שתף קטע נבחר

קרב הירושה הוכרע: ליאורה עופר זכתה

בית המשפט הכריע בסכסוך הירושה בין ליאורה לדורון עופר, ילדיו של יולי עופר, סביב השאלה איזו מהצוואות שהותיר מאחוריו האב תקפה. בית המשפט הכריע לטובת הבת, וקבע כי היא תחזיק 51% מחברת עופר השקעות, בהתאם לצוואה האחרונה שהותירה לה את עיקר הרכוש

סכסוך הירושה במשפחת עופר הוכרע: ליאורה עופר, בתו של יולי עופר, תשלוט בחברת עופר השקעות (51%), בעוד אחיה דורון יחזיק רק ב-15%. כך התירה היום (ה') לפרסום סגנית נשיאת בית המשפט לענייני משפחה בת"א, טובה סיוון. פסק הדין הותר לפרסום בעקבות עתירה שהגישו "כלכליסט" ו"ידיעות אחרונות", באמצעות עוה"ד פז מוזר וירון חנין. 

 

 

בית המשפט לענייני משפחה נתן תוקף לצוואה האחרונה של יולי עופר - שהותירה את עיקר הרכוש לליאורה עופר; אחיה דורון טען כי הופעלו על אביו "לחצים פסולים" במטרה שישנה את הצוואה המקורית - שחילקה את הרכוש בין האחים.

 

הסכסוך בין האחים פרץ לאחר שנפתחה צוואתו של יולי עופר. על פי הצוואה שנחתמה בנובמבר 2008, ליאורה קיבלה את השליטה בחברת עופר השקעות, כלומר את כל מניותיו של אביה בחברה (51%), ואילו אחיה נותר עם 15% מהחברה. דורון פנה לבית המשפט וביקש לבטל צוואה זו בטענה שאינה תקפה. הוא ביקש לאשר צוואה שכתב אביו מספר חודשים לפני, לפיה האחזקות בחברה יתחלקו באופן שווה בין הילדים.

 

עיקרי המאבק בין ליאורה עופר לאחיה דורון נגעו לשאלה איזו מהצוואות שהותיר מאחוריו האב היא התקפה. הצוואה האחרונה הותירה את עיקר הרכוש, כולל המניות בחברת עופר השקעות, לליאורה עופר. הצוואה שקדמה לה חילקה את הרכוש בין האחים. לטענת דורון עופר, הופעלו על אביו "לחצים פסולים" במטרה שישנה את הצוואה המקורית.

 

המנוח התלבט וערך 20 צוואות

"המנוח ערך בחייו כ-20 צוואות", נכתב בפסק הדין, "אשר רובן, לרבות צוואת נובמבר 2008, נערכו על ידי פרקליטו וידיד, עוה"ד צבי אפרת. כעולה מהראיות באשר לחלקן של צוואת אלה, התלבט המנוח למי מילדיו או לשניהם יוריש את מניותיו. אך כחוט השני עולה, כי שיקולו העיקרי לצורך קבלת החלטתו - כפי שזו מובאת בצוואת נובמבר 2008 – ביקש כי ישמר מפעל חייו לאחר אריכות ימיו".

 

"משקבעתי כי המנוח היה כשיר לחתום על צוואת נובמבר 2008", כתבה השופטת, "וכי הוראות צוואה זו אינן תוצאות ישירה של השפעה בלתי הוגנת כטענת דורון, הרי שיש ליתן צו לקיומה של צוואת נובמבר 2008, אשר נחתמה כדין על ידי המנוח".

 

חלק מהפרטים נודעו בהליך מקביל בבית המשפט המחוזי, שבו תובע דורון עופר לקבל מסמכים וחומרים מהחברות של האב כדי לעקוב אחרי קבלת ההחלטות. הסכומים שבמחלוקת נאמדים במאות מיליוני שקלים. את שני ההליכים המשפטיים לווי מאמצי תיווך שמזוהים עם איש העסקים אלי אלרואי, דירקטור בחברת עופר השקעות שבבעלות אייל עופר, בן דודם של השניים.

 

על שתי הצוואות חתום מנהל העיזבון עו"ד צבי אפרת, שהיה צפוי להיות העד המרכזי במשפט, לצדם של האלמנה רות עופר ובני משפחה נוספים. עד נוסף במאבק המשפטי הוא התעשיין איתן ורטהיימר, שהתבטא בעבר כי יולי עופר הבין היטב את ההבדלים בין שתי הצוואות שעליהן חתם. כאמור ביהמ"ש הכריע לטובת ליאורה עופר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרציק
ליאורה עופר
צילום: גלעד קוולרציק
מומלצים