שתף קטע נבחר

"אפילו נחמה ליבוביץ' לא הרצתה בביהכנ"ס"

אחרי התפילה, בהפרדה ובצניעות: הרב יעקב אריאל, שפסק כי דרשת אישה באמצע התפילה היא "חילול הקודש", מבהיר כי בתנאים מסוימים מותר לאישה לדרוש, אך מחדד: "נחמה ליבוביץ' סירבה לתת שיעורים בבית כנסת בכלל, גם שלא בשעת התפילה, גם כאשר לא היה מקום אחר מתאים"

שלב ההסברים: רב העיר רמת גן, יעקב אריאל, מבכירי הציונות הדתית - מתייחס לראשונה לביקורת על פסיקתו האוסרת הרצאת נשים בשעת במהלך התפילה בבית כנסת, ומגייס לטובתו את אחת ממלמדות התורה הבולטות בישראל.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

"נחמה ליבוביץ' סירבה לתת שיעורים בבית כנסת בכלל, גם שלא בשעת התפילה, גם כאשר לא היה מקום אחר מתאים", כתב הרב אריאל בתשובה שפרסם באתר "ישיבה". בכך למעשה רמז כי מוטב לבטל שיעור תורני מפי אישה – גם אם אין אפשרות לקיימו במקום חלופי.

 

"אם האישה לבושה כדין"

עם זאת, ריכך מעט הרב את פסיקתו המקורית, ולפיה דרשת אישה בזמן ההפסקה מהתפילה היא "חילול הקודש",

 והבהיר: "אם השיעור אינו חלק מהתפילה או המשך שלה, והאישה לבושה כדין – מותר". לדבריו, הגברים והנשים יכולים להתכנס באולם המרכזי של בית הכנסת, בהפרדה ביניהם, למטרה זו.

 

לפני כשבועיים ענה הרב אריאל לשאלת גולש כי "במשך כל התפילה חייבת להיות הפרדה בין גברים לנשים", והדגיש: "אין מקום לדבר תורה של נשים באמצע התפילה גם אם הן לבושות בצניעות, קל וחומר כאשר לבושן והופעתן אינה צנועה. זהו חילול הקודש". הוא חתם: "חפש לך בית כנסת אחר". דבריו עוררו סערה, וזכו לתגובות רבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
הרב יעקב אריאל
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים