מהר מאוד 40 אלף שקלים והחלטנו להפנות אותם לקמפיין, כיוון שראינו שאנשים מזדהים עם מה שהיה לנו לומר", מספר יובל. "הבנו שצריך לשים את הרצון לילד בצד והתחלנו להיאבק כדי להשיג את מה שהשגנו היום - שינוי בחוק. זו הייתה המטרה. מצחיק שעברו בדיוק תשעה חודשים מאז שהתחלנו את המאבק - הריון".

 

לדברי כדורי-אלטמן אם אכן שינו בחוק יבוצע - מבחינתם זה אומר שהם יגשימו  החלום להיות הורים. "זה עדיין יעלה המון כסף, אני משער שבסביבות 200 אלף שקלים, אבל זה סכום שכבר הרבה הרבה יותר קל להשיג או לסבסד אותו. אני גם מניח שאם החוק יעבור אז גם הבנקים יתנו הלוואות לזוגות שרוצים ילד. מבחינתנו, ומבחינת עוד עשרות אלפי זוגות כמונו, זה אומר שזה כבר אפשרי - וזו החדשה האמיתית".

 

החיוך לא יורד מפניו של כדורי-אלטמן, ומבחינתו מדובר לא רק בהישג עבור הזוגות שיוכלו להפוך להורים, אלא עבור הקהילה הלה"טבית כולה. "חשוב לי שיבינו שהדבר הזה הוא אבן דרך קטנה שמוכיחה שקהילה או קבוצה שנלחמת יכולה לשנות", הוא מסביר. "הסיפור הזה צריך להוות לקהילה שלי דוגמה לכך שאנחנו צריכים לקחת את המושכות ולקדם את העניינים שלנו. נותר לנו להשיג את השיוויון המלא - והיום נפתחה דלת לכך, ואני חולם שזה הולך להפוך למשהו הרבה יותר גדול".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לירן ויובל כדורי-אלטמן. "אנחנו פשוט מאושרים"
מומלצים