שתף קטע נבחר

צפו: עובד בנתב"ג גונב ממזוודות נוסעים

העובד החשוד נעצר לאחר שהתקבלו תלונות מנוסעים על גניבות מהמזוודות שלהם. במעקב שבוצע אחריו התגלה כי גנב רכוש בהיקף של אלפי שקלים

גבר בן 62, שעובד בחברת שירותי קרקע בנמל התעופה בן גוריון, נעצר הבוקר (יום ב') בחשד לגניבה ממזוודות של נוסעים שעברו דרך הנמל.

 

עוד בחדשות:

בנט לועג ללבני: "נלך על הסכם עם חייזרים"

אנדרטת ההנצחה לזכר הל"ה הושחתה

מבחנות ונוזל ירוק: בהלה בלשכת האלופה  

מדהים: ראש העיר השקיע מכיסו 650 מ' דולר

 

בימים האחרונים התקבלו תלונות מנוסעים ביחידה המיוחדת למניעת עבירות בנתב"ג על גניבות מהמזוודות שלהם. אחד הנוסעים התלונן כי מהמזוודה שלו נגנב ארנק, שבו היה כסף מזומן ותעודות אישיות.

 

בעקבות התלונות החליטה היחידה לשים תחת מעקב את העובד, תושב אור יהודה, שנגדו עלה החשד. במהלך המעקב הותקנו סביבו אמצעי מעקב גלויים וסמויים ובהמשך אף הוגבר המעקב אחריו.

 

במסגרת החקירה נחשפה שיטת הגניבה, והתגלה כי הוא נהג להשתמש בכרטיסי האשראי שגנב לטובת קניות אישיות בחנויות באולם שחקים בטרמינל 3, וגם השתמש בהם לצורך מילוי דלק ברכבו.

 

מתוקף תפקידו, היה העובד אחראי על בדיקת המזוודות שאמורות לעלות על המטוס. במסגרת התפקיד היה צריך העובד לוודא שיש עליהן מדבקה שמאשרת שהן נבדקו ולא לפתוח אותן.

 

המעקב תיעד את העובד גם פותח תיקים שעליהם היה אמור לפקח ולשמור, וגונב פריטים אישיים. ההערכה היא כי הוא גנב ממזוודות נוסעים בהיקף של אלפי שקלים.

 

הבוקר הוא נעצר על-ידי היחידה המיוחדת למניעת עבירות בשיתוף עם בלשי משטרת נתב"ג. הוא קשר עצמו לאירועים ושוחרר בערבות ונאסר עליו להתקרב לשטחי נמל התעופה.

 

יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, מסר בתגובה: "אני מבקש להבהיר כי העובד שגנב אינו עובד רשות שדות התעופה. אנו מצרים שהנהלת רשות שדות התעופה מעסיקה חברות קבלן, שאינן טורחות לערוך מיון ובקרה לעובדיה. אנו קוראים להנהלת הרשות להפסיק לאלתר מיקורי חוץ או לחילופין לדרוש כי חלק מתנאי המכרזים יהיו בחינת איכות העובדים והליכי בקרה ופיקוח. השירות הטוב לנוסעים הוא דבר מרכזי בעבודתנו. אנו לא נסכים שאף גורם יפגע בו."

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים