שתף קטע נבחר

הרב אריאל: דרשת אשה בבית כנסת - "חילול הקודש"

רבה של העיר רמת גן ואחד מחשובי הרבנים בציונות הדתית קובע כי אין לאפשר לנשים לשאת דברי תורה במהלך תפילות השבת בבתי הכנסת, "גם אם הן לבושות בצניעות", וממליץ למתפללים שבקהילתם מקובל כי נשים דורשות - לחפש לעצמם בית כנסת אחר

הרב יעקב אריאל , מבכירי רבני הציונות הדתית, קובע כי אין לאפשר לנשים לשאת דברי תורה במהלך תפילות השבת בבתי הכנסת, והגדיר זאת "חילול הקודש". לדבריו, על המתפללים לעזוב בית כנסת שבו נוהגים אחרת מפסיקתו, ולחפש לעצמם מקום תפילה קבוע אחר.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

הרב אריאל, רב העיר רמת גן ומי שכיהן כנשיא ארגון רבני צֹהר, נדרש לעניין בעקבות שאלת גולש באתר "ישיבה", שכתב לו כי בבית הכנסת שבו הוא מתפלל בשבת, מאפשרים לנשים לשאת דברים מעל בימת ארון הקודש, אף ש"לפעמים האישה ללא כיסוי ראש ו/או ללא שרוולים (או שרוול מינימלי), ושלא נדבר על אורך החצאית ועל המחשוף".

 

"גם אם הן לבושות בצניעות"

הגולש שאל: "1. האם מותר להתפלל בכלל במניין כזה? 2. אם כן, האם מותר לצאת בזמן הדרשה, מה

שאמור לפגוע באישה ובאנשים אחרים ולגרום לחילול השם? 3. האם מותר להתפלל את התפילות בהן אין דרשה?"

 

תשובת הרב אריאל: "במשך כל התפילה חייבת להיות הפרדה בין גברים לנשים". הוא מדגיש כי "אין מקום לדבר תורה של נשים באמצע התפילה גם אם הן לבושות בצניעות, קל וחומר כאשר לבושן והופעתן אינה צנועה. זהו חילול הקודש". וחתם: "חפש לך בית כנסת אחר".

 

תופעת הנשים העולות לשאת דברי תורה בבית הכנסת של הציבור הדתי, מקובלת מאוד מעבר לים – ואף הולכת ותופסת אחיזה בבתי הכנסת בריכוזים דתיים רבים. בעבר יצא הרב אריאל חריפות נגד נשים העולות לתורה בבית הכנסת, וקבע כי "הציבור אינו רשאי למחול על כבוד התורה וכבודו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
"חפש לך בית כנסת אחר". הרב יעקב אריאל
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים