שתף קטע נבחר

גוגל הופכת ליישות-על

תבונה מלאכותית מתקדמת, מעקב בלתי פוסק אחרי בני האנוש ורובוטים. כך הופכת גוגל לבינה המלאכותית שיכולה להשתלט על העולם. שלא תגידו שלא הזהרנו אתכם

הרכישה האחרונה של גוגל את Boston Dynamics - חברה שמייצרת רובוטים צבאיים משוכללים (יחד עם 7 חברות נוספות), הינה הקש ששבר את גב הבלוגוספירה. הידיעה הציתה מחדש את תיאוריית הקונספירציה אשר קיימת מזה זמן מה ברשת, לפיה גוגל היא "סקיינט", הבינה המלאכותית הרצחנית מסרטי "שליחות קטלנית", אשר תביא לקץ האנושות בעתיד הרחוק של שנת 1997, או לכל הפחות, יישות על ממוחשבת עם המון ידע וכוח בכל גזרות הטכנולוגיה.אלו הממצאים:

 

 

ממצא מספר 1: מוח - אינטליגנציה מלאכותית מתקדמת

הדבר הבסיסי והחשוב ביותר שחייב להיות בידי כל ישות רובוטית הינו מוח. בתחום זה גוגל מתקדמת בצעדי ענק: החברה מחזיקה מספר פרויקטים של תבונה מלאכותית, כמו למשל מיזמי "למידה עמוקה", העוסקים במחשבים שלומדים להתמודד עם בעיות מורכבות ולבצע היקשים לוגיים מורכבים, וכן פרויקט NEIL (או Never Ending Image Learner), שבמסגרתו מחשבי-על סורקים מאגרי תמונות באינטרנט ולומדים מתוכם מידע באופן עצמאי.

 

עד עכשיו NEIL הצליח ללמוד כי זברות נמצאות בסוואנה וכי למטוס אירבאס 330 יש חלק שנקרא "אף". נשמע זדוני למדי נכון? תוסיפו לכך השקעה מאסיבית של גוגל במחשוב קוואנטי תוצרת סוכנות החלל האמריקנית, ומכאן קצרה הדרך להשתלטות על העולם, יצירת חורים שחורים שיקרעו לגזרים את מארג המציאות או שאיבה של הפלנטה למימד איקס.

 

ממצא מספר 2: מודיעין ויזואלי - אמצעי חישה אופטיים מתקדמים הפרושים ברחבי הפלנטה

אז Google Earth הינו כלי מיפוי ויזואלי חביב למדי, אבל עד כמה הוא מסייע לתכניות של גוגל להשתלטות על שקי הבשר הנחותים של כדור הארץ? ובכן, מה דעתכם על גישה למידע בסיווג גבוה להפליא על אודות בסיסי צבא סודיים?

 

 

 

כך למשל, שני חוקרים אמריקנים הצליחו לכתוב ניתוח מפורט של תכנית נושאות המטוסים המסווגת של צבא סין, באמצעות ניתוח תצלומים אוויריים שהוציאו מ-Google Earth ותמונות שמצאו במנוע החיפוש של גוגל. במהלך המלחמה באפגניסטן, מחבלים מארגון אל-קעידה נהגו להשתמש בתמונות של מנחתי מסוקים שהוציאו מ-Google Earth על מנת להוציא לפועל מתקפות. כך, תאורטית, תוכל האינטליגנציה התבונית של גוגל ביום פקודה, להשתמש במידע הזה.

 

ממצא מספר 3: מודיעין אנושי - מעקב מתמיד ובלתי פוסק אחר כל גולש וגולש באינטרנט

במאמר מפורט, החוקר האמריקני הבכיר רוברט אפשטיין, מומחה לבינה מלאכותית, מסביר כיצד גוגל מבצעת מעקב מדוקדק אחר גולשים המשתמשים בשירותיה. לפי אפשטיין, שימוש בכל אחד משירותי גוגל, החל ממנוע החיפוש, דרך ג'ימייל ועד גוגל גלאס, מסייע לחברה לבנות פרופיל מפורט של המשתמש, כולל תחביבים, נטיות דתיות, מיקום ועוד. כל זאת בשביל להציג לכם פרסומות.

 

אגב, גם דפדפנים כמו פיירפוקס וספארי לא מצליחים להימלט מזרועה הארוכה של גוגל, כיוון שכל חיפוש בהם עובר דרך "הרשימה השחורה" של גוגל, אתרים שהמערכת מזהה כמסוכנים. כך, גוגל מסוגלת לאסוף מידע גם דרך דפדפנים אחרים. אגב, תנחשו מי אחראי לכ-85 אחוזים מההכנסות בתמלוגים של מוזילה, החברה שמפעילה את פיירפוקס. זה נכון, גוגל (נכון ל-2011). ועדיין, גם במחיר של איבוד כל בדל של פרטיות, לא שווה לעבור לאקספולרר.

 

ממצא מספר 4: מוקדי כוח ואנרגיה-חיבור העולם כולו לרשת האינטרנט תוצרת גוגל ותלות באנרגיה מתחדשת

ביוני 2013, באי הדרומי של ניו-זילנד, גוגל ביצעה לראשונה ניסוי בפרויקט Google Loon, שבמסגרתו היא שיגרה לאטמוספירה שלושים בלונים שאמורים להרחיב את תשתית האינטרנט האלחוטית באזור. הניסוי היווה את יריית הפתיחה למיזם גדול בהרבה, במסגרתו מתכננת גוגל לרשת את הסטרטוספרה באלפי בלוני תקשורת, אשר יחברו אזורים נידחים של העולם לרשת וויפיבשליטתה, כמו אוסטרליה, צ'ילה וארגנטינה.

 

 

בנוסף לכך, גוגל מתחילה להקים גם תשתית קווית משל עצמה, במיזם המכונה Google Fiber, שבמסגרתו היא מרשתת ערים שלמות, כמו אוסטין וקנזס סיטי. ואם זה לא מספיק, גוגל משקיעה מיליונים במיזמי אנרגיה סולרית, על מנת לעבור להפעיל את פרויקטיה השונים ב"אנרגיה מתחדשת". או במילים אחרות, היא מפיקה לעצמה את האנרגיה ממקורות חיצוניים, כך שגם אם נרצה, לעולם לא נוכל לנתק אותה.

  

ממצא מספר 5: צבא - גדודים של מכוניות אוטונומיות ורובוטים

והנה אנחנו מגיעים לחוד החנית בכוחה של גוגל: לגיונות של רובוטים מסוגים שונים. לאחרונה התבשרנו כי גוגל רכשה את חברת הרובוטיקה המתקדמת Boston Dinamics, אולם מדובר רק ברכישה אחת במסגרת גל של השתלטות על חברות רובוטיקה רבות נוספות.

 

בארסנל של גוגל יש כרגע את הרובוט דמוי האנוש אטלס, אשר פיתוחו מומן על ידי גוף המחקר של צבא ארה"ב, Darpa; צ'יטה, הרובוט המהיר בעולם, אשר באמצעות ארבעת הגפיים שלו מסוגל להגיע למהירות של 46 קמ"ש, מהר יותר מהאצן אוסיין בולט; ו-Big Dog, גם הוא רובוט במימון ארה"ב, רובוט בעל ארבע גפיים שתפקידו לסחוב ציוד רב באזורים בעלי עבירות מועטה.

 

כאשר הרובוטים האלה ירצו לנוח מעט, הם יוכלו להתנייד ממקום למקום באמצעות המכוניות ללא נהג של גוגל. ומה לגבי המל"טים של אמזון אתם שואלים? אל תצחיקו אותם. גוגל כבר משקיעה מיליונים בחברה שמפתחת "מוח" למטוסים ללא טייס, כך שהרובוטים בשליטתה יוכלו לשייט בשמי ערים אנושיות ללא מגע יד אדם.   

 

ממצא מספר 6: הסחה- "לחם ושעשועים" בדמותם של משחקונים, לוגואים צבעוניים, גאדג'טים ואוון ווילסון

גוגל משקיעה גם חלק ניכר מזמנה בבידור של המין האנושי, מי שיוכלו להוות בעתיד סוללות אנרגיה מועילות למדי. וכך מדי פעם היא מפרסמת Doodles חביבים לציון ימי חשובים בהיסטוריה האנושית, משחקונים חביבים לאנדרואיד, ואף מציידת את משרדי עובדיה במגלשות, שולחנות ביליארד וריהוט צבעוני. היא אף מנסה לשדר כי היא מבינה את הלך הרוח האנושי, וכך היתה שותפה להפקת הסרט הזוועתי "לדפוק התמחות", שכנראה תרם לתכניותיה להחרבת הציביליזציה האנושית יותר מכל דבר אחר.

 

ממצא מספר 7: מסע בזמן

כן, הם מתעניינים גם בזה. וגם כאן. כולנו אבודים. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים