שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "לא בכל סיפור אהבה צריך נשיקה"

  הסרט "לשבור את הקרח" מבוסס על אגדת מלכת השלג, אבל הבמאים כריס באק וג'ניפר לי לא רצו ליצור עוד להיט אנימציה שגרתי של דיסני. "ניסינו לעשות משהו שונה ויותר עכשווי, שאנחנו מתחברים אליו", הם אומרים בראיון

  כשכריס באק וג'ניפר לי יצאו לדרך כדי לעבד את האגדה "מלכת השלג" לקולנוע עבור דיסני, הם ידעו כי אין בכוונתם לעשות זאת על פי הנוסחה המוכרת כל כך של האולפנים. וכך, בלהיט האנימציה שיצרו - "לשבור את הקרח" ("Frozen") - הם שילבו אלמנטים שחורגים מהטוב והרע השגרתיים. במקום המאבק בין רע לטוב, הם שירבבו לסרטם הבטים אנושיים מגוונים יותר, שבאים לידי ביטוי במערכת היחסים המורכבת בין שתי גיבורות העלילה - האחיות אנה ואלסה.

   

   

  "שאלנו את עצמנו מי היא מלכת השלג, וזה פתח עבורנו את הסיפור", מספר באק בראיון ל-ynet, "אהבנו את נושא האהבה מול השליליות, ותרגמנו את זה למה שמתאים להיום: אהבה מול פחד. זה דומה לסרטי דיסני אחרים שבהם זה טוב נגד רשע.

  אהבנו לעשות משהו קצת שונה.

   

  "שלא כמקובל בסרטי דיסני, יש דמויות נשיות חזקות ב'לשבור את הקרח' - והן חולקות מנעד רחב של רגשות - לא כמו בסיפור הקלאסי של נסיך ונסיכה מאוהבים. אנחנו תמיד שואפים לעשות דברים כאלה - בכל סרט", מצהיר באק, "בהתחלה הרעיון היה להציב אהבה אמיתית מול אהבה רומנטית, אך מה זו אהבה אמיתית? ומאהבה אמיתית תרגמנו את זה לאהבת אמת, שיכולה להיות גם אהבה שקשורה למשפחה".

   

  "לא חייבת להיות נשיקה", קובעת לי, ש"לשבור את הקרח" הוא סרטה הראשון כבמאית (אחרי שהשתתפה בכתיבת התסריט של "ראלף ההורס" לפני שנה). "רצינו ליצור דמויות חזקות. זה סרט קלאסי, אבל ביססנו אותן על העולם של היום, לקהל של היום". שותפה באק - שנודע בעבר כבמאי שותף ב"טרזן" ו"Surf Up" מדגיש: "ניסינו לעשות משהו שונה, משהו קצת יותר עכשווי, משהו שאנחנו מתחברים אליו".

  אנה, כריסטוף וגם אולאף איש השלג כאן. "לשבור את הקרח" ()
  אנה, כריסטוף וגם אולאף איש השלג כאן. "לשבור את הקרח"

  צוות השחקנים שלוהק כדי לדבב את הדמויות אינו משופע בכוכבים. קריסטן בל

  מגלמת בקולה את אנה, בעוד שאת אחותה אלסה בעלת כוחות הכישוף המסוכנים מגלמת אידינה מנזל. עוד לוקחים חלק ב"לשבור את הקרח": ג'וש גאד כאולאף איש השלג, סנטינו פונטנה כהאנס אהובה של אנה, ג'ונתן גרוף ככריסטוף איש ההרים, וקיארן הינדס כמלך הטרולים. עם זאת, באק ולי מעידים כי נוכחותה של בל היתה המשמעותית מכולם - לא רק במלאכת הדיבוב.

    

  "היא השפיעה בגדול", מספרת לי, "היא פנטסטית והיו לנו הרבה שיחות איתה בנוגע ליצירת דמות נשית של דיסני, שתהיה קצת מסורבלת, פגומה ושתדבר מהר מדי. והיא גם מאוד מצחיקה בנוסף לכך, אז קצת אלתרנו איתה, חקרנו וגילינו את זה יחד".

   

  "היתה לה השפעה עצומה עלינו", מסכים באק, "היא גדלה על סרטי דיסני ועל הנסיכות של דיסני. אבל הדמות שיצאה בסופו של דבר היא הרבה יותר כמוה: איך היא היתה, אם היתה נסיכה של דיסני. כך שזו דמות יותר אמינה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ג'ניפר לי וכריס באק, יוצרי "לשבור את הקרח"
  לאתר ההטבות
  מומלצים