שתף קטע נבחר

משרתים חרדים נגד בנט: נחרים טקס בהשתתפותו

מתנדבים בשירות האזרחי יחרימו את טקס ההוקרה השנתי, בשל השתתפות השר האחראי על השירות, נפתלי בנט. תחת הכותרת "אומרים לבנט לא!!!" פרסמו יוזמי המחאה "קול קורא": "לא מושיטים את הלחי לשונאים!" מתנדבים חרדים: "מופעלת עלינו מסכת איומים להגיע לאירוע". מנכ"ל המנהלת: "האירוע - חלק בלתי נפרד מהשירות"

חרדים המשרתים במסלולי השירות האזרחי קוראים לחבריהם להחרים את טקס ההוקרה השנתי למתנדבים, בגלל השתתפותו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. "לא מושיטים את הלחי לשונאים!" הסבירו מארגני המחאה, וטענו כי מטרת האירוע היא ניצול ציני של המתנדבים החרדים על ידי בנט, כשר האחראי על מנהלת השירות, לצרכיו הפולטיים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

תחת הכותרת "אומרים לבנט לא!!!" פרסמו יוזמי המחאה החרדים "קול קורא" למשרתים: "אנו, יהודים החרדים לדבר ה', נפגעי גזרות האחים בנט-לפיד, קוראים לכם ומתחננים: אחים יקרים, משרתים יקרים, אנא החרימו והימנעו מהשתתפות בערב זה ואל תתנו יד למבקשי רעתנו המנסים בכל דרך לפגוע בעולם התורה ובציבור החרדי".

 

"מטרתו של ערב זה הינו לשרת את האינטרסים הפוליטיים של השר נפתלי בנט, שאף אמור לשאת את הנאום המרכזי", כתבו, "(הוא) מתכנן לעשות שימוש פוליטי ציני וזול באברכים המשרתים בשרות האזרחי החרדי, והכל על מנת להפיק הון פוליטי ואהדה ציבורית מאחיו החילונים".

 

"מקבלים הרבה תגובות תומכות"

מארגני המחאה טוענים כי מנהלת השירות מפעילה על המתנדבים, ש"עושים עבודת קודש", כלשונם, "מסכת משומנת של לחצים ואיומים" על מנת שישתתפו באירוע. "הם אומרים ומודיעים למשרתים כי השתתפותם בערב זה חובה, ומשרתים אשר יסרבו - ינקטו כנגדם צעדים", כתבו, וביקשו ליידע את חבריהם כי "אין חובה על פי חוק להשתתף בערב זה ואסור בשום פנים ואופן למנהלת לחייב בכך את המשרתים".

 

אחד ממארגני המחאה, בעצמו מתנדב השירות, אמר ל-ynet כי מדובר ביוזמה של 12 משרתים, ועד עתה הצטרפו אליהם עוד עשרות שהודיעו כי בכוונתם להחרים את הטקס. "שלחנו מיילים לכל המתנדבים וגם לעמותות ולגופים החרדים, ועם חלקם שוחחנו באופן אישי. ההיענות גדולה ומפתיעה אותנו לטובה. אנחנו מקבלים הרבה מאוד תגובות תומכות".

 

מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר שלום ג'רבי, אמר בתגובה: "מדובר בערב הוקרה ממלכתי שבו מדינת ישראל אומרת תודה למשרתים החרדים במגוון תחומי עשייה – ברווחה, בשרותי ההצלה, במשטרת ישראל ובגופים נוספים. האירוע השנתי הוא חלק בלתי נפרד ממסגרת המסלול, ובמהלכו יועברו למתנדבים נהלים וחומרים אחרים ההכרחיים להמשך שירותם".

 

גורם בכיר במנהלת דחה בתוקף את הטענה החרדית כאילו הטקס נועד לשרת מטרות פוליטיות של בנט, והזכיר כי מדובר באירוע שנתי שנוסד עוד קודם כניסתו לחיים הפוליטיים.

 

מלשכת השר בנט נמסר כי כאחראי על מנהלת השירות, הוא הוזמן לאירוע והשיב בחיוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
"לא מושיטים את הלחי לשונאים!" המתנדבים החרדים נגד בנט
צילום: גיל יוחנן
צילום: ששון תירם
שר-שלום ג'רבי
צילום: ששון תירם
מומלצים