שתף קטע נבחר

65 תינוקות ישראלים תקועים בתאילנד

65 תינוקות ישראלים ‭15 -‬ שכבר נולדו לפונדקאיות בתאילנד ועוד 50 שייוולדו בקרוב - לא יוכלו להגיע לארץ. הסיבה: שינוי של חוק הפונדקאות במדינה, האוסר לקבל תמורתה כסף. משרד החוץ פירסם אזהרת מסע: אל תיעזרו בפונדקאיות תאילנדיות

15 זוגות ישראלים, שבאחרונה נולדו להם תינוקות בתאילנד בהליך פונדקאות, אינם יכולים להביא לארץ את ילדיהם בעקבות הודעה רשמית של הרשויות בתאילנד שלפיה אסורה פונדקאות מסחרית (תמורת כסף),‬ שכן מדובר בסחר לא־חוקי בבני אדם. עוד ‭50-כ‬ זוגות של ישראלים ממתינים ללידת תינוקותיהם בתאילנד, וגם הם יתקשו להביא לארץ את ילדיהם. כעת מתקיימים מגעים בין ישראל לתאילנד כדי למצוא פתרון לבעיה שנוצרה.

 

<<כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים >>

 

עוד על פונדקאות:

 

בעקבות ההודעה הזאת של הרשויות בתאילנד פירסם אתמול (ג') משרד החוץ בירושלים - בתיאום עם רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד המשפטים - אזהרת מסע לכל הישראלים שמתכוונים לנסוע לתאילנד כדי להביא לעולם ילד בהליכי פונדקאות. באזהרה מודגש שעליהם לפעול לפי החוק התאילנדי בנוגע להוצאת ילדי פונדקאות, וכי מדינת ישראל לא תוכל לסייע למי שיפעל בניגוד לחוק.

 

לפי החוק התאילנדי הילד שייך לאם שילדה אותו - גם אם אין לה שום קשר גנטי אליו (כפי שקורה בפונדקאות) - אלא אם היא מוותרת עליו. בישראל חוששים כעת כי גם אם הרשויות בתאילנד יאשרו בסופו של דבר להוציא את 65 התינוקות - לא תנותק הזיקה בין הפונדקאית התאילנדית לבין התינוק, כך שבבוא היום היא תוכל לבקש חזקה עליו. לכן החליטו הרשויות בישראל שתינוקות פונדקאות מתאילנד לא יקבלו אישור להיכנס לישראל - אלא אם יתקבל אישור מרשות מוסמכת בתאילנד שבו ייאמר שהאם מוותרת על הילד לצמיתות.

 

עו"ד גיל עובדיה ליבוביץ',‬ שמתמחה בהליך פונדקאות בתאילנד ומייצג כמה זוגות ישראלים: "אני מצפה שהמדינה תסייע לזוגות שהביאו לעולם ילדים ישראלים ולא תתעלם מהם. אי-אפשר להגיד להם: תתמודדו לבד ותנתקו את הזיקה בין הילד לאם הפונדקאית שלו‭."‬

 

ישראלי תושב הצפון, שטס לתאילנד כדי להביא משם את ילדו שנולד מאם פונדקאית, נאלץ לשוב משם בידיים ריקות לאחר ששהה שם חודש וחצי. בשבוע הבא יטוס לשם שוב, הפעם עם אשתו, בתקווה לחזור סוף-סוף עם התינוק. “האבסורד הוא שבידיי כל המסמכים, עברתי בדיקת אבהות, הילד רשום כבר בתעודת הזהות שלי, רשמתי אותו במשרד הפנים, אני עומד לקבל מענק לידה בעבורו, אבל אין לי ילד. הנשמה שלנו כבר יצאה. אשתי קיבלה שוק כשחזרתי בלי הילד. חזרתי בנאדם מת",‬ אמר בכאב.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"הנשמה שלנו כבר יצאה", אומר אב לתינוק שחזר ארצה בידיים ריקות
צילום: shutterstock
מומלצים