שתף קטע נבחר

באלה הידיים: הקווים שמעידים על בגידה וגירושים

כשהפגישו אותו לראשונה עם הכירולוגיה, לאונרדו דניאל אבלס חשב שמדובר במשהו שקשור במכשפות וצוענים, אבל אחרי שלמד לעומק את הנושא, הבין שאפשר ללמוד המון על בני האדם ואפילו לראות כיצד בנויות מערכות היחסים שלהם ומה צפוי בעתיד

הרבה דברים אפשר לראות דרך כפות ידיו של אדם, שמבחינות רבות הם חלון לנשמתו והווייתו של האדם. אחד הנושאים שמעניינים ביותר את האנשים שאני פוגש זה נושא האהבה והזוגיות, והרבה פעמים מדובר בנושא רגיש, בגלל היכולת לראות דברים שהאדם שיושב מולי היה מעדיף אולי לשמור בפרופיל נמוך.

 

האמת היא, שעד שגרפולוג מפורסם הציע לי ללמוד כירולוגיה (קריאה בכף היד) כדי להעשיר את ארגז הכלים האבחוניים שלי, הייתי משוכנע שמדובר במשהו שצוענים עושים, מכשפות עם מטפחת על הראש ונוודים הזויים שנודדים ממקום למקום בקרוואנים מקרטעים, ולא אנשים אנליטיים כמוני.

 

אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שאחד הגרפולוגים הטובים בארץ ישלח אותי להיות צועני. התחלתי לחקור את הנושא וגיליתי שמדובר במדע שנלמד, נחקר ונבדק בצורה אמפירית, עד כמה שניתן להיות אמפירי במדע שעוסק באופיים הרב-גוני של בני האדם.

 

הבגידה שמשתקפת בכף היד

מולי ישב מטופל בן 65 שהגיע לאבחון כירולוגי. לאחרונה עשה כמה שינויים מבחינה מקצועית ורצה לדעת אם הדרך בה בחר היא הנכונה ואיך יוכל להתמודד טוב יותר עם אופיו השטלתן כלפי הכפופים לו.

 

 

בהדפס של כפות ידיו ניתן היה לראות בצורה ברורה משהו שלא היה קשור לסיבה לשמה נתכנסנו. התברר שהאיש מנהל שתי מערכות יחסים במקביל. בתמונה מספר 1 תוכלו לראות שמתחת לזרת ישנם שני קווים אופקיים קטנים מקבילים אחד לשני - אלו שתי מערכות יחסים. בגלל הקירבה הרבה בין הקווים ניתן לומר שמדובר במערכות יחסים שמתנהלות באותו פרק זמן.

 

היות שלעולם לא חורצים דין או מקבלים החלטה על פי מדד אחד בלבד בכף היד, חיפשתי עוד סימנים שילמדו שהאיש לא ממש נאמן לבת זוגו החוקית. בקו הלב של אותו לקוח ראיתי את הקווים הקטנטנים שיוצאים ממנו שמלמדים על אדם פלרטטן שאוהב ריגושים ומערכות יחסים מזדמנות (ראו תמונה מספר 1).

 


לא אמרתי לו כלום על כך, משתי סיבות: קודם כל, חשיפת בגידתו של האיש הייתה עלולה להביך אותו שלא לצורך ושנית, הוא לא שאל על מערכות היחסים שלו ולכן לא מצאתי לנכון להציף את הנושא בפניו, אלא אם כן הוא בעצמו יעלה את הנושא.

 

אחרי כשעה של שיחה עמו ובלי התראה מוקדמת הוא הסתכל עלי ואמר: "כבר עשר שנים שאני בוגד באשתי ואני מאושר מאוד עם המאהבת, אך לא מתכוון להתגרש".

 

הווידוי שלו הפתיע אותי אבל "שמחתי" ששוב האבחון שלי היה מדויק למרות שלפעמים הייתי מעדיף לטעות בנושאים מסוימים, כמו אלה הקשורים לשמירה על המסגרת המשפחתית או שמירת אמונים בזוגיות.

 

גירושין בכפות הידיים 

בהדפס לא היו סימנים של גירושין קרובים, הוא שומר על סודיות מרבית בכל הקשור למערכת היחסים השנייה שלו ונראה שהסטטוס קוו  מתאים לו. אם היו גירושיו באופק היה ניתן לראות אותם בקלות כפיצול בקצה של קו הזוגיות.

 

 

בתמונה מספר 2 רואים הדפס של אישה בת 25, גרושה. ניתן להבחין במזלג קטן בקצה העליון של קו הזוגיות. המזלג מלמד על גירושין וודאיים כשאיכות המזלג (עומק הקו, הצבע והחוזק) זהים לאיכותו של קו הזוגיות. כשהמזלג חלש יותר מקו הזוגיות המרכזי הדבר יכול ללמד על מחשבות להתגרש שעדיין לא יצאו לפועל.

 

  • לאונרדו דניאל אבלס - כירולוג מוסמך (מאבחן על פי כפות הידיים), מומחה לשפת גוף, NLP, מאמן אישי ומאמן מוטיבציה בינלאומי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני בכר
לאונרדו דניאל אבלס
צילום: דני בכר
מומלצים