שתף קטע נבחר

לכלוך וחסימות: שבוע חלף, י-ם לא מתאוששת

שאריות שלג חוסמות מדרכות וכבישים, ערימות ענפים ועצים שקרסו עדיין לא פונו ומצוקת החניה החריפה. התושבים מיואשים: "כמה נצטרך לחכות?". העירייה עונה: "חכו בסבלנות". ואיך נראית הכניסה למשרד ראש הממשלה?

יותר משבוע חלף מאז הסתיימה סופת החורף של סוף השבוע שעבר, אבל גם היום (א') ירושלים עדיין לא הצליחה לחזור לעצמה: שאריות שלג על הכבישים מגבילות את תנועת כלי הרכב, ערימות של ענפים על המדרכות מפריעות להולכי הרגל, ולכלוך רב עדיין נערם ברחובות. "העיר עדיין לא חזרה לשגרה", מספרת נאווה, שעובדת באזור קרית משה. "אנשים נאלצים ללכת ברגל על הכביש, גם בחושך, וזה מסוכן ומאט את המכוניות. עוד כמה ימים נצטרך לחכות עד שישלימו את הפינוי?".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

אפשר ללכת בלי להחליק? ירושלים, שבוע אחרי הסערה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אפשר ללכת בלי להחליק? ירושלים, שבוע אחרי הסערה(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

כבר במהלך הסערה גרר הטיפול במפגעים ביקורת קשה על מוכנות העירייה ועל הממשק הלקוי בינה לבין גורמים אחרים כגון חברת החשמל, המשטרה והצבא. בעירייה טוענים שהוקמו שבעה צוותים שיחקרו את התפקוד במהלך הסערה, בהם היבטים של תחבורה ציבורית, חינוך, רווחה וסיוע לאוכלוסיות נזקקות.

 

ליאיר, ירושלמי שהגיע אחר הצהריים לשכונת נחלאות, יש בטן מלאה על החזרה האיטית של העיר לשגרה: "אתה רואה אנשים שרוצים לעבור את הכביש ולא מצליחים. בערך שליש ממקומות החניה חסומים. זה פשוט בלתי נסבל, כי גם ככה יש מצוקת חניה. אני מאוכזב מהעירייה כי היא הייתה יכולה לעבוד סביב השעון".

ערימת שלג על חניית הנכים בכניסה למשרד ראש הממשלה ()
ערימת שלג על חניית הנכים בכניסה למשרד ראש הממשלה
 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "העירייה מתמודדת בשבוע האחרון עם הרס עצום של כמעט כל עץ ברחבי העיר. צוותים עובדים בכל חלקי העיר מסביב לשעון וברור לכל שפינוי אלפי טונות לוקח זמן רב.

האיסוף מתבצע בשכונות לפי חשיבות וחומרת המצב. האגף לשיפור פני העיר פועל במתכונת מתוגברת ומפעיל כל העת תשעה צוותי קרקע לגיזום, שישה צוותי מנוף ו-19 מנופים לאיסוף הגזם. הציבור מתבקש להתאזר בסבלנות, לסייע לעירייה ולא להוציא גזם נוסף לפינוי מהמרחב הפרטי למרחב הציבורי".

 

דוגמה למצב הבעייתי בשטח אפשר לקבל בכניסה למשרד ראש הממשלה: הבוקר עוד היו ענפי עצים רבים מוטלים על הכביש המוביל וערימת שלג חסמה את חניית הנכים של המשרד. "זה מביך", אמר ל-ynet מבקר שהגיע היום למשרד. "זה אמור להיות מקום מכובד שמגיעים אליו אורחים מכובדים, אבל נתיב אחד כמעט חסום ויש המון ענפים ועצים על הכביש".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "עבודות פינוי השלג ממתחם משרד ראש הממשלה צפויות להסתיים בימים הקרובים".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שלג בירושלים, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים