שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רכבת: הנזקים לא תוקנו, השיבושים יימשכו

  הצפת מערך האיתות במנהרות הרכבת שיבשה לא רק את הפעילות היום, אלא צפויה לגרום לכך גם מחר. ברכבת לא יודעים עדיין לומר כמה זמן יידרש לתיקון התקלה

  נזקי הסופה ממשיכים וימשיכו לשבש את פעילות הרכבת גם בימים הקרובים למרות ההתחממות ועצירת השלגים והגשמים. קריסת דופן אפיק נחל שפירים העובר מעל המסילה גרמה להצפת מנהרות הרכבת סמוך לתחנת נתב"ג, ופגעה קשות במערכת האיתות הכלל ארצית לדברי הרכבת. כך קרה שדווקא אחד הגופים שהצליח לתפקד במהלך סוף השבוע הסוער, סובל כעת מתקלות שונות, איחורים, ביטולי קווים ותרעומת גדולה בקרב הנוסעים הקבועים, עם ממוצע דיוק יומי מהנמוכים שידעה החברה בשנים האחרונות - 41.77% (נכון ל-18:30).

   

   

  ברכבת הבהירו היום ל-ynet כי תפקודה במהלך סוף השבוע הוא תוצאה של הכנה מתאימה. "בזכות היערכות מוקדמת והצבת צוותים טכניים לאורך המסילות, מצמצמת רכבת ישראל את הפגיעה בשירות והינה כלי התחבורה היחיד שמצליח לפעול ולספק שירות לאזרחי המדינה. לא סתם לא ראינו עצים ועצמים קורסים על המסילה. (אלא ש)נחל שפירים לא תחת סמכותנו, (זאת)למרות שהחלטנו שאנו נתקן את הדופן ונבצע את העבודות, כי ברור לנו שרק ככה זה יעשה ביעילות ומהירות, כך אמרו היום ברכבת.

   

  הצפת המסילה - הנחל הגיע לרכבת (דוברות רכבת ישראל) (דוברות רכבת ישראל)
  הצפת המסילה - הנחל הגיע לרכבת(דוברות רכבת ישראל)
   

   

  ההצפה של מי הנחל גרמה לביטול הקווים המובילים אל ומתחנות הרכבת בנתב"ג ובמודיעין, והכריחה את הרכבת להפעיל שירות הסעות מיוחד (שאטלים) לתחנות אלה מתל אביב ומלוד. אלא שלטענת הרכבת, הנזק המשמעותי יותר הוא הצפת מערכת האיתות האחראית על בקרת מערך הרכבות בכל הארץ. בינתיים אין אומדן לסיום שאיבת המים המציפים חלק ממערך האיתות, ולכן גם לא ניתן לדעת איזה נזק נגרם לה, וממילא איש אינו יכול להעריך כמה זמן יידרש כדי לתקנה ולהשיב את הסדר למערך הרכבות.

   

  הרכבת: "נחל שפירים לא תחת סמכותנו" (דוברות רכבת ישראל) (דוברות רכבת ישראל)
  הרכבת: "נחל שפירים לא תחת סמכותנו"(דוברות רכבת ישראל)

   

  ברכבת מבהירים כבר עתה כי בין הקווים שיבוטלו מחר תהיה הרכבת המהירה בין תל אביב לבאר שבע בשני הכיוונים, עד הודעה חדשה. עקב סגירת תחנות נתב"ג ומודיעין, יסיימו קווים המגיעים אליהן באופן רגיל, את פעילותם כבר בתחנת ההגנה בתל אביב, ואילו רכבות המתחילות בהן את נסיעתן לכיוון צפון, יתחילו בהגנה תל אביב. נוסעים המעוניינים להגיע לתחנת נתב"ג או לשתי תחנות מודיעין (מרכז ופאתי) נקראים לרדת בתחנת סבידור בתל אביב, שם יעמדו לרשותם שאטלים ללא תשלום.

   

  שינויים ושיבושים נוספים עליהם מדווחת הרכבת צפויים בקו אשקלון-בנימינה, בו יפעלו רכבות רק בין לוד לאשקלון. הקו בין תל אביב מרכז לראשון לציון (הראשונים), לא יפעל כלל. כמו כן מעדכנת הרכבת כי בקו בין ירושלים לתל אביב מרכז, יעצרו הרכבות גם בתחנות ביניים נוספות, וזמן הנסיעה יתארך לכן בכרבע שעה.

   

  ברכבת ממליצים לנוסעים להתעדכן במידע עדכני באתר הרכבת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים