שתף קטע נבחר

היום יוכנסו גבינה לבנה ושמנת מתוקה לפיקוח

שרי האוצר והחקלאות ייכנסו מסיבת עיתונאים בה יכריזו על הכנסתם של המוצרים לפיקוח. המחיר המפוקח יהיה נמוך ב-20% מהמחיר הממוצע בשוק. בנוסף, החליטו השרים להוריד את מחירי שאר מוצרי החלב שבפיקוח ב-1.1%

שר האוצר, יאיר לפיד, ושר החקלאות, יאיר שמיר, ייכנסו היום (ב') מסיבת עיתונאים שבה יודיעו על הכנסתם של שני מוצרי חלב נוספים לפיקוח: גבינה לבנה 5% ושמנת מתוקה 38%. המחיר המפוקח של שני המוצרים יהיה נמוך בכ-20% ממחירם הממוצע כיום. מסיבת העיתונאים תועבר בשידור חי ב-ynet בשעה 16:00.

 

גבינה לבנה ושמנת מתוקה יוכנסו לפיקוח

בשורה רעה להורים: סימילאק מעלה מחירים

תחרות לצומת ספרים וסטימצקי: קרביץ תמכור ספרים

 

ההחלטה על הכנסת מוצרים אלה לפיקוח התקבלה בעקבות בדיקה מקיפה שערך משרד האוצר בחודשים האחרונים בנוגע לרמת הרווחיות של המחלבות (תנובה, שטראוס וטרה). מהבדיקה עלה, כי תנובה מהווה כוח מונופוליסטי כמעט בתחום השיווק של המוצרים הללו, כשבידה כ-90% מהשוק.

 

במשרדי האוצר והחקלאות החליטו לשלוח מסר חד באמצעות הכנסת המוצרים לפיקוח, לפיו חברות שינצלו כוח יתר שמצוי בידן על מנת להפקיע מחירים, יתקלו במדיניות תקיפה של הכנסת המוצרים הללו לפיקוח. באוצר מקווים, כי המסר שישלח הצעד יוביל לתהליך שבו חברות יעדיפו למתן בעצמן את הרווח שהן משיאות משיווקם של מוצרים מסוימים, גם בהיעדר תחרות ממשית.

 

בנוסף, החליטו שרי האוצר והחקלאות להוריד את מחירם של שאר מוצרי החלב שבפיקוח ב-1.1%. הוזלה זו התאפשרה, גם כן, בעקבות בדיקה של רמת הרווחיות של המחלבות. לפני כשנה, המליצה ועדת המחירים להעלות את מחירם של מוצרי החלב שבפיקוח ב-6.3%, על פי הנוסחה הקבועה בחוק.

 

שרי האוצר והחקלאות דאז התנגדו להמלצת הוועדה וקבעו כי המחיר יעלה בשיעור ממוצע של 3.5% בלבד. העילה למיתון ההתייקרות הייתה ההערכה של השרים כי תוצאות הבדיקה הממושכת שמקיים באוצר בנוגע לרווחיות המחלבות יביאו להורדת המחיר, כפי שאכן קורה כעת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים