שתף קטע נבחר

צעד קטן? "אנשים יחיו על הירח תוך 40 שנה"

מפקד תחנת החלל הבינלאומית לשעבר מסביר למה מבחינתו התיישבות על הירח היא הצעד המתבקש הבא. והוא אופטימי גם בקשר למאדים

בני האדם יחיו על הירח תוך 30 עד 40 שנה. כך צופה מי שהיה האסטרונאוט הבכיר ומפקד תחנת החלל הבינלאומית, כריס הדפילד, לפי "הטלגרף" הבריטי מאתמול (ב'). עוד הוא סבור שתוך 70 שנה יהיה אפשר לשהות גם במאדים. הוא מאמין כי אלו הם שני צעדים הגיוניים ביותר עבור המין האנושי.

 

עוד חדשות בעולם:

 

הדפילד הוא אסטרונאוט קנדי שפרש השנה לאחר 35 שנים שבמהלכן טס לחלל שלוש פעמים. הוא גם היה מפקד תחנת החלל הבינלאומית (ISS). הוא העריך כי לתחנה נותרו כ-15 שנים עד שיצטרכו להוציאה מכלל שימוש, ועל כן בניית חלופה על הירח היא חיונית במיוחד. כעת עמלים על תוכניות להנחיתה ולפוצץ אותה באופן מבוקר על כדור הארץ, ככל הנראה בים כדי להימנע מפגיעה בבני אדם.

 

תמונת ירח שצילמה החללית שסין שיגרה החודש               (צילום: AP) (צילום: AP)
תמונת ירח שצילמה החללית שסין שיגרה החודש (צילום: AP)

הוא הסביר: "תחנת החלל היא ההרחבה שלנו מחוץ לגבולות כדור הארץ. הצעד ההגיוני הבא הוא להגיע לירח. אני מקווה להיות עד לעידן שבו אנשים יחיו שם". הדפילד הוסיף: "המין האנושי גילה בהדרגה את העולם. במאה השנים האחרונות הגענו לאנטארקטיקה, וכעת יש אנשים שחיו שם במשך כמה חודשים. אני סבור שעוד בימיי אזכה לראות התיישבות קבע על הירח. התיישבות מעין זו תעזור לחקור טוב יותר את החלל".

 

הדפילד, בן 54, פופולרי לא רק בקרב עמיתיו. הציבור הרחב למד לחבב אותו לאחר שהוא שיתף בחשבון הטוויטר שלו אלפי תמונות מהחלל, ובעיקר לאחר שהסריט את עצמו שר בחלל את השיר של דיוויד בואי, "Space Oddity".

 

הדפילד סבור שמושבה או בסיס על הירח ייעשו בשיתוף עם סין ועם הודו, שתוכניות החלל שלהן צוברות תאוצה. בסין כבר הצהירו שהם מעוניינים מאוד לשלוח אנשים לירח, ואם זה ייצא לפועל, זו תהיה משלחת אנושית ראשונה לשם מאז "אפולו" האמריקנית מתחילת שנות השבעים. סין שלחה אסטרונאוט ראשון לחלל ב-2003, והצהירה על כוונתה לפתוח בעשור הקרוב תחנת חלל קבועה באטמוספירה של כדור הארץ. "לונה" של הסובייטים הייתה משימת החלל האחרונה שנחתה על הירח, ב-1976. ב-1972 הייתה הפעם האחרונה שבה התהלך אדם על הירח.

 

הדפילד לא מסתפק בזה: "בשבועות האחרונים גילינו שיש מים על אדמת מאדים, ואני מקווה שזה יאפשר לדורות הבאים לחיות גם שם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
תמונת ירח שצילמה החללית ששיגרה סין בתחילת החודש
צילום: AP
מומלצים